Johan Noom over het geheim van zijn kersen
Streekproducten zijn populairder dan ooit en het liefst halen mensen hun groente en fruit zelf bij de boerderij. Dat merkt ook Johan Noom van Noom Fruit. Dagelijks heeft hij klanten van heinde en verre over de vloer die met een (fiets)tas vol fruit zijn bedrijf weer verlaten. "De interesse in streekproducten is een stuk groter geworden. Vooral bij mooi weer maken mensen er gewoon een uitje van."
Niet alleen mensen uit Poortvliet weten het fruit van Johan te vinden. "Ze komen soms echt van ver. Vooral voor onze kersen. Die vindt men toch wel bijzonder. We kunnen ze, in tegenstelling tot de kersen voor de supermarkten, laten rijpen aan de boom. Dat geeft meer smaak waardoor ze op zijn lekkerst zijn als mensen ze komen halen. We hebben ook aardbeien, bramen, frambozen en kruisbessen. Allemaal echte favorieten."
Johan draait al even mee in de fruit-business, maar merkt dat de rechtstreekse vraag van consumenten naar streekproducten groter dan ooit is. "Voor de klanten is het een stukje beleving om hun fruit rechtstreeks bij ons te halen. Het liefst op de fiets, want bij mooi weer merk je dat nog meer mensen de weg naar ons weten te vinden. We vinden het leuk om blije klanten over de vloer te hebben. Ze zijn net zo enthousiast over onze producten als wij. Toch anders dan de veiling die een keer per jaar voor de peren komt kijken", besluit hij lachend.
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - De leden van vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland kwamen woensdagavond bijeen in de Wimpel. Op het programma stond het versieren van twee grote eierkoeken met fondant.
5 uur geledenTHOLEN - De 44-jarige vrouw die sinds maandagavond werd vermist in Tholen en omgeving, is overleden aangetroffen. Dat meldt de politie dinsdag begin van de middag. "De politie doet onderzoek naar de omstandigheden. Wij wensen de nabestaanden veel sterkte", aldus de politie.
9 uur geledenTHOLEN - De politie zoekt in de omgeving van Tholen naar een vermiste vrouw van 44 jaar. Maandagavond ging een burgernetmelding uit. Volgens de politie is de vrouw nog niet terecht en loopt de zoekactie nog.
13 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis behoort tot de financieel gezondste ziekenhuizen van Nederland. Bravis haalt een 9 in de jaarlijkse benchmark van BDO Accountants & Adviseurs en stijgt naar de vijfde plaats op de ranglijst.
1 dag geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis start een nieuwe ACS-polikliniek voor patiënten die met een hartinfarct zijn opgenomen. Zij krijgen kort na hun ontslag extra begeleiding, informatie en controles. Zo komen risicofactoren sneller onder controle en neemt de kans op een nieuw infarct af.
1 dag geledenTHOLEN- De politie is bezig met een onderzoek naar een woninginbraak in Tholen. Deze inbraak vond vrijdagavond laat plaats. De forensische opsporing zal bij de zaak betrokken worden.
2 dagen geledenBERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Thomas Hoare Chatwick van Chatwick Specialty Coffee & Bakery.
2 dagen geleden