Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson & Johnson omhoog op voorzichtig gestemd Wall Street

Johnson & Johnson omhoog op voorzichtig gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De koersenborden op Wall Street lieten woensdag aan het begin van de handel een wisselend beeld zien. Beleggers deden het voorzichtig aan door zorgen over een vertraging van de Amerikaanse economie. Dat kwam onder meer door een rapport van loonstrookverwerker ADP waaruit blijkt dat de banenmarkt in de Verenigde Staten aan het afzwakken is. Dat heeft de vrees voor een recessie aangewakkerd bij handelaren.

Toch vindt bestuurder Loretta Mester van de Federal Reserve in Cleveland dat de rente verder moet worden verhoogd om de inflatie terug te dringen. "Met hoeveel de rente precies nog omhoog moet en hoelang het beleid restrictief moet blijven, hangt af van hoeveel de inflatie en inflatieverwachtingen naar beneden gaan", zei ze tijdens een toespraak in New York.

De toonaangevende Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,1 procent hoger op 33.447 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,2 procent tot 4094 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 0,5 procent tot 12.060 punten.

Amerikaanse woningmarkt

Beleggers kregen ook nog een teleurstellend cijfer over de Amerikaanse woningmarkt te verwerken. Het aantal hypotheekaanvragen voor de aankoop van een woning daalde vorige week met 4 procent ten opzichte van de week ervoor. De hypotheekrente ging vorige week iets omlaag, maar de vraag naar woningkredieten nam daardoor niet toe.

Farmaceut Johnson & Johnson ging 3,7 procent omhoog. Het concern betaalt 8,9 miljard dollar in een schikking over babypoeder dat mogelijk kankerverwekkend is. Door het hoge bedrag te betalen wil het bedrijf onder tienduizenden rechtszaken uitkomen.

BancShares

De regionale bank First Citizens BancShares maakte een koerssprong van ruim 22 procent. UBS heeft zijn advies voor het aandeel verhoogd van verkopen naar kopen.

De olieprijzen gingen woensdag licht omlaag, na twee dagen van flinke stijgingen. De OPEC+ maakte onlangs plannen bekend om de productie van olie fors te verlagen. Dat moet vanaf mei ingaan en is bedoeld om de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 80,63 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 84,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Eurocommissaris: oorlog Midden-Oosten schaadt groei economie EU

BRUSSEL (ANP/AFP) - De economische groei van de Europese Unie wordt geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Maar de impact hangt wel af van de duur en omvang van het conflict, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) vrijdag. Ook zal de inflatie aangejaagd worden doordat de energieprijzen hard zijn gestegen door de oorlog, aldus Dombrovskis.

20 minuten geleden
Consumentenbond vindt paascampagne Jumbo "te kort door de bocht"

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond vindt de claim van Jumbo dat het de laagste paasprijzen van Nederland heeft "te kort door de bocht". Volgens de Consumentenbond kiest de winkelketen zelf gunstig geprijsde producten, maakt vergelijkingsfouten en verstopt het de kleine lettertjes. Jumbo is van mening dat de campagne "goed onderbouwd" is.

41 minuten geleden
Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

1 uur geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

1 uur geleden
Verlieslatend DB waarschuwt treinreiziger voor slechtere diensten

BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.

2 uur geleden
Meeste huizenverkopers doen niet mee aan Open Huizen Dag

DEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.

2 uur geleden
Onlinewoonwinkel Fonq is failliet verklaard

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.

3 uur geleden