Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johan’s bijenweide op Tholen geopend

Johan’s bijenweide op Tholen geopend

THOLEN - Wat is een bijenweide? Een bijenweide is een bloementuin waarin planten staan die verspreid over een groot gedeelte van het jaar voedsel in de vorm van nectar en stuifmeel geven voor bijen. Niet alleen voor honingbijen maar zeker ook voor de vele soorten solitaire bijen. Omdat andere insecten mee profiteren van het door de bloemen aangereikte voedsel levert een bijenweide ook een grote bijdrage aan de biodiversiteit.

Imker Johan Termorshuizen is afgelopen september overleden. Johan had een grote fascinatie voor de natuur, vooral voor bijen en planten. Het was al lang zijn wens een bijenweide in te kunnen planten maar dat heeft hij zelf helaas niet meer waar kunnen maken. Bijenhoudersvereniging De Wal van Brabant waarvan Johan een zeer actief lid was heeft uit financiële giften de grote wens van Johan postuum in vervulling doen gaan. Enkele weken geleden hebben leden van de vereniging op de vooraf geprepareerde grond de aangekochte planten geplant en is de bijenweide geopend door de echtgenote van Johan. Deze week is het bord met verklarende tekst over de bijenweide gemonteerd.

Waar gelegen?

De bijenweide is gerealiseerd in de Heidetuin achter het hotel tegen de snelweg. De planten moeten nog veel groeien maar gelukkig is het weer na het planten gunstig geweest. De eerste bloemen laten zich al voorzichtig zien en bij de eerste onderhoudsbeurt werden al diverse soorten bijen en andere insecten waargenomen. Volgend jaar zullen de planten hopelijk flink gegroeid zijn en hun volle bloemenpracht tonen.

Zelf een bijenweide inrichten?

In principe kan iedereen dit: één tegel weglaten in de tuin geeft al plaats voor een mini-bijenweide maar ook bloemen op een balkon helpen mee aan de zo nodige biodiversiteit. De natuur zal u dankbaar zijn.

Meer uit Tholen

Ingepakt voor de vogels: Dit is waarom de Slaakbrug deels met folie is bedekt

SINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.

5 uur geleden
FvD over mogelijk cameratoezicht op de Oude Werf: ‘Een aanslag op de privacy’

THOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.

10 uur geleden
Waterschap onderzoekt intrek van vis naar Zeeuwse binnenwateren

THOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.

1 dag geleden
Woningen zonder water na gesprongen waterleiding aan Wilhelminastraat

SINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het gouden uur bij Scherpenisse’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Het Roosevelt Debat over vrijheid van godsdienst met prominente sprekers

OUD-VOSSEMEER - Op 21 mei organiseert Stichting Roosevelt Oud-Vossemeer opnieuw het inmiddels bekende Roosevelt Debat. Dit jaar staat het debat in het teken van een actueel en maatschappelijk urgent thema: vrijheid van godsdienst.

2 dagen geleden
Politie registreert opnieuw bijna 13.000 geweldsincidenten tegen agenten

NEDERLAND - Politiemedewerkers kregen in 2025 in totaal 12.896 keer te maken met agressie en geweld tijdens hun werkzaamheden. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers over geweld tegen politieambtenaren (GTPA). Het aantal incidenten ligt daarmee iets hoger dan in 2024, toen het om 12.543 gevallen ging.

2 dagen geleden