Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johnson: G7 moet met plan komen voor herstel wereldeconomie

Johnson: G7 moet met plan komen voor herstel wereldeconomie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson heeft op de virtuele vergadering van de G7 een oproep gedaan voor een herstelplan voor de wereldeconomie van de coronacrisis.

Johnson zei samen te willen werken met de andere leden van de G7, die bestaat uit de Verenigde Staten, Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie, bij het herstel van de pandemie. Hij zei dat daarbij vooral moet worden ingezet op de aanpak van klimaatverandering, met miljoenen 'groene' banen.

Aan de vergadering deden onder anderen de Duitse bondskanselier Angela Merkel, de nieuwe Italiaanse premier Mario Draghi en de Amerikaanse president Joe Biden mee. Merkel liet weten dat de internationale samenwerking is versterkt door de komst van Biden in het Witte Huis.

In een gezamenlijke verklaring meldde de G7 dat door zal worden gegaan met het ondersteunen van economieën en het beschermen van werkgelegenheid. Daarnaast zal verder worden gewerkt aan het behalen van de doelstellingen van het klimaatakkoord van Parijs. Verder wordt de digitale economie omarmd met vrij verkeer van data, aldus de G7.

Meer uit Financieel

Brussel hamert op meer onafhankelijkheid van Chinese grondstoffen

STRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.

3 minuten geleden
Europarlement stemt in met nieuwe veiligheidsregels speelgoed

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.

49 minuten geleden
Aanklagers in Frankrijk openen onderzoek naar eBay

PARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.

1 uur geleden
iDEAL ziet aantal aankopen voor Black Friday licht dalen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.

2 uur geleden
Staking België blijft reizigers hard raken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.

2 uur geleden
EasyJet-directeur ziet benadeelde opstappers op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.

3 uur geleden
Vakbond FNV: banenverlies ABN AMRO 'ronduit schokkend'

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".

3 uur geleden