Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeugd krijgt les over vuurwerk

Jeugd krijgt les over vuurwerk

KRUININGEN - De brandweerkazerne in Kruiningen was maandag en dinsdag goed gevuld met kinderen die een interactieve voorlichting kregen over vuurwerk en de gevaren ervan.

Ze leerden hoe je vuurwerk veilig afsteekt en bijvoorbeeld welke soort kleding je dan het beste kunt dragen. Deze vuurwerkexposities zijn ook dit jaar weer georganiseerd door medewerkers van Halt, de politie en de brandweer. Zij ontvingen jongens en meiden uit groep zeven en acht van D’n Akker in Waarde, De Horizon in Rilland, De Bornput in Oostdijk, Schuttevaer in Hansweert, de Julianaschool en Klimroos in Krabbendijke, Het Kompas en Ds. G.H. Kerstenschool in Yerseke en de Welle en Dr. A. Comrieschool in Kruiningen.

Warmtebeeldcamera

De kinderen luisterden niet alleen, ze mochten ook dingen doen, zoals een warmtebeeldcamera testen bij een sterrenregen (foto). Zo’n apparaat gebruiken brandweerlieden om te meten hoe warm de brandhaard is. Het feit dat bij het afsteken van vuurwerk oogletsel het meeste voorkomt, maakte het geblinddoekt ervaren hoe het is om geen zicht meer te hebben, extra confronterend. Als afsluiting kregen alle kinderen namens het jeugd en jongerenwerk van de gemeente Reimerswaal een vuurwerkbril.


 

Meer uit Reimerswaal

Zomers Klassiek in Zeeland met Mozart en Beethoven

KLOETINGE - Deze zomerserie speelt het orkest in een iets kleinere samenstelling een romantisch programma om op een mooie zomeravond bij weg te dromen. 21 Juni 20.00 uur in de Geerteskerk in Kloetinge. 

1 uur geleden
Bermbrand bij Rilland

RILLAND - De brandweer van Rilland en Sint-Annaland is maandagochtend ingezet voor een flinke bermbrand langs de Grensweg bij Rilland.

4 uur geleden
Scooter en auto botsen in Kapelle

KAPELLE - Op de kruising van de Vroonlandseweg en de Cederlaan is maandagavond een scooterbestuurder gewond geraakt bij een verkeersongeval.

6 uur geleden
Liedjesschrijver Rob Favier in Biezelinge

BIEZELINGE - Op zondag 29 juni komt liedjesschrijver Rob Favier naar Biezelinge om de Weeldienst te verzorgen.

1 dag geleden
Deelnemers voor talentenwedstrijd gezocht

WEMELDINGE - Op zaterdag 5 juli vindt er in Wemeldinge de derde editie van Wemeldinge's Got Talent plaats. Voor deze talentenwedstrijd zijn zij nog op zoek naar enthousiaste deelnemers die hieraan mee willen doen.Ook deelnemers die niet in Wemeldinge wonen, mogen meedoen. Kan je zingen, een instrument bespelen, goochelen, dansen, vlaggen raden of een ander uniek talent, meld je dan zeker aan.

1 dag geleden
Politie waarschuwt na bermbranden

KRABBENDIJKE - De politie waarschuwt inwoners van Krabbendijke en Rilland om extra alert te zijn na meerdere bermbranden die zondagavond in de omgeving zijn gemeld.

1 dag geleden
Hulpdiensten met spoed ingezet na melding bewusteloze man in Krabbendijke

KRABBENDIJKE - Hulpdiensten zijn zondagochtend met spoed naar de Nieukerckestraat in Krabbendijke gegaan voor een melding van een man buiten bewustzijn. De man werd aan het einde van de ochtend op straat aangetroffen door voorbijgangers die direct de hulpdiensten alarmeerden.

2 dagen geleden