
Johannes en Julia populairste babynamen van Zeeland in 2022
ZEELAND - In 2022 waren Johannes en Julia de populairste babynamen van Zeeland. En ook landelijk stond de naam Julia op de eerste plaats. Dat maakte de Sociale Verzekeringsbank (SVB) bekend. Ieder jaar publiceert de SVB de lijst met meest populaire kindernamen.
De SVB presenteerde onlangs de populairste kindernamen van 2022. Noah is, net als in 2021, de populairste jongensnaam en werd het afgelopen jaar 871 keer gegeven. Bij de meisjes is Emma, vorig jaar nog op nummer 3, de populairste naam. 677 meisjes hebben deze naam gekregen. In 2022 zijn in Nederland (tot en met november 2022) 168.526 baby’s geboren: 86.108 jongens en 82.418 meisjes.
Naast de populairste jongens- en meisjesnamen worden dit jaar voor het eerst de populairste genderneutrale kindernamen van Nederland gepresenteerd. Op de eerste plaats staat Sam, een naam die in 2022 aan 581 kinderen werd gegeven. Op de tweede plaats staat Isa (377 kinderen), gevolgd door Bo (305 kinderen).
Gerrit Bloothooft, naamkundige aan de Universiteit Utrecht, ziet een internationale trend: “Noah en Emma staan in 2022 weer aan de top, zoals al jaren in veel Europese landen. Maar als Luca, Lucas en Luuk samengenomen worden, winnen die ruimschoots bij de jongens, net zoals Sara en Saar bij de meisjes. Bij de topnamen zijn Mees, Sem, Daan, Luuk en Bram jongensnamen die je buiten Nederland weinig hoort, net zoals Yara, Saar, Noor, Tess en Milou voor meisjes. Opvallend is dat na de successen van Max Verstappen zijn voornaam niet populairder is geworden. Korte namen met niet meer dan vijf letters en drie of vier klanken blijven de boventoon voeren.”
Zeeland
In Zeeland werden de namen Johannes en Julia het meest gegeven aan baby’s. Zowel bij de meisjes- als jongensnamen werd in de provincie Zeeland geen één naam 25 keer of meer gegeven.
In Zeeland zijn Johannes en Julia het populairst.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - Voetbalvereniging WHS organiseert vanaf maandag de avondvierdaagse in Sint-Annaland. Wandelaars kunnen elke avond om 18.30 uur starten vanaf sportpark De Waaje voor een route van 5 kilometer. Donderdag is er een extra route van 2 kilometer.
4 uur geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Marjo Huijsmans van Kaasboerderij de Zuidgeest.
8 uur geledenSINT-ANNALAND/THOLEN - Bewoners die meer willen weten over het landschap van Nationaal Park Oosterschelde, kunnen zich inschrijven voor de bewonerscursus. Tijdens deze cursus maken deelnemers in vier excursies kennis met de natuur, cultuurhistorie en bijzondere kenmerken van het gebied, onder begeleiding van boswachters en andere experts.
11 uur geledenSINT PHILIPSLAND- De brandweer is zaterdagmiddag opgeroepen voor een buitenbrandje aan de Stationsstraat. Hier stond wat bouwmateriaal in brand. De brandweer heeft de brand geblust. Het is niet bekend waardoor het bouwmateriaal is gaan branden.
1 dag geledenSTAVENISSE- Door het getij is een Pools binnenvaartschip vanmorgen voor de kust van Stavenisse vastgelopen. Bij vloed kan het schip weer op eigen kracht verder varen.
1 dag geledenZEELAND - EBS wordt vanaf 2027 definitief de nieuwe busvervoerder in Zeeland. De concessie is nu echt gegund en betekent een flinke vernieuwing van het openbaar vervoer in de provincie.
1 dag geledenTHOLEN - De gemeente Tholen is woensdag begonnen met een onderzoek naar de ervaringen van ouders en ketenpartners met de buurtpedagogen, die sinds 2021 actief zijn in de regio. Het doel van het onderzoek is om de hulp die deze pedagogisch medewerkers bieden te evalueren en waar nodig te verbeteren.
1 dag geleden