Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Job Schot: ‘Het is fantastisch wonen in Strijenham. Als het niet hoeft, ga ik hier niet meer weg’

Job Schot: ‘Het is fantastisch wonen in Strijenham. Als het niet hoeft, ga ik hier niet meer weg’

STRIJENHAM - ‘Dit dorp, ik weet nog hoe het was, de boerenkind’ren in de klas, een kar die ratelt op de keien, het raadhuis met een pomp ervoor, een zandweg tussen koren door, het vee, de boerderijen.’ Het zijn de melancholische woorden van Wim Sonneveld toen hij zong over ‘Het dorp’. Maar, waarom willen mensen eigenlijk in een dorp wonen? Wat maakt een dorp of zelfs een buurtschap met slechts een paar gezinnen zoals Strijenham zo fijn? Wij vroegen het drie inwoners van dit bijzondere plaatsje op het eiland Tholen. De komende dagen lees je hun verhaal hier. 

Job Schot (33), zijn echtgenote en vier kinderen van 11, 8, 6 en 1,5 jaar wonen sinds vijf jaar in Strijenham. Er zijn geen voorzieningen op een fietsenmuseumpje na. Toch heeft Joop nog geen moment spijt gehad. 

Zeven jaar lang woonde Job in Tholen Stad, maar gezien het feit dat hij echt een buitenmens is, ging hij op zoek naar een woning met meer buitenruimte en vrijheid. Die vond hij in Strijenham. “Doordeweeks zit ik als visserman op het water en ook in het weekend wil ik buiten zijn en die vrijheid voelen. Dat vind je hier meer dan waar dan ook. Daarom hebben we dit huis gekocht. Er zijn geen winkels en ook voor de bakker moet je naar een ander dorp. Maar ach, je doet maar eens per week je grote boodschappen en de kinderen zitten in Scherpenisse op school en je bent zo naar een ander dorp gereden voor bijvoorbeeld brood. Dat is het probleem niet en missen we dan ook niet. We zijn het gewend.” 

Voor de kinderen is Strijenham volgens Job een fijne plek om op te groeien. “Ze hebben veel vrijheid en willen ook graag buiten zijn. Een paar keer per week komen er hier vriendjes spelen of onze kinderen gaan bij anderen spelen. Er komen meer jonge gezinnen dus dat is prettig. We zitten recht aan de dijk dus in de zomer gaan ze lekker zwemmen en in de winter konden ze hier heerlijk sleeën.” Strijenham is klein, maar de betrokkenheid is groot. “Ik ken minstens 95 procent van de inwoners. We lopen de deur niet plat bij elkaar, maar is altijd tijd voor een praatje of een kopje koffie. Het is hier fantastisch om te wonen. Als het niet hoeft, ga ik hier niet meer weg.”

Meer uit Tholen

Dubbel feest bij Manege Vosmaer: 55 jaar manege en 25 jaar stichting

[Advertorial] OUD-VOSSEMEER - Dit jaar viert Manege Vosmaer een bijzonder jubileum: de manege in Oud-Vossemeer is al 55 jaar een vertrouwd adres voor paardenliefhebbers, terwijl de bijbehorende stichting Paardenwelzijn Na Gedane Arbeid haar 25-jarig bestaan viert. Op zaterdag 6 juni komen leerlingen en oud-leden samen voor een feestelijke reünie.

1 uur geleden
Fluplandse vrouwenvereniging brengt bezoek aan de Zeeuwsche Zoute

SINT PHILIPSLAND - De leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland bezochten in mei de zoutziederij Zeeuwsche Zoute in Bruinisse.

4 uur geleden
Vier wethouders benoemd in Thools college, Kees Knulst gaat eerste termijn in

THOLEN - Het nieuwe Thoolse college voor de komende vier jaar is op donderdag 28 mei tijdens de gemeenteraadsvergadering geïnstalleerd. De drie wethouders uit de vorige raadsperiode keren terug, samen met Kees Knulst (SGP), die als vierde wethouder is benoemd. Ook werd een nieuw lid toegelaten tot de raad.

20 uur geleden
Stichting Tholen Sterk bouwt aan grootste Havendagen ooit met een reis door de tijd

THOLEN - Stichting Tholen Sterk is de drijvende kracht achter de tweejaarlijkse Havendagen. Dit jaar staat het evenement op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni voor de grootste editie ooit door de combinatie met de Nederlandse Vestingstedendagen. Een uitdagende klus voor de vele vrijwilligers, maar binnen de stichting overheerst het vertrouwen in een geslaagd feest.

23 uur geleden
Gerestaureerd praalgraf terug in Stavenisse: ‘Meer dan alleen steen en marmer’

STAVENISSE - Het grafmonument van Hieronymus van Tuyll van Serooskerke is terug in de Hervormde Kerk van Stavenisse. Na een restauratie van meerdere jaren werd het marmeren praalgraf afgelopen vrijdag onthuld. Ook werd stilgestaan bij de onderscheiding van Rien de Graaf en het overlijden van Tim Kemperman.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Toren van de Pancratiuskerk in Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen. 

2 dagen geleden
Avondvierdaagse gaat weer van start in Oud-Vossemeer

OUD VOSSEMEER - Van maandag 1 juni tot en met donderdag 4 juni organiseert WSC Vosmeer de Avondvierdaagse in Oud-Vossemeer.

3 dagen geleden