Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jiya verrast door late afmelding topfavoriete Jackson

Jiya verrast door late afmelding topfavoriete Jackson

PARIJS (ANP) - Tasa Jiya plaatste zich op de Olympische Spelen met gemak voor de halve finales van de 200 meter op de Olympische Spelen in Parijs, maar ze profiteerde wel van de plotselinge afwezigheid van de Jamaicaanse sprintgrootheid Shericka Jackson. De tweevoudig wereldkampioene stond op de startlijst, maar verscheen niet op de baan in het Stade de France.

"Dat was voor iedereen een verrassing, want ze was wel op de inloopbaan", zei Jiya na haar race in de catacomben. "Ik zag wel dat ze heel weinig oefeningen deed, maar daar zag ik niet meteen iets in, want zij kan op haar slippers nog de halve finales halen. In de callroom werd er ineens omgeroepen dat ze moest komen, maar ze was nergens meer te bekennen. Ik vind het heel jammer voor deze olympische 200 meter, want zij heeft het nummer de afgelopen jaren wel weer op de kaart gezet."

Jackson won vorig jaar op de WK in Boedapest de 200 meter in 21,41 seconden, de tweede tijd ooit gelopen op de sprintafstand. Alleen de Amerikaanse Florence Griffith-Joyner was in 1988 sneller met 21,34. De 30-jarige Jamaicaanse blesseerde zich op 9 juli tijdens een meeting in het Hongaarse Szekesfehervar aan de kuit, maar over de ernst kwam niets naar buiten. Ze meldde zich eerder al af voor de 100 meter in Parijs.

Meer uit Sport

Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

2 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

5 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

7 uur geleden
Oud-bondscoach Murphy wint World Series met honkballers Brewers

MILWAUKEE (ANP) - Pat Murphy heeft met de honkballers Milwaukee Brewers voor het eerst in de clubgeschiedenis de World Series gewonnen. Het team van de 67-jarige oud-bondscoach van Nederland won in de nacht van woensdag op donderdag in het eigen American Family Field met 4-1 van de Tampa Bay Rays. Daarmee komt de stand in de strijd om het kampioenschap op 4-1 voor de Brewers.

14 uur geleden
Sarabia nieuwe hoofdtrainer van Espanyol

BARCELONA (ANP) - Eder Sarabia is de nieuwe trainer van Espanyol. De Spanjaard is de opvolger van zijn landgenoot Manolo González, die dinsdag na een nederlaag tegen vierdeklasser Sestao River (4-3) in het bekertoernooi werd ontslagen.

23 uur geleden
Olfers leidt onderzoek cultuur wielerploeg Picnic PostNL

DEVENTER (ANP) - Marjan Olfers, hoogleraar Sport en Recht aan de Vrije Universiteit Amsterdam, gaat met haar onderzoeksbureau Verinorm het onafhankelijke onderzoek naar de cultuur binnen wielerploeg Picnic PostNL leiden. Dat bevestigt een woordvoerder van Picnic PostNL na berichtgeving van de NOS.

23 uur geleden
Verstappens voormalige teamgenoot Pérez tot 2029 bij Cadillac

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez (36) blijft langer voor Cadillac rijden. Hij heeft een contract tot 2029 getekend bij het Amerikaanse team. Dat heeft het team woensdag bekendgemaakt. Pérez was eerder teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull Racing.

1 dag geleden