Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson wil onderzoek naar rol politie bij wake vermoorde vrouw

Johnson wil onderzoek naar rol politie bij wake vermoorde vrouw

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft zondagavond beloofd dat er onderzoek gedaan wordt naar de rol die de Londense politie gespeeld heeft tijdens de wake voor een vermoorde vrouw. Tijdens de wake voor de vermoorde Sarah Everard kwamen zaterdagavond honderden mensen bijeen, wat in strijd is met de coronaregels. De politie trad vervolgens hardhandig op, wat leidde tot opstootjes tussen de politie en enkele deelnemers aan de wake.

Op videobeelden en foto's op sociale media is te zien hoe politiemannen actievoerders in bedwang houden en in de boeien slaan. Vier mensen werden opgepakt vanwege overtreding van coronaregels en verstoring van de openbare orde. Vanuit de politiek zijn er afkeurende reacties op hoe de politie de wake aanpakte. "Net als iedereen die het gezien heeft maak ik me grote zorgen over de beelden van Clapham Common op zaterdagavond", zei Johnson, verwijzend naar het park in Zuid-Londen waar de wake plaatsvond. Burgemeester van Londen Sadiq Khan noemt de scènes "onaanvaardbaar".

Volgens de Londense politie was handhaving noodzakelijk. "Herhaaldelijk hebben we de aanwezigen gevraagd de wetten na te leven en te vertrekken. Jammer genoeg begon een kleine minderheid tegen de agenten te scanderen, te duwen en met spullen te gooien", aldus assistent-commissaris Helen Ball.

De organisatie achter de wake, Reclaim These Streets, is boos op de agenten "die vrouwen fysiek mishandelen, tijdens een wake tegen geweld door mannen". Johnson zei op maandag met een speciale taskforce van justitie bijeen te komen om geweld tegen vrouwen te bespreken.

Sarah Everard verdween op 3 maart toen ze te voet op weg was in haar woonplaats Londen. Eerder deze week is haar lichaam gevonden en is de 48-jarige agent Wayne Couzens opgepakt als hoofdverdachte. Een 30-jarige vrouw, vermoedelijk zijn echtgenote, werd aangehouden op verdenking van medeplichtigheid.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij aanval op Odesa in Oekraïne

ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.

3 minuten geleden
Dodelijke crash Colombiaans legervliegtuig kwam door bomen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.

1 uur geleden
Trump wil Poetin op top G20 maar betwijfelt dat hij komt

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.

3 uur geleden
Drie doden bij Israëlische aanval in zuiden van Libanon

CHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.

10 uur geleden
Federale overheid VS versoepelt beleid tegenover marihuana

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.

14 uur geleden
EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

15 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

15 uur geleden