Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Job Schot: ‘Het is fantastisch wonen in Strijenham. Als het niet hoeft, ga ik hier niet meer weg’

Job Schot: ‘Het is fantastisch wonen in Strijenham. Als het niet hoeft, ga ik hier niet meer weg’

STRIJENHAM - ‘Dit dorp, ik weet nog hoe het was, de boerenkind’ren in de klas, een kar die ratelt op de keien, het raadhuis met een pomp ervoor, een zandweg tussen koren door, het vee, de boerderijen.’ Het zijn de melancholische woorden van Wim Sonneveld toen hij zong over ‘Het dorp’. Maar, waarom willen mensen eigenlijk in een dorp wonen? Wat maakt een dorp of zelfs een buurtschap met slechts een paar gezinnen zoals Strijenham zo fijn? Wij vroegen het drie inwoners van dit bijzondere plaatsje op het eiland Tholen. De komende dagen lees je hun verhaal hier. 

Job Schot (33), zijn echtgenote en vier kinderen van 11, 8, 6 en 1,5 jaar wonen sinds vijf jaar in Strijenham. Er zijn geen voorzieningen op een fietsenmuseumpje na. Toch heeft Joop nog geen moment spijt gehad. 

Zeven jaar lang woonde Job in Tholen Stad, maar gezien het feit dat hij echt een buitenmens is, ging hij op zoek naar een woning met meer buitenruimte en vrijheid. Die vond hij in Strijenham. “Doordeweeks zit ik als visserman op het water en ook in het weekend wil ik buiten zijn en die vrijheid voelen. Dat vind je hier meer dan waar dan ook. Daarom hebben we dit huis gekocht. Er zijn geen winkels en ook voor de bakker moet je naar een ander dorp. Maar ach, je doet maar eens per week je grote boodschappen en de kinderen zitten in Scherpenisse op school en je bent zo naar een ander dorp gereden voor bijvoorbeeld brood. Dat is het probleem niet en missen we dan ook niet. We zijn het gewend.” 

Voor de kinderen is Strijenham volgens Job een fijne plek om op te groeien. “Ze hebben veel vrijheid en willen ook graag buiten zijn. Een paar keer per week komen er hier vriendjes spelen of onze kinderen gaan bij anderen spelen. Er komen meer jonge gezinnen dus dat is prettig. We zitten recht aan de dijk dus in de zomer gaan ze lekker zwemmen en in de winter konden ze hier heerlijk sleeën.” Strijenham is klein, maar de betrokkenheid is groot. “Ik ken minstens 95 procent van de inwoners. We lopen de deur niet plat bij elkaar, maar is altijd tijd voor een praatje of een kopje koffie. Het is hier fantastisch om te wonen. Als het niet hoeft, ga ik hier niet meer weg.”

Meer uit Tholen

Monument onthuld bij Grote Nol voor drie gesneuvelde Engelse militairen

SINT-ANNALAND - Aan de Grote Nol bij Sint-Annaland is zaterdag een nieuw oorlogsmonument onthuld ter nagedachtenis aan drie Britse militairen die tachtig jaar geleden omkwamen tijdens een Duitse overval. Zestien familieleden van de omgekomen soldaten waren aanwezig bij de plechtigheid.

9 uur geleden
Concordia Tholen viert 140-jarig jubileum verder met bijzondere muziekmarathon

THOLEN - Concordia Tholen viert haar 140-jarig bestaan met meerdere optredens in het kader van dit jubileum. Van vrijdag 16 tot zaterdag 17 mei vindt er een muziekmarathon plaats waarbij er geprobeerd wordt om 24 uur lang aan één stuk door muziek wordt gespeeld.

1 dag geleden
Gitarist Cordas sluit Thoolse concertreeks af met Zuid-Amerikaanse klanken

THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten sluit op zaterdag 10 mei haar concertseizoen af met een bijzonder optreden van gitarist Fernando Riscado Cordas. Het laatste avondconcert vindt plaats in het Oude Stadhuis van Tholen en in het teken van Zuid-Amerikaanse muziek. 

1 dag geleden
Carolien opent vakantiewoning voor mensen met een intensieve zorgvraag

THOLEN - Precies honderd jaar na de geboorte van Marus Klippel werd afgelopen donderdag 't Huysje van Klippel geboren. Deze vakantiewoning aan de Kettingdijk in Tholen biedt een onderkomen aan mensen met een intensieve zorgvraag. De feestelijke opening werd verricht door Carolien Bierens en Hugo de Jonge.

2 dagen geleden
Dodenherdenking in Tholen met Pools bezoek en plechtigheid in wandelpark

THOLEN - Het 4 mei Comité organiseert samen met de gemeente Tholen zondagavond de officiële herdenking in het wandelpark nabij de Vossemeersepoort. Tijdens de plechtigheid houdt burgemeester Sijbers een toespraak en is er een kranslegging. Ook is er een Poolse delegatie aanwezig uit zusterstad Ilawa. 

2 dagen geleden
Bij deze stranden op Tholen mag je vanaf vandaag zwemmen in open water

THOLEN - Met de start van het nieuwe seizoen zijn de stranden in de gemeente Tholen sinds vandaag weer open voor recreatief zwemmen. Tot en met 30 september kunnen inwoners en toeristen terecht op meerdere officiële zwemlocaties. Een overzicht waar je op Tholen veilig kunt zwemmen én waar je op moet letten.

3 dagen geleden
Nacontrole in woning Sint-Annaland, inductiekookplaat vermoedelijk oorzaak

SINT-ANNALAND - De brandweer is woensdagavond ingezet voor een nacontrole bij een woning aan de Tienhoven in Sint-Annaland. De oorzaak van het probleem was vermoedelijk een inductiekookplaat.

3 dagen geleden