Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson & Johnson omhoog op voorzichtig gestemd Wall Street

Johnson & Johnson omhoog op voorzichtig gestemd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De koersenborden op Wall Street lieten woensdag aan het begin van de handel een wisselend beeld zien. Beleggers deden het voorzichtig aan door zorgen over een vertraging van de Amerikaanse economie. Dat kwam onder meer door een rapport van loonstrookverwerker ADP waaruit blijkt dat de banenmarkt in de Verenigde Staten aan het afzwakken is. Dat heeft de vrees voor een recessie aangewakkerd bij handelaren.

Toch vindt bestuurder Loretta Mester van de Federal Reserve in Cleveland dat de rente verder moet worden verhoogd om de inflatie terug te dringen. "Met hoeveel de rente precies nog omhoog moet en hoelang het beleid restrictief moet blijven, hangt af van hoeveel de inflatie en inflatieverwachtingen naar beneden gaan", zei ze tijdens een toespraak in New York.

De toonaangevende Dow-Jonesindex stond kort na de opening 0,1 procent hoger op 33.447 punten. De breder samengestelde S&P 500 zakte 0,2 procent tot 4094 punten en technologiebeurs Nasdaq daalde 0,5 procent tot 12.060 punten.

Amerikaanse woningmarkt

Beleggers kregen ook nog een teleurstellend cijfer over de Amerikaanse woningmarkt te verwerken. Het aantal hypotheekaanvragen voor de aankoop van een woning daalde vorige week met 4 procent ten opzichte van de week ervoor. De hypotheekrente ging vorige week iets omlaag, maar de vraag naar woningkredieten nam daardoor niet toe.

Farmaceut Johnson & Johnson ging 3,7 procent omhoog. Het concern betaalt 8,9 miljard dollar in een schikking over babypoeder dat mogelijk kankerverwekkend is. Door het hoge bedrag te betalen wil het bedrijf onder tienduizenden rechtszaken uitkomen.

BancShares

De regionale bank First Citizens BancShares maakte een koerssprong van ruim 22 procent. UBS heeft zijn advies voor het aandeel verhoogd van verkopen naar kopen.

De olieprijzen gingen woensdag licht omlaag, na twee dagen van flinke stijgingen. De OPEC+ maakte onlangs plannen bekend om de productie van olie fors te verlagen. Dat moet vanaf mei ingaan en is bedoeld om de prijzen te stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,1 procent minder op 80,63 dollar. Brentolie werd ook 0,1 procent goedkoper, op 84,87 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vluchten Eindhoven tijdens renovatie naar Maastricht en Weeze

EINDHOVEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen wijken volgend jaar tijdens de maandenlange renovatie van Eindhoven Airport uit naar de vliegvelden van Maastricht en het Duitse Weeze. Transavia verplaatst twee van de negen vliegtuigen naar Maastricht Aachen Airport (MAA) en vier naar Weeze, vlak over de grens bij Nijmegen. TUI verplaatst alle op Eindhoven geplande vluchten naar Maastricht.

11 minuten geleden
Wall Street flink hoger na opmerkingen Trump over Iranoorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.

56 minuten geleden
Veel bouwbedrijven bezorgd over hogere dieselprijs, merkt branche

ZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.

1 uur geleden
OnlyFans-eigenaar Leonid Radvinsky (43) overleden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.

1 uur geleden
Brussel roept lidstaten op na te denken over gasvoorraad winter

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.

2 uur geleden
EU-handelsverdrag met Mercosur vanaf 1 mei voorlopig van kracht

BRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.

2 uur geleden
Winsten op beurzen na opmerkingen Trump en daling olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.

2 uur geleden