Jij op Tholen organiseert Thoolse Beweegweek: 'Bewegen is gezond, maar ook gezellig'
THOLEN - Jij op Tholen organiseert van dinsdag 30 mei tot en met vrijdag 2 juni de Thoolse beweegweek. In deze week worden meerdere gratis acties en activiteiten georganiseerd om jong en oud extra te laten bewegen. Er is een fietstocht, een sportcafé voor verenigingen, een kampioenschap stoepranden en de actie ‘neem een vriend mee’.
Thools Kampioenschap Stoepranden
Op woensdag 31 mei is het Thools Kampioenschap Stoepranden bij de parkeerplaats van de Tennisclub, Dorpsweg 1 in Sint-Annaland. Het kampioenschap is voor alle leeftijden. Er zijn twee tijdsblokken: van 14.00 tot 15.15 uur en van 15.15 tot 16.30 uur. Er kunnen gouden tickets gewonnen worden voor de finales van NK Stoepranden in Den Haag.
Sportcafé voor verenigingen
In samenwerking met Sport Zeeland is er op donderdag 1 juni vanaf 19.00 uur het Sportcafé voor sportverenigingen in de gemeente Tholen. Het Sportcafé wordt gehouden bij voetbalvereniging WHS, Bierensstraat 79 in Sint-Annaland. Op deze avond kunnen leden van sportverenigingen (bestuurders, penningmeesters, secretarissen) of andere betrokkenen zich op de hoogte laten brengen van verschillende thema’s. Daniel Klijn van Brug8 neemt de aanwezigen mee in ‘sportclub van de toekomst’.
Thoolse fietstocht
In samenwerking met vrijwilligers is er weer een Thoolse fietstocht op vrijdag 2 juni. Er is keuze uit routes van 20, 40 en 60 kilometer. Deelnemers kunnen starten vanaf verschillende opstapplaatsen in gemeente Tholen. De starttijd is tussen 10.00 en 12.00 uur. Aangemeld voor 26 mei? Dan ontvangt u een cadeautasje (goodiebag) van Tweewielercentrum Tholen bij de startlocatie. Zij ondersteunen ook bij de mogelijke pechgevallen tijdens de tocht.
‘Neem een vriend mee’
Tijdens deze Thoolse beweegweek roept het team Jij op Tholen leden van verenigingen op om een kennis die niet bij de vereniging actief is, mee te nemen. Zo kunnen zij laten zien hoe gezellig het is bij de club. Verenigingen die hieraan willen meedoen en hun leden willen stimuleren een introducee mee te nemen, kunnen contact opnemen met team Jij op Tholen.
Meer uit Tholen
BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: Corné van Herel, Klanthuis Medewerker bij Stadlander.
8 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Vrijdagavond is op de Broekseweg in Oud-Vossemeer een tractor in een sloot beland na een botsing met een auto. De bestuurder van de tractor raakte gewond, terwijl de automobilist ongedeerd bleef.
9 uur geledenTHOLEN - Sinterklaas heeft zaterdag voet aan wal gezet in Tholen. Dit jaar begon de intocht ruim een uur eerder dan gebruikelijk. Hierdoor konden de kinderen later op de middag in de sporthal van de Meulvliet binnen genieten van de festiviteiten.
10 uur geledenWEST-BRABANT/THOLEN - Op de spoedeisende hulp (SEH) is het vaak hollen of stilstaan. Voor het ziekenhuis en zijn medewerkers is het handig om vooraf goed in te kunnen schatten wanneer de piekmomenten zijn en wanneer het rustiger wordt. Het Expertisecentrum Zorgalgoritmen heeft hiervoor een druktevoorspeller ontwikkeld. Dit hulpmiddel wordt vanaf deze week als eerste ingezet op de SEH's van het Bravis ziekenhuis in Bergen op Zoom en Roosendaal.
1 dag geledenZEELAND - De verhoging van de btw op logies van 9 naar 21 procent kan volgend jaar leiden tot een drastische daling van het toeristisch bezoek aan Zeeland. "We maken ons grote zorgen", zegt gedeputeerde Dick van der Velde.
1 dag geledenTHOLEN - De gemiddelde Tholenaar had in 2024 een positief beeld van de leefbaarheid in de gemeente. Inwoners geven hun eigen kern gemiddeld een 7,4, zo blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen en woningcorporatie Stadlander.
2 dagen geledenTHOLEN - Het actieve seizoen van de Aziatische hoornaar loopt ten einde en dat betekent ook dat de gemeente vanaf 15 november geen nesten meer verwijderd. De insecten bereiden zich voor op de winter, waarin de werksters en het volk afsterven. Wel blijft het volgens de gemeente belangrijk om nesten te melden via de BuitenBeter-app. Zo kunnen ze een inschatting maken van het aantal te verwachten nesten in 2026.
2 dagen geleden