Johnson & Johnson omhoog op voorzichtig gestemd Wall Street
NEW YORK (ANP) - De koersenborden op Wall Street lieten woensdag aan het begin van de handel een wisselend beeld zien. Beleggers deden het voorzichtig aan door zorgen over een vertraging van de Amerikaanse economie. Dat kwam onder meer door een rapport van loonstrookverwerker ADP waaruit blijkt dat de banenmarkt in de Verenigde Staten aan het afzwakken is. Dat heeft de vrees voor een recessie aangewakkerd bij handelaren.
Toch vindt bestuurder Loretta Mester van de Federal Reserve in Cleveland dat de rente verder moet worden verhoogd om de inflatie terug te dringen. "Met hoeveel de rente precies nog omhoog moet en hoelang het beleid restrictief moet blijven, hangt af van hoeveel de inflatie en inflatieverwachtingen naar beneden gaan", zei ze tijdens een toespraak in New York.
De toonaangevende Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,1 procent hoger op 33.447 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,2 procent tot 4094 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 0,5 procent tot 12.060 punten.
Amerikaanse woningmarkt
Beleggers kregen ook nog een teleurstellend cijfer over de Amerikaanse woningmarkt te verwerken. Het aantal hypotheekaanvragen voor de aankoop van een woning daalde vorige week met 4 procent ten opzichte van de week ervoor. De hypotheekrente ging vorige week iets omlaag, maar de vraag naar woningkredieten nam daardoor niet toe.
Farmaceut Johnson & Johnson ging 3,7 procent omhoog. Het concern betaalt 8,9 miljard dollar in een schikking over babypoeder dat mogelijk kankerverwekkend is. Door het hoge bedrag te betalen wil het bedrijf onder tienduizenden rechtszaken uitkomen.
BancShares
De regionale bank First Citizens BancShares maakte een koerssprong van ruim 22 procent. UBS heeft zijn advies voor het aandeel verhoogd van verkopen naar kopen.
De olieprijzen gingen woensdag licht omlaag, na twee dagen van flinke stijgingen. De OPEC+ maakte onlangs plannen bekend om de productie van olie fors te verlagen. Dat moet vanaf mei ingaan en is bedoeld om de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 80,63 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 84,87 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Boerenorganisatie Agractie spreekt van een flinke domper voor boeren in Nederland, nu ze geen nieuwe uitzondering op de Europese mestregels krijgen. "Het is de omgekeerde wereld dat er minder gezonde dierlijke mest mag worden aangewend op grasland, terwijl er wel meer kunstmest mag worden gebruikt om de bodem te voeden", stelt de organisatie.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Novo Nordisk was dinsdag een grote winnaar op de aandelenbeurs in Kopenhagen. De Verenigde Staten gaven de Deense farmaceut goedkeuring voor het op de markt brengen van een pilversie van zijn populaire obesitasinjectie Wegovy. Het bedrijf wil in januari al beginnen met de verkoop in de VS.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.
3 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.
4 uur geleden