Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson wil onderzoek naar rol politie bij wake vermoorde vrouw

Johnson wil onderzoek naar rol politie bij wake vermoorde vrouw

LONDEN (ANP) - De Britse premier Boris Johnson heeft zondagavond beloofd dat er onderzoek gedaan wordt naar de rol die de Londense politie gespeeld heeft tijdens de wake voor een vermoorde vrouw. Tijdens de wake voor de vermoorde Sarah Everard kwamen zaterdagavond honderden mensen bijeen, wat in strijd is met de coronaregels. De politie trad vervolgens hardhandig op, wat leidde tot opstootjes tussen de politie en enkele deelnemers aan de wake.

Op videobeelden en foto's op sociale media is te zien hoe politiemannen actievoerders in bedwang houden en in de boeien slaan. Vier mensen werden opgepakt vanwege overtreding van coronaregels en verstoring van de openbare orde. Vanuit de politiek zijn er afkeurende reacties op hoe de politie de wake aanpakte. "Net als iedereen die het gezien heeft maak ik me grote zorgen over de beelden van Clapham Common op zaterdagavond", zei Johnson, verwijzend naar het park in Zuid-Londen waar de wake plaatsvond. Burgemeester van Londen Sadiq Khan noemt de scènes "onaanvaardbaar".

Volgens de Londense politie was handhaving noodzakelijk. "Herhaaldelijk hebben we de aanwezigen gevraagd de wetten na te leven en te vertrekken. Jammer genoeg begon een kleine minderheid tegen de agenten te scanderen, te duwen en met spullen te gooien", aldus assistent-commissaris Helen Ball.

De organisatie achter de wake, Reclaim These Streets, is boos op de agenten "die vrouwen fysiek mishandelen, tijdens een wake tegen geweld door mannen". Johnson zei op maandag met een speciale taskforce van justitie bijeen te komen om geweld tegen vrouwen te bespreken.

Sarah Everard verdween op 3 maart toen ze te voet op weg was in haar woonplaats Londen. Eerder deze week is haar lichaam gevonden en is de 48-jarige agent Wayne Couzens opgepakt als hoofdverdachte. Een 30-jarige vrouw, vermoedelijk zijn echtgenote, werd aangehouden op verdenking van medeplichtigheid.

Meer uit Buitenland

President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

4 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

4 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

5 uur geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

5 uur geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

10 uur geleden