Johnson en Von der Leyen bellen weer over voortgang brexitoverleg
BRUSSEL (ANP) - De Britse premier Boris Johnson en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie bellen donderdagavond weer met elkaar over de onderhandelingen tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk. Een doorbraak is er nog niet, zegt de Britse ambassade in Brussel.
Von der Leyen en Johnson spreken elkaar om 20.00 uur. Dat doen ze, nu de blessuretijd voor de onderhandelingen over een handelsakkoord tussen Brussel en Londen aanbreekt, geregeld. Afgelopen zondag overlegden de twee voor het laatst en besloten ze hun onderhandelteams te vragen verder te werken.
De laatste dagen klinkt er voorzichtig optimisme over de voortgang. Maar "er zijn nog altijd grote verschillen op cruciale terreinen", laat de Britse vertegenwoordiging bij de EU weten. Als het niet lukt om afspraken te maken voor 1 januari, als de Britten ook in de praktijk de EU verlaten, dreigen grote moeilijkheden voor onderlinge handel en verkeer.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
11 uur geleden