Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeff Bezos investeert in bedrijf achter mensachtige AI-robot

Jeff Bezos investeert in bedrijf achter mensachtige AI-robot

SUNNYVALE (ANP) - Amazon-oprichter Jeff Bezos investeert tientallen miljoenen in een bedrijf dat mensachtige robots ontwikkelt die met behulp van kunstmatige intelligentie (AI) taken van ons moeten overnemen. Volgens persbureau Bloomberg, dat zich op ingewijden baseert, doet ook chipbedrijf Nvidia mee aan een nieuwe kapitaalinjectie in de start-up Figure AI.

Figure AI wil een robot bouwen die er als mens uitziet en ook zo beweegt. Het is de bedoeling dat die machine, met de naam Figure 01, klussen uitvoert die te gevaarlijk zijn voor mensen. Ook zou de robot een oplossing kunnen bieden voor sectoren met grote personeelstekorten, denkt het bedrijf.

Bezos, de op een na rijkste persoon ter wereld, heeft volgens Bloomberg via zijn investeringsfirma 100 miljoen dollar (92 miljoen euro) toegezegd. Nvidia zou 50 miljoen dollar hebben toegezegd. Een aan webwinkel- en techconcern Amazon gelieerd investeringsfonds is van plan hetzelfde bedrag te investeren.

ChatGPT

Figure AI mikt op 675 miljoen dollar aan nieuwe investeringen. Veel grote techbedrijven zien kennelijk heil in de AI-aangestuurde robots. Zo hebben Microsoft en OpenAI, bekend van ChatGPT, ook al geld gestoken in het bedrijf.

Woordvoerders voor Figure AI en investeerders in het bedrijf waren niet direct bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Financieel

Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

21 minuten geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

56 minuten geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

2 uur geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

4 uur geleden
Vakbonden kondigen grotere actie aan om nullijn rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.

4 uur geleden
Nog geen gestrande reizigers Nederlandse reisorganisaties terug

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.

4 uur geleden
Energieagentschap IEA staat klaar om oliemarkt te stabiliseren

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.

4 uur geleden