
John Verweij duikt in de geschiedenis
THOLEN - De 64-jarige John Verweij houdt er wel een hele bijzondere hobby op na. Iedere avond is hij namelijk bezig met stamboomonderzoek. Vele families heeft hij hierdoor nog eens extra op de kaart gezet.
John is geboren en getogen in Delft. Op zijn veertigste begon hij met stamboomonderzoek naar zijn eigen familie. Omdat hij meerdere familieleden niet kende, begon hij een zoektocht naar de verhalen achter de namen. Dit onderzoek vond hij zo interessant dat hij daarna nog meerdere stamboomonderzoeken deed voor verschillende families. “Ik deed stamboomonderzoeken naar verschillende families. Ik had mij toen al voorgenomen om er een verhaal van te maken maar het is er nooit van gekomen. Het zijn soms hele bijzondere verhalen. Zo kwam ik er eens achter bij een onderzoek dat een tante eigenlijk geen volledig biologische tante was. Die verhalen maken het extra interessant”, vertelt John.
In 2012 kwam John de liefde van zijn leven tegen, een lid van de familie Bout uit Tholen. Hij was meteen erg geïnteresseerd in de tak van de familie. “Ik kwam erachter dat deze familie al vier eeuwen op dezelfde plaats woonde, dat hoor je eigenlijk nooit meer. Ik ben toen verder de familiegeschiedenis ingedoken en was verrast dat er zoveel terug te vinden was.”
Inmiddels is John bij de derde generatie maar er zijn er maar liefst elf: ”Het onderzoek zal nooit afgerond worden doordat er generatie op generatie blijft komen en elk antwoord levert weer tien nieuwe vragen op.” Dat is deels ook hetgeen waardoor hij zijn hobby ook zo uitdagend blijft vinden. Iedere avond is John er wel mee bezig en buiten dat brengt hij ook nog veel tijd door in de archieven. “Je wilt graag de stamboom afmaken voor zover dat kan. Je zoekt onder andere naar datums. Oudere datums zijn te vinden, maar info van nu zoeken is lastiger door de privacywet.”
John heeft buiten zijn stamboomonderzoeken geen andere hobby’s al is hij wel bestuurslid van de Heemkundekring Stad en Lande van Tholen. Door het stamboomonderzoek kwam hij daar terecht en toen men een bestuurslid zocht, hoefde John daar dan ook niet lang over na te denken. John zijn stamboomonderzoek naar de familie Bout is op zijn zachts gezegd, zeer indrukwekkend te noemen. Toch zal John het nooit publiceren al kan wel ieder lid van de Bout familie die geïnteresseerd is het onderzoek zo bij hem opvragen. Verweij zal dan ook door blijven gaan met zijn onderzoek. “Sowieso is Tholen geschiedkundig een interessante plek op de grens van protestant en katholiek”, aldus John.
Meer uit Tholen
THOLEN - Bij een ongeluk op de Postweg (N286) is vrijdagavond een motorrijder om het leven gekomen. Het zou gaan om een 21-jarige man uit Tholen. De motorrijder kwam tussen Poortvliet en Tholen in aanrijding met een automobilist. De politie doet onderzoek naar de toedracht van het ongeluk. Mogelijk had de automobilist alcohol gebruikt, zo meldt de politie.
58 minuten geledenTHOLEN - De koffers staan klaar, heel Nederland maakt zich op voor de zomervakantie. Maar wie straks nietsvermoedend een hotelbed induikt, loopt risico op een ongewenste souvenir: de bedwants. Ongemerkt liften ze mee naar huis, met alle gevolgen van dien.
2 uur geledenPOORTVLIET - Vrijdagavond heeft op de Postweg tussen Tholen en Poortvliet een zeer ernstig ongeval plaatsgevonden. Veel hulpdiensten zijn ter plaatse, ook de Amsterdamse traumahelikopter is opgeroepen maar inmiddels afbesteld. Een 21-jarige motorrijder uit Tholen is bij het ongeval om het leven gekomen. Zo bevestigt een woordvoerder van de politie.
12 uur geledenROOSENDAAL/THOLEN - Reis je maandagavond of -nacht door West-Brabant? Houd dan rekening met werkzaamheden aan de A58 tussen knooppunt De Stok en knooppunt Zoomland bij Roosendaal.
20 uur geledenTHOLEN - Afgelopen zondag is tot twee keer toe een ambulance met flinke vertraging aangekomen bij woonzorgcentrum Buitenhof aan het Zwink in Tholen. De oorzaak: een afgesloten weg bij Dilt vanwege werkzaamheden, zonder dat er een omleidingsroute was aangegeven. De wachttijd liep op tot bijna een uur, aldus een bewoner volgens de CDA-fractie.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - De straat Tienhoven in Sint-Annaland verandert zaterdag in een gezellige marktplaats. Tussen 11.00 en 15.00 uur organiseren de bewoners een tuin- en garageverkoop. Iedereen mag komen snuffelen.
1 dag geledenWEST-BRABANT/ZEELAND -Van vrijdag 11 tot en met zondag 13 juli vindt de jaarlijkse Tuinvlindertelling plaats. Iedereen met een tuin of balkon kan meedoen aan dit natuuronderzoek.
1 dag geleden