Jeroen Pauw vervangt Khalid Kasem voorlopig in talkshow op NPO 1
HILVERSUM (ANP) - Jeroen Pauw presenteert vanaf 29 januari om en om met Sophie Hilbrand voorlopig de dagelijkse talkshow op de vooravond van NPO 1. Dat heeft BNNVARA vrijdag laten weten. Het programma heet voorlopig Sophie & Jeroen. Khalid Kasem legde begin januari zijn werkzaamheden neer om een artikel van het AD waarin hij ervan werd beschuldigd dat hij in zijn tijd als advocaat een ambtenaar zou hebben omgekocht.
BNNVARA laat weten dat het nog niet duidelijk is voor hoelang de presentatie op deze manier zal worden ingevuld en hoelang de talkshow deze naam zal dragen.
"De omstandigheden waaronder dit gebeurt zijn zeer vervelend, zeker voor Khalid en de redactie, maar we zijn heel blij dat we Jeroen bereid hebben gevonden om voorlopig samen met Sophie onze talkshow op de vooravond te presenteren", zegt BNNVARA-directeur Suzanne Kunzeler.
Omkoping van ambtenaar
Kasem legde op 5 januari zijn werkzaamheden voor BNNVARA neer. Hij deed dat na berichtgeving van het AD waarin hij in verband werd gebracht met omkoping van een ambtenaar van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Hij zou dit in zijn tijd als advocaat hebben gedaan om een cliënt vervroegd vrij te krijgen. Kasem zou dit in 2019 hebben bekend aan Peter R. de Vries, met wie hij destijds een advocatenkantoor runde. De Vries zou dat gesprek hebben opgenomen. Kasem zelf ontkent de beschuldiging. "Laat duidelijk zijn dat ik mij nooit schuldig heb gemaakt aan omkoping", zei hij tegen het AD.
De Orde van Advocaten in het arrondissement Amsterdam, waar het kantoor van Kasem en De Vries gevestigd was, doet onderzoek naar de kwestie. Net als de Dienst Justitiële Inrichtingen.
De omroep liet eerder weten niet op de hoogte te zijn van de zaak en noemde de beschuldigingen ernstig.
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - Aan de gemeenteraad van Den Bosch is maandag een petitie overhandigd met het verzoek de vijftig jonge asielzoekers die de gemeente wil opvangen, gastvrij te ontvangen. De petitie is zo'n achthonderd keer ondertekend. Volgens de indieners vooral door inwoners van het dorp Engelen, waar de opvang is gepland.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De mobiele eenheid heeft maandagavond ingegrepen bij een pro-Palestijns protest bij de Vrije Universiteit (VU) in Amsterdam, laat een woordvoerder van de politie weten. Actievoerders bezetten daar verschillende delen van de universiteit. Volgens de politiewoordvoerder ging het om tientallen demonstranten, van wie er 22 zijn aangehouden. De VU zegt aangifte te hebben gedaan van lokaalvredebreuk.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie Nederlandse opvarenden van de burgervloot Global Sumud Flotilla zijn maandag door Israël van de afzonderlijke boten gehaald waarmee ze met hulpgoederen naar Gaza wilden varen. Daarmee zijn nu nog drie Nederlanders onderweg op een boot die nog niet is onderschept, laat een van de opvarenden weten.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bemanning van het Nederlandse cruiseschip Hondius gaat de komende uren in kleine groepjes van boord. Volgens een woordvoerster van de GGD Rotterdam-Rijnmond zijn ze nu nog op het schip, dat maandagochtend aanmeerde in de haven van Rotterdam.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een groep techkenners heeft in de rechtbank het belang van transparantie benadrukt bij de besluitvorming rond de beoogde overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan draaien. "De beoordeling van het grote publieke belang dat is gemoeid met deze zaak, past niet in een achterkamertje van het ministerie van Economische Zaken", zei een advocaat namens de groep journalisten, techexperts en wetenschappers die via de rechter proberen de overname van Solvinity door een Amerikaans bedrijf tegen te houden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Global Sumud Flotilla meldt dat de Nederlandse opvarenden Pieter Rambags en Jesse van Schaik door het Israëlische leger van hun afzonderlijke boten zijn gehaald. "We maken ons grote zorgen om hun gezondheid", zegt delegatiehoofd Marieke Stam. Verspreid over vijf schepen varen er zes Nederlanders mee, van wie er nog vier onderweg naar Gaza zouden zijn.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De virtuele agent van de politie, chatbot Wout, is offline voor onderhoud na een melding over een "oneffenheid", meldt een woordvoerder van de politie. De onjuistheid bestond eruit dat de chatbot op vragen over aangifte van discriminatie tegen Palestijnen een antwoord gaf over antisemitisme. "Wout leert net als zijn collega's elke dag weer bij", aldus de woordvoerder. Hij noemt de chatbot een "geweldig instrument", waar "zeer regelmatig" nieuwe onderwerpen aan worden toegevoegd.
14 uur geleden