Johnson: G7 moet met plan komen voor herstel wereldeconomie
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson heeft op de virtuele vergadering van de G7 een oproep gedaan voor een herstelplan voor de wereldeconomie van de coronacrisis.
Johnson zei samen te willen werken met de andere leden van de G7, die bestaat uit de Verenigde Staten, Canada, Duitsland, Frankrijk, Italië, Japan, het Verenigd Koninkrijk en de Europese Unie, bij het herstel van de pandemie. Hij zei dat daarbij vooral moet worden ingezet op de aanpak van klimaatverandering, met miljoenen 'groene' banen.
Aan de vergadering deden onder anderen de Duitse bondskanselier Angela Merkel, de nieuwe Italiaanse premier Mario Draghi en de Amerikaanse president Joe Biden mee. Merkel liet weten dat de internationale samenwerking is versterkt door de komst van Biden in het Witte Huis.
In een gezamenlijke verklaring meldde de G7 dat door zal worden gegaan met het ondersteunen van economieën en het beschermen van werkgelegenheid. Daarnaast zal verder worden gewerkt aan het behalen van de doelstellingen van het klimaatakkoord van Parijs. Verder wordt de digitale economie omarmd met vrij verkeer van data, aldus de G7.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Rijksambtenaren voeren met een landelijke staking op 14 april opnieuw actie tegen de zogeheten nullijn. Ze leggen dan door heel het land het werk neer, melden de vakbonden. Tijdens de stakingsdag worden bijeenkomsten georganiseerd in Groningen, Utrecht, Apeldoorn, Rotterdam, Eindhoven, Amsterdam en Maastricht.
14 minuten geledenSEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Samsung stopt na ongeveer drie maanden alweer met de verkoop van zijn Galaxy Z TriFold-smartphone. Met de aankondiging van die dubbelvouwbare telefoon trok het Zuid-Koreaanse elektronicaconcern eind vorig jaar nog bekijks.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De gemiddelde prijs voor een hectare landbouwgrond is opgelopen tot bijna een ton. Dat heeft de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) becijferd. "Ondanks onzekerheden in beleid en regelgeving zien we dat agrariërs juist nu grond willen veiligstellen voor de toekomst van hun bedrijf", zegt Jos Ebbers, voorzitter van de agrarische tak van de makelaarsorganisatie.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemiddelde adviesprijs van de grote oliemaatschappijen voor benzine in Nederland is dinsdagochtend tot boven de 2,50 euro per liter gestegen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de prijzen aan de pomp de laatste weken hard opgelopen.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chipconcern Nvidia verwacht tegen het einde van 2027 minstens 1 biljoen dollar te genereren met zijn nieuwste generaties grafische en AI-chips. Dat maakte het bedrijf maandag bekend tijdens zijn jaarlijkse conferentie voor ontwikkelaars.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten lieten maandag een overtuigend herstel zien na de verliezen van afgelopen weken. De beurshandel kreeg steun van een sterke daling van de olieprijs. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten zorgde nog wel voor een gespannen stemming bij beleggers.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
14 uur geleden