Jeroen Pauw vervangt Khalid Kasem voorlopig in talkshow op NPO 1
HILVERSUM (ANP) - Jeroen Pauw presenteert vanaf 29 januari om en om met Sophie Hilbrand voorlopig de dagelijkse talkshow op de vooravond van NPO 1. Dat heeft BNNVARA vrijdag laten weten. Het programma heet voorlopig Sophie & Jeroen. Khalid Kasem legde begin januari zijn werkzaamheden neer om een artikel van het AD waarin hij ervan werd beschuldigd dat hij in zijn tijd als advocaat een ambtenaar zou hebben omgekocht.
BNNVARA laat weten dat het nog niet duidelijk is voor hoelang de presentatie op deze manier zal worden ingevuld en hoelang de talkshow deze naam zal dragen.
"De omstandigheden waaronder dit gebeurt zijn zeer vervelend, zeker voor Khalid en de redactie, maar we zijn heel blij dat we Jeroen bereid hebben gevonden om voorlopig samen met Sophie onze talkshow op de vooravond te presenteren", zegt BNNVARA-directeur Suzanne Kunzeler.
Omkoping van ambtenaar
Kasem legde op 5 januari zijn werkzaamheden voor BNNVARA neer. Hij deed dat na berichtgeving van het AD waarin hij in verband werd gebracht met omkoping van een ambtenaar van de Dienst Justitiële Inrichtingen. Hij zou dit in zijn tijd als advocaat hebben gedaan om een cliënt vervroegd vrij te krijgen. Kasem zou dit in 2019 hebben bekend aan Peter R. de Vries, met wie hij destijds een advocatenkantoor runde. De Vries zou dat gesprek hebben opgenomen. Kasem zelf ontkent de beschuldiging. "Laat duidelijk zijn dat ik mij nooit schuldig heb gemaakt aan omkoping", zei hij tegen het AD.
De Orde van Advocaten in het arrondissement Amsterdam, waar het kantoor van Kasem en De Vries gevestigd was, doet onderzoek naar de kwestie. Net als de Dienst Justitiële Inrichtingen.
De omroep liet eerder weten niet op de hoogte te zijn van de zaak en noemde de beschuldigingen ernstig.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Het risico op het krijgen van de ziekte van Parkinson is groter onder mannen, hoogopgeleiden en mensen die in het noorden van Nederland wonen. Dat komt onder andere naar voren uit onderzoek van de Universiteit Utrecht en het Radboudumc naar de spreiding van de ongeneeslijke hersenaandoening.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In 2025 werden in Nederland 44 miljoen boeken verkocht, dat is twee miljoen minder dan het jaar daarvoor. Dat meldt de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) in nieuwe cijfers.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het financiële plaatje van de drie formerende partijen krijgt steeds meer vorm en daar worden donderdag delen van voorgelegd aan experts van De Nederlandsche Bank, het Centraal Planbureau en het ministerie van Financiën. D66-leider Rob Jetten zei na de formatiegesprekken van woensdag dat zij "een beter beeld hebben over hoe die financiële plaat eruit komt te zien".
3 uur geledenDOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
9 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
9 uur geleden