Johan Noom over het geheim van zijn kersen
Streekproducten zijn populairder dan ooit en het liefst halen mensen hun groente en fruit zelf bij de boerderij. Dat merkt ook Johan Noom van Noom Fruit. Dagelijks heeft hij klanten van heinde en verre over de vloer die met een (fiets)tas vol fruit zijn bedrijf weer verlaten. "De interesse in streekproducten is een stuk groter geworden. Vooral bij mooi weer maken mensen er gewoon een uitje van."
Niet alleen mensen uit Poortvliet weten het fruit van Johan te vinden. "Ze komen soms echt van ver. Vooral voor onze kersen. Die vindt men toch wel bijzonder. We kunnen ze, in tegenstelling tot de kersen voor de supermarkten, laten rijpen aan de boom. Dat geeft meer smaak waardoor ze op zijn lekkerst zijn als mensen ze komen halen. We hebben ook aardbeien, bramen, frambozen en kruisbessen. Allemaal echte favorieten."
Johan draait al even mee in de fruit-business, maar merkt dat de rechtstreekse vraag van consumenten naar streekproducten groter dan ooit is. "Voor de klanten is het een stukje beleving om hun fruit rechtstreeks bij ons te halen. Het liefst op de fiets, want bij mooi weer merk je dat nog meer mensen de weg naar ons weten te vinden. We vinden het leuk om blije klanten over de vloer te hebben. Ze zijn net zo enthousiast over onze producten als wij. Toch anders dan de veiling die een keer per jaar voor de peren komt kijken", besluit hij lachend.
Meer uit Tholen
BREDA/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Jelle Zijlstra van Boulderhal Bruut.
37 minuten geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Mariska Hardenbol die de spotlight mocht vangen.
3 uur geledenTHOLEN - Athletes in Action keert komende week weer terug op de Oesterputten. Tijdens deze sportweek staan spelletjes en Gods liefde centraal. Alle kinderen zijn welkom en hoeven zich niet vooraf aan te melden.
23 uur geledenNIEUW-VOSSEMEER/SCHERPENISSE - Na bijna tien jaar heeft Laban Deurloo weer een nieuwe verhalenbundel uitgebracht. "Een boek om vaak op te pakken en even de zinnen te verzetten", zo omschrijft de geboren Scherpenissenaar zijn nieuwste uitgave. Van vogels die pakketten bezorgen tot een criminele Asseposter: niets is te gek.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Ondanks het feit dat wandelen in de vriendengroep van Robin en Denise de verbindende factor is, willen ze zich geen getraind wandelaar noemen. De vriendengroep van elf personen kent elkaar van een wandelvakantie en trekt nog steeds elk jaar samen de wandelschoenen aan. Vandaag kiezen zes van de elf voor de afstand van 15 kilometer. "Vandaag is naast een training ook gelijk een soort vergadering om de laatste zaken voor onze vakantie af te stemmen", zo vertelt Denise. Dit jaar gaat de reis naar de Ardennen.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER/THOLEN - De Oud-Vossemeers' Muziekvereniging krijgt geld van de Provincie Zeeland voor het project 'Samen tegen eenzaamheid'. Met dit initiatief wil de vereniging vooral senioren en alleenstaanden helpen om weer met plezier in het leven te staan. Ook Stichting Westerlicht ontvangt een bijdrage. De stichting met een locatie in onder andere Tholen gebruikt het geld om meer bekendheid te krijgen en beter te laten zien wat zij doet.
1 dag geledenTHOLEN - Aanstaande zaterdag 18 juli om 15.30 uur brengen Monique Heidema (violoncello) en André Telderman (vleugel) in het Oude Stadhuis van Tholen een sfeervol programma met de titel 'Lied zonder woorden'.
2 dagen geleden