Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Johannes en Julia populairste babynamen van Zeeland in 2022

Johannes en Julia populairste babynamen van Zeeland in 2022

ZEELAND - In 2022 waren Johannes en Julia de populairste babynamen van Zeeland. En ook landelijk stond de naam Julia op de eerste plaats. Dat maakte de Sociale Verzekeringsbank (SVB) bekend. Ieder jaar publiceert de SVB de lijst met meest populaire kindernamen. 

De SVB presenteerde onlangs de populairste kindernamen van 2022. Noah is, net als in 2021, de populairste jongensnaam en werd het afgelopen jaar 871 keer gegeven. Bij de meisjes is Emma, vorig jaar nog op nummer 3, de populairste naam. 677 meisjes hebben deze naam gekregen. In 2022 zijn in Nederland (tot en met november 2022) 168.526 baby’s geboren: 86.108 jongens en 82.418 meisjes.

Naast de populairste jongens- en meisjesnamen worden dit jaar voor het eerst de populairste genderneutrale kindernamen van Nederland gepresenteerd. Op de eerste plaats staat Sam, een naam die in 2022 aan 581 kinderen werd gegeven. Op de tweede plaats staat Isa (377 kinderen), gevolgd door Bo (305 kinderen). 

Gerrit Bloothooft, naamkundige aan de Universiteit Utrecht, ziet een internationale trend: “Noah en Emma staan in 2022 weer aan de top, zoals al jaren in veel Europese landen. Maar als Luca, Lucas en Luuk samengenomen worden, winnen die ruimschoots bij de jongens, net zoals Sara en Saar bij de meisjes. Bij de topnamen zijn Mees, Sem, Daan, Luuk en Bram jongensnamen die je buiten Nederland weinig hoort, net zoals Yara, Saar, Noor, Tess en Milou voor meisjes. Opvallend is dat na de successen van Max Verstappen zijn voornaam niet populairder is geworden. Korte namen met niet meer dan vijf letters en drie of vier klanken blijven de boventoon voeren.”

Zeeland
In Zeeland werden de namen Johannes en Julia het meest gegeven aan baby’s. Zowel bij de meisjes- als jongensnamen werd in de provincie Zeeland geen één naam 25 keer of meer gegeven.

In Zeeland zijn Johannes en Julia het populairst.

Meer uit Tholen

Thoolse lezersfoto van de week: ‘Korenmolen De Hoop op een mistige zaterdagavond’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Frans de Koning die de spotlight mocht vangen.

1 uur geleden
Grote dumping van drugslabonderdelen ontdekt bij landweg in Sint-Annaland

SINT ANNALAND - De politie heeft vrijdagmiddag een grote dumping van drugslabonderdelen aangetroffen rond een onverharde landweg aan de Molendijk. De brandweer heeft ter plekke metingen uitgevoerd om vast te stellen om wat voor materialen het ging.

22 uur geleden
GroenLinks Tholen: ‘Wij kiezen voor een samenleving waarin iedereen zich thuis voelt’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 9: GroenLinks Tholen.

23 uur geleden
Zes basisscholen in gemeente Tholen bakken pannenkoeken voor senioren

THOLEN - Leerlingen van zes basisscholen in de gemeente Tholen gaan op vrijdag 20 maart pannenkoeken bakken voor senioren. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' bakken zij pannenkoeken voor opa's, oma's en andere ouderen uit de buurt.

1 dag geleden
Sneller hulp bij geldzorgen: Tholen breidt schuldhulpverlening voor inwoners uit

THOLEN - Inwoners met betaalachterstanden wachten vaak te lang voordat ze hulp vragen. Om hen eerder te kunnen ondersteunen, is de gemeente Tholen dit jaar lid geworden van de Nederlandse Vereniging van Volkskredieten (NVVK). Zo kunnen inwoners op tijd hulp krijgen voordat ze dieper in de problemen raken.

1 dag geleden
PvdA Tholen: ‘Lage inkomenshuishoudens voelen klap nieuwe kabinetsplannen het meest’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 8: PvdA Tholen.

1 dag geleden
Forum voor Democratie Tholen: ‘Onze prioriteit ligt bij onze eigen inwoners’ [GEMEENTERAADSVERKIEZINGEN 2026]

THOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor met een boodschap naar de kiezers. Op lijst 7: Forum voor Democratie Tholen.

1 dag geleden