Johan Noom over het geheim van zijn kersen
Streekproducten zijn populairder dan ooit en het liefst halen mensen hun groente en fruit zelf bij de boerderij. Dat merkt ook Johan Noom van Noom Fruit. Dagelijks heeft hij klanten van heinde en verre over de vloer die met een (fiets)tas vol fruit zijn bedrijf weer verlaten. "De interesse in streekproducten is een stuk groter geworden. Vooral bij mooi weer maken mensen er gewoon een uitje van."
Niet alleen mensen uit Poortvliet weten het fruit van Johan te vinden. "Ze komen soms echt van ver. Vooral voor onze kersen. Die vindt men toch wel bijzonder. We kunnen ze, in tegenstelling tot de kersen voor de supermarkten, laten rijpen aan de boom. Dat geeft meer smaak waardoor ze op zijn lekkerst zijn als mensen ze komen halen. We hebben ook aardbeien, bramen, frambozen en kruisbessen. Allemaal echte favorieten."
Johan draait al even mee in de fruit-business, maar merkt dat de rechtstreekse vraag van consumenten naar streekproducten groter dan ooit is. "Voor de klanten is het een stukje beleving om hun fruit rechtstreeks bij ons te halen. Het liefst op de fiets, want bij mooi weer merk je dat nog meer mensen de weg naar ons weten te vinden. We vinden het leuk om blije klanten over de vloer te hebben. Ze zijn net zo enthousiast over onze producten als wij. Toch anders dan de veiling die een keer per jaar voor de peren komt kijken", besluit hij lachend.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Benjamin de Bruin van Fyesta en De IJskar.
17 uur geledenSCHERPENISSE- Bij een woning aan de Langeweg is zaterdagavond iemand gewond geraakt. Dit gebeurde na een val van de buitentrap bij de woning. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Vanwege de ernst van de situatie werd in eerste instantie ook een Mobiel Medisch Team per auto opgeroepen. Deze kon later worden afgezegd. Het slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis. De oorzaak van de val is niet bekend gemaakt.
20 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Peter Metske die de spotlight mocht vangen.
20 uur geledenZEELAND - Ondernemers in Zeeland die zich willen beschermen tegen inkomensverlies door ziekte, kunnen binnenkort meer te weten komen over het Broodfonds. Op dinsdag 3 februari organiseert Broodfonds Zeeland een online informatiebijeenkomst voor geïnteresseerden.
1 dag geledenTHOLEN - De tekorten aan personeel in de zorg en techniek in Zeeland nemen de komende jaren verder toe. Dat blijkt uit een nieuwe analyse van UWV, waarin de cijfers van het vierde kwartaal van 2024 zijn gecombineerd met de arbeidsmarktprognose tot 2030 van het Researchcentrum voor Onderwijs en Arbeidsmarkt (ROA).
1 dag geledenGRÔÔT PESÔÔT - Vrijwilligers van carnavalsvereniging De Vlôôientrappers gaan dit weekend weer het carnavalskrantje huis-aan-huis bezorgen. Op sociale media deelt de vereniging alvast een foto van een pallet vol stapels kranten, die zaterdag worden verspreid.
2 dagen geledenTHOLEN - GroenLinks en de Partij van de Arbeid in Tholen doen dit jaar niet samen mee aan de gemeenteraadsverkiezingen. De samenwerking is uit elkaar gevallen na onenigheid over de kandidatenlijst. Acht jaar geleden was Tholen een van de eerste gemeenten in Zeeland waar beide partijen gezamenlijk op het stembiljet stonden.
3 dagen geleden