
Jeugdlintje voor Goese Handoyo: ‘Gaaf om mensen te helpen die dat nodig hebben’
GOES – Zes jonge Goesenaren kregen onlangs een jeugdlintje uitgereikt voor een bijzondere prestatie. In deze rubriek komen de zes aan het woord en in deel twee vertelt Handoyo Schuchmann (21) over zijn inzet voor Reddingsbrigade Goes.
Handoyo is op vrijwillige basis trainer en evenementenbewaker en zet zich vaak en veel in, zonder dat daar enige vergoeding tegenover staat. Zo ook bij de watersnood in Limburg. Handoyo heeft zich daar ingezet om mensen in het risicogebied te waarschuwen. “Ik heb dat niet als heel heftig, maar wel als bijzonder ervaren”, vertelt hij. “Ik heb vooral geholpen met de communicatie en gekeken of we verder konden. Ook heb ik evacuatiebrieven van de gemeente uitgedeeld.”
De onderscheiding van het jeugdlintje kwam voor hem als een verrassing. “Ik had het niet verwacht, maar ik vind het een heel tof gebaar van de groep om op deze manier zijn waardering te laten zien.”
Handoyo werd rond 2008 lid van Reddingsbrigade Goes. “In zwemmen ligt mijn passie en toen ik alle diploma’s had behaald die je kunt halen, kwam de Reddingsbrigade op mijn pad. Ik kwam daarmee via mijn basisschool in contact en ik mocht toen een dagje meelopen. Het is een hele leuke groep met mensen uit allerlei sectoren die dit allemaal vrijwillig doen. Na je zestiende mag je voor je lifesaver gaan en inmiddels heb ik alle drie de lifesaver-diploma’s behaald. Ik geef nu zelf ook les. Ik vind het heel tof om iets nieuws te leren aan kinderen.”
Naast het lesgeven traint Handoyo met regelmaat voor evenementen op het water, zoals de intocht van Sinterklaas, roei- en zwemwedstrijden en de Mosseldagen. “Het is heel tof om iemand hulp te kunnen bieden die dat nodig heeft en om over de kennis en vaardigheden die je daarvoor nodig hebt te beschikken.” Ook helpt Handoyo met het werven van giften, want zonder donateurs kan Reddingsbrigade Goes niet bestaan. “We hebben een actie: ‘Help de Reddingsbrigade redden’ waarin we mensen vragen een bijdrage te geven. Normaal gesproken halen we onze inkomsten ook uit evenementen, maar veel daarvan zijn niet doorgegaan. Het is heel belangrijk dat de Reddingsbrigade blijft bestaan, zodat evenementen op het water, als deze weer mogen doorgaan, veilig kunnen verlopen.”
Kijk voor meer informatie over doneren op https://whydonate.nl/fundraising/reddingsbrigade-goes/nl.
Meer uit Beveland
ZEELAND - De stankoverlast die sinds de nacht van maandag op dinsdag werd gemeld in verschillende regio's, is inmiddels voorbij. Dat meldt de veiligheidsregio. De meldkamer van de brandweer en milieudienst heeft sinds de late avond geen nieuwe meldingen meer ontvangen. Volgens de Kustwacht komt de geuroverlast vermoedelijk uit het Verenigd Koninkrijk.
2 uur geledenGOES - In Heikant vond vrijdag de Zeeuwse Landbouwtop 2025 plaats met Eurocommissaris Christophe Hansen. Samen met gedeputeerde Arno Vael en waarnemend commissaris van de koning Hugo de Jonge ging hij in gesprek over de toekomst van de landbouw in Zeeland en de rol die de provincie kan spelen op het gebied van voedselzekerheid en innovatie. 'Zeeland is de grootste akkerbouwprovincie van Nederland en koploper in duurzame en innovatieve landbouw', schrijft de provincie Zeeland in een persbericht. 'Door de unieke en strategische ligging kan Zeeland de proeftuin worden van Europa.'
4 uur geledenOVEZANDE - Dertien acts hebben dit jaar meegedaan aan Spectra By Klomppop, de bandwedstrijd in Ovezande voor muzikanten en bands tot 25 jaar. Eerdere voorrondes dit jaar werden gewonnen door singer-songwriter Karel Jongejan en metalband Unchained. De band Lumina sloot zich vrijdag 21 maart bij dit rijtje aan als derde en laatste finalist.
15 uur geledenGOES - De gemeente Goes geeft mantelzorgers ook in 2025 weer een extraatje: de mantelzorgwaardering. Het gaat om een bedrag van 75 euro. Dit bedrag vraagt de zorgvrager (de persoon die verzorging krijgt van de mantelzorger) aan. Het is bedoeld om mantelzorgers een blijk van waardering te geven. Inmiddels hebben al meer dan 450 mensen de waardering aangevraagd.
17 uur geledenOp donderdag 20 en vrijdag 21 maart stonden zeventien studenten van Scalda vanuit vijftien verschillende vakrichtingen, in de RAI Amsterdam tijdens het Nationaal Kampioenschap voor beroepen mbo: Skills The Finals.
18 uur geledenGOES - Op zaterdag 29 maart wordt in Kattendijke voor de 17e keer de Oosterscheldeloop gehouden, georganiseerd door AV'56 uit Goes.
19 uur geledenKLOETINGE - De achttienjarige Benthe Peijen uit Goes gaat als een speer, of misschien beter gezegd 'pijlsnel'. Ze is namelijk afgelopen november geselecteerd voor de Jong Oranje selectie van de Koninklijke HandboogSport Nederland (KHSN).
20 uur geleden