Johannes en Julia populairste babynamen van Zeeland in 2022
ZEELAND - In 2022 waren Johannes en Julia de populairste babynamen van Zeeland. En ook landelijk stond de naam Julia op de eerste plaats. Dat maakte de Sociale Verzekeringsbank (SVB) bekend. Ieder jaar publiceert de SVB de lijst met meest populaire kindernamen.
De SVB presenteerde onlangs de populairste kindernamen van 2022. Noah is, net als in 2021, de populairste jongensnaam en werd het afgelopen jaar 871 keer gegeven. Bij de meisjes is Emma, vorig jaar nog op nummer 3, de populairste naam. 677 meisjes hebben deze naam gekregen. In 2022 zijn in Nederland (tot en met november 2022) 168.526 baby’s geboren: 86.108 jongens en 82.418 meisjes.
Naast de populairste jongens- en meisjesnamen worden dit jaar voor het eerst de populairste genderneutrale kindernamen van Nederland gepresenteerd. Op de eerste plaats staat Sam, een naam die in 2022 aan 581 kinderen werd gegeven. Op de tweede plaats staat Isa (377 kinderen), gevolgd door Bo (305 kinderen).
Gerrit Bloothooft, naamkundige aan de Universiteit Utrecht, ziet een internationale trend: “Noah en Emma staan in 2022 weer aan de top, zoals al jaren in veel Europese landen. Maar als Luca, Lucas en Luuk samengenomen worden, winnen die ruimschoots bij de jongens, net zoals Sara en Saar bij de meisjes. Bij de topnamen zijn Mees, Sem, Daan, Luuk en Bram jongensnamen die je buiten Nederland weinig hoort, net zoals Yara, Saar, Noor, Tess en Milou voor meisjes. Opvallend is dat na de successen van Max Verstappen zijn voornaam niet populairder is geworden. Korte namen met niet meer dan vijf letters en drie of vier klanken blijven de boventoon voeren.”
Zeeland
In Zeeland werden de namen Johannes en Julia het meest gegeven aan baby’s. Zowel bij de meisjes- als jongensnamen werd in de provincie Zeeland geen één naam 25 keer of meer gegeven.
In Zeeland zijn Johannes en Julia het populairst.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaarlijkse Concordia Concert van Koninklijke Muziekvereniging Concordia staat op zaterdag 21 maart om 20.00 uur op het programma in De Meulvliet. Tijdens deze avond laten alle orkesten en groepen van de vereniging van zich horen.
6 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Vier spannende koersen zorgden afgelopen zaterdag voor spektakel tijdens de 77e wielerronde van Oud-Vossemeer. De wind brak het peloton al vroeg open, waarna een aantal renners voor de aanval koos. Remco Weterings legde de wielerklassieker weer vast.
9 uur geleden[Advertorial] - De Thoolse Open Banen Dagen, die op 20 en 21 maart weer plaatsvinden, zijn uitgegroeid tot een belangrijk jaarlijks ontmoetingsmoment voor werkzoekenden en lokale Thoolse bedrijven. Tijdens deze vijfde editie openen acht bedrijven hun deuren. Bezoekers kunnen zonder verplichtingen kennismaken met het bedrijf en haar medewerkers.
12 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Was de container met huisraad en bouwafval die pontificaal voor de deur van gemeenschapshuis De Vossenkuil stond een voorteken voor de uitkomst van het Thools politiek debat? Om de lijsttrekkers nog een laatste kans te geven om hun partijprogramma over te brengen aan de inwoners, werd door Omroep Tholen voor de eerste keer het Thools politiek debat georganiseerd.
15 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Met gespannen gezichten aan de start en een frisse maartse wind over de dijk werd zaterdag de 77ste editie van de wielerronde van Oud-Vossemeer verreden. Het criterium over de klinkers van het dorp vormt al jaren de traditionele seizoensopening van het Zeeuwse wielerjaar en trok opnieuw een ijzersterk deelnemersveld. Start en finish lagen, net als de afgelopen jaren, op de Dorpsweg. Of het door de koude weersomstandigheden kwam of door iets anders: het publiek liet het helaas een beetje afweten. Jammer, want wie langs de kant stond, werd getrakteerd op mooie koersen.
1 dag geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Michel Dietvorst en Perry Schuurbiers van Sign Masters.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Frans de Koning die de spotlight mocht vangen.
1 dag geleden