Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

John Verweij duikt in de geschiedenis

John Verweij duikt in de geschiedenis

THOLEN - De 64-jarige John Verweij houdt er wel een hele bijzondere hobby op na. Iedere avond is hij namelijk bezig met stamboomonderzoek. Vele families heeft hij hierdoor nog eens extra op de kaart gezet.

John is geboren en getogen in Delft. Op zijn veertigste begon hij met stamboomonderzoek naar zijn eigen familie. Omdat hij meerdere familieleden niet kende, begon hij een zoektocht naar de verhalen achter de namen. Dit onderzoek vond hij zo interessant dat hij daarna nog meerdere stamboomonderzoeken deed voor verschillende families. “Ik deed stamboomonderzoeken naar verschillende families. Ik had mij toen al voorgenomen om er een verhaal van te maken maar het is er nooit van gekomen. Het zijn soms hele bijzondere verhalen. Zo kwam ik er eens achter bij een onderzoek dat een tante eigenlijk geen volledig biologische tante was. Die verhalen maken het extra interessant”, vertelt John.

In 2012 kwam John de liefde van zijn leven tegen, een lid van de familie Bout uit Tholen. Hij was meteen erg geïnteresseerd in de tak van de familie. “Ik kwam erachter dat deze familie al vier eeuwen op dezelfde plaats woonde, dat hoor je eigenlijk nooit meer. Ik ben toen verder de familiegeschiedenis ingedoken en was verrast dat er zoveel terug te vinden was.”

Inmiddels is John bij de derde generatie maar er zijn er maar liefst elf: ”Het onderzoek zal nooit afgerond worden doordat er generatie op generatie blijft komen en elk antwoord levert weer tien nieuwe vragen op.” Dat is deels ook hetgeen waardoor hij zijn hobby ook zo uitdagend blijft vinden. Iedere avond is John er wel mee bezig en buiten dat brengt hij ook nog veel tijd door in de archieven. “Je wilt graag de stamboom afmaken voor zover dat kan. Je zoekt onder andere naar datums. Oudere datums zijn te vinden, maar info van nu zoeken is lastiger door de privacywet.”

John heeft buiten zijn stamboomonderzoeken geen andere hobby’s al is hij wel bestuurslid van de Heemkundekring Stad en Lande van Tholen. Door het stamboomonderzoek kwam hij daar terecht en toen men een bestuurslid zocht, hoefde John daar dan ook niet lang over na te denken. John zijn stamboomonderzoek naar de familie Bout is op zijn zachts gezegd, zeer indrukwekkend te noemen. Toch zal John het nooit publiceren al kan wel ieder lid van de Bout familie die geïnteresseerd is het onderzoek zo bij hem opvragen. Verweij zal dan ook door blijven gaan met zijn onderzoek. “Sowieso is Tholen geschiedkundig een interessante plek op de grens van protestant en katholiek”, aldus John.

Meer uit Tholen

Leo en Paulina zetten zich in voor kwetsbare kinderen: ‘Een kind verdient het om onbezorgd te zijn’

OUD-VOSSEMEER - Leo en Paulina Konijn zetten zich al jarenlang in om kinderen die het thuis moeilijk hebben een fijne vakantie te bezorgen. Als gastgezin voor Stichting Europa Kinderhulp vangen zij iedere zomer zogenoemde 'vakantiekinderen' op. Daarnaast bieden zij ook opvang via pleegzorg. Samen heeft het echtpaar zes kinderen en zeven kleinkinderen.

14 uur geleden
Zilver voor turnster Noëlle van Olympia Tholen op individuele regiofinale

THOLEN - Noëlle Schakenbos van gymnastiekvereniging Olympia Tholen heeft een zilveren medaille veroverd op de individuele regiofinale turen (pupil 3 niveau 7) in Sprang-Capelle. Een mooie afsluiting van het seizoen voor Noëlle.Ze begon haar finale op sprong. Een fijn onderdeel om op te beginnen en hier scoorde ze met beide sprongen (een overslag tot stand en een arabier tot kniezit) ook goed op. De scores van de andere finalisten lagen dicht bij elkaar. Door naar de brug, het moeilijkste onderdeel voor Noëlle. Inturnen ging nog niet helemaal lekker, maar tijdens de wedstrijd kon ze haar oefening goed doorturnen. Op dit toestel moest Noëlle iets inleveren qua punten op de andere meiden, maar dat maakte ze op het volgende toestel weer helemaal goed.

18 uur geleden
SGP schuift Kees Knulst naar voren als extra wethouder in het college

THOLEN - De SGP draagt fractievoorzitter Kees Knulst voor als extra wethouder. Hij moet het college verder versterken. Uit het rapport van de verkenningsronde bleek dat de SGP, CU en VVD hun samenwerking zouden voortzetten. Ook werd de uitbreiding van het college met een vierde wethouder door de meeste fracties gerechtvaardigd geacht, gezien de omvang van de bestuurlijke opgaven die op tafel liggen.

1 dag geleden
Tank leeg, grens over: Tholenaren ontvluchten dure tankstations op het eiland

THOLEN - Wie deze dagen op het eiland Tholen wil tanken, moet diep in de buidel tasten. Met de Belgische grens op een kleine twintig minuten is een uitstapje over de grens een serieuze overweging voor veel inwoners. Wie zijn auto wil aftanken met Euro 95 bij één van de tien Thoolse tankstations, moest vorige week gemiddeld 2,44 euro per liter afrekenen. Voor diezelfde liter moet bij onze zuiderburen slechts 1,88 euro worden afgerekend. Op een volle tank loopt de besparing al snel op. 

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Lentedagen langs de Paasdijkweg’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen. 

2 dagen geleden
Politie waarschuwt voor bankhelpdeskfraude in omgeving Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - In de omgeving van Oud-Vossemeer zijn meldingen binnengekomen van oplichters die zich voordoen als bankmedewerkers. Inwoners worden telefonisch benaderd met het verhaal dat hun bankpas moet worden opgehaald, waarbij ook naar de pincode wordt gevraagd.

3 dagen geleden
Tholen nodigt inwoners uit voor kranslegging tijdens Dodenherdenking

THOLEN - De gemeente nodigt inwoners uit om een krans te leggen tijdens de Dodenherdenking in Tholen op maandag 4 mei. De herdenking vindt zoals elk jaar plaats in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Iedereen die bloemen of een krans wil leggen, kan zich hiervoor aanmelden.

3 dagen geleden