Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jiya verrast door late afmelding topfavoriete Jackson

Jiya verrast door late afmelding topfavoriete Jackson

PARIJS (ANP) - Tasa Jiya plaatste zich op de Olympische Spelen met gemak voor de halve finales van de 200 meter op de Olympische Spelen in Parijs, maar ze profiteerde wel van de plotselinge afwezigheid van de Jamaicaanse sprintgrootheid Shericka Jackson. De tweevoudig wereldkampioene stond op de startlijst, maar verscheen niet op de baan in het Stade de France.

"Dat was voor iedereen een verrassing, want ze was wel op de inloopbaan", zei Jiya na haar race in de catacomben. "Ik zag wel dat ze heel weinig oefeningen deed, maar daar zag ik niet meteen iets in, want zij kan op haar slippers nog de halve finales halen. In de callroom werd er ineens omgeroepen dat ze moest komen, maar ze was nergens meer te bekennen. Ik vind het heel jammer voor deze olympische 200 meter, want zij heeft het nummer de afgelopen jaren wel weer op de kaart gezet."

Jackson won vorig jaar op de WK in Boedapest de 200 meter in 21,41 seconden, de tweede tijd ooit gelopen op de sprintafstand. Alleen de Amerikaanse Florence Griffith-Joyner was in 1988 sneller met 21,34. De 30-jarige Jamaicaanse blesseerde zich op 9 juli tijdens een meeting in het Hongaarse Szekesfehervar aan de kuit, maar over de ernst kwam niets naar buiten. Ze meldde zich eerder al af voor de 100 meter in Parijs.

Meer uit Sport

Laatste Dutch GP op zaterdag en zondag uitverkocht

ZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.

4 uur geleden
Woods niet meer beschikbaar als captain voor Ryder Cup 2027

MARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.

4 uur geleden
Minder geld NOC*NSF voor skisport, meer naar bobslee en curling

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiƫrs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeƫn en curling krijgen juist meer geld.

19 uur geleden
Wielrenster Reusser wint Dwars door Vlaanderen

WAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.

19 uur geleden
Ganna wint Dwars door Vlaanderen na late inhaalactie bij Van Aert

WAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.

21 uur geleden
Wielrenner Evenepoel debuteert zondag in Ronde van Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.

23 uur geleden
Woods stopt tijdelijk met golf om zich te richten op gezondheid

STUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.

1 dag geleden