Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jelle Oomen aan de slag als nieuwe directeur van basisschool De Geluksvogel

Jelle Oomen aan de slag als nieuwe directeur van basisschool De Geluksvogel

THOLEN - Na bijna tien jaar te hebben gewerkt binnen basisschool Mariadonk in Zegge neemt directeur Jelle Oomen op 31 maart afscheid van zijn geliefde dorpsschool. Per 1 april wordt hij directeur van De Geluksvogel, een school voor speciaal (basis) onderwijs gehuisvest in de nieuwe brede school van Tholen. In een openhartig interview vertelt hij enthousiast over het afgelopen decennium en zijn ambities binnen het speciaal onderwijs.

“Tijdens mijn Pabo-opleiding nam ik, bovenop de reguliere opleiding, deel aan de topclass gedragsspecialist. Een verzwaard programma waarbij het accent ligt op lesgeven aan kinderen met leer- en gedragsproblemen,” geeft de 35-jarige Oomen aan. Jelle werkte enkele jaren binnen het speciaal onderwijs tot hij een baan kreeg aangeboden op basisschool Mariadonk in Zegge. “Ik volgde Kees Roks op die voor groep 7/8 stond. Dit met uitzicht op een vast contract.” Dat kreeg hij al snel aangeboden. “Ik gaf bij mijn aanstelling aan in de toekomst mogelijk ook een leidinggevende functie te ambiëren. In 2018 werd ik, na het afscheid van mijn voorganger Ad Elsten en diens opvolger Ron Kruis, directeur.”

“Een dorpsschool is eigenlijk een afspiegeling van de lokale samenleving in het klein. Het dient een kleinschalige en veilige omgeving te zijn, laagdrempelig en herkenbaar, zowel voor kinderen als voor ouders. Deze factoren maken een dorpsschool, zoals Mariadonk, erg waardevol.” Hij vervolgt: “’It takes a village to raise a child’, zo luidt een aloud Afrikaans gezegde wat mijns inziens ook erg van toepassing is op de Zeggse samenleving. Een hechte en betrokken gemeenschap, waarbij de verbinding met de school op vele manieren en momenten gezocht wordt.” Oomen geeft als voorbeelden de realisatie van het speelbos, de samenwerking met de senioren van Mariavaart, activiteiten rondom 75 jaar bevrijding, de samenwerking met de Harmonie en de acties en activiteiten rond het trapveldje.

Dat de kinderopvang gehuisvest is binnen de muren van het schoolgebouw, ervaart de vertrekkende directeur als groot voordeel: “Bijna alle leerlingen stromen binnen via de kinderopvang. Hierdoor hebben zij een voorsprong,” waarbij hij doelt op de korte lijntjes en het onderwijs op maat. Oomen over de Zeggse jeugdcultuur: “Kinderen kunnen hier zichzelf zijn. Ze zijn bescheiden maar hebben ook een sterk rechtvaardigheidsgevoel. Een cultuur waar we de afgelopen jaren veel in hebben geïnvesteerd door bijvoorbeeld het vormgeven van een leerlingenraad, lessen te geven over respectvol omgaan met elkaar en intensief te werken aan PBS (Positive Behavior Support).”

Collega’s vinden het jammer dat Oomen een nieuwe uitdaging aangaat. “Ze weten dat ik ambitieus ben ingesteld en dat het speciaal onderwijs mij inspireert. Collega’s gunnen mij deze stap. Ouders worden goed geïnformeerd en het team en de Medezeggenschapsraad zijn druk met het bestuur in overleg betreffende mijn opvolging.” Streefdatum is hierbij 1 april. Oomen tot slot: “De kinderen reageerden verbaasd op de aankondig van mijn vertrek. Ik heb alle klassen persoonlijk in kennis gesteld en naar waarheid medegedeeld: Ik ga jullie missen.” 

Meer uit Tholen

Hier moet je vrijdag staan om niks te missen van de verlichte trekkertocht

SINT PHILIPSLAND/THOLEN - Vrijdagavond rijdt de landbouw lichtjestour door de gemeente Tholen. PJZ Tholen Sint-Philipsland heeft opnieuw een route uitgezet. De stoet bestaat uit zo'n zestig verlichte trekkers. Bekijk hieronder de volledige route zodat je precies weet waar je moet zijn.

8 uur geleden
Herdertjestocht met zes scènes uit het kerstverhaal door Tholen [FOTOALBUM]

THOLEN - Woensdagavond 17 december vond de jaarlijkse kerstlichtjestocht plaats in Tholen. De gezamenlijke kerken hadden samen met CNS De Regenboog een route uitgezet. Bekijk onderaan dit artikel foto's van de herdertjestocht gemaakt door Rien Burgers. 

12 uur geleden
Tholen knalt het jaar weer op traditionele wijze uit met carbidschieten

THOLEN - Carbid Stichting Tholen is weer klaar voor een nieuwe editie. Carbidschieten is vooral een traditie die in het oosten van het land zijn oorsprong heeft. Toch is het ook al geruime tijd een evenement dat op Tholen wordt georganiseerd.

1 dag geleden
Deurloo stelt vragen over onderhoud en nieuwe afsluitingen Thoolse brug

THOLEN - Arjan Deurloo heeft vragen gesteld over de nieuwe onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug. Voor inwoners komen de nieuwe afsluitingen hard aan, want wanneer houdt het op? Ook in de gemeenteraad is dit niet onopgemerkt gebleven.

1 dag geleden
Gesprekken Nieuwland en WHS lopen op niets uit, trainer vertrekt aan einde seizoen

SINT-ANNALAND - Aan het einde van dit seizoen neemt Wim Nieuwland afscheid als hoofdtrainer van voetbalvereniging WHS uit Sint-Annaland. Beide partijen hebben gekeken of ze nog een seizoen met elkaar door konden gaan, maar die gesprekken hebben niet tot een akkoord geleid.

1 dag geleden
Roest ontdekt: Tholensebrug zes avonden en nachten dicht voor onderhoud

THOLEN - Rijkswaterstaat voert in januari en februari onderhoud uit aan de Tholensebrug. Daarom is de brug zes avonden en nachten afgesloten voor weggebruikers. Het verkeer wordt omgeleid via de Oesterdam en moet daardoor rekening houden met extra reistijd.

2 dagen geleden
Dit is hoe Tholenaren hebben gestemd voor de NPO Radio 2 Top 2000

THOLEN - De Top 2000 gaat traditiegetrouw op Eerste Kerstdag weer van start. De landelijke top 10 is dit jaar grotendeels hetzelfde gebleven, maar in elke regio ziet het stemgedrag er net even anders uit. Ook Tholenaren kozen hun eigen favorieten en dit is hoe zij hebben gestemd. 

2 dagen geleden