Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeansmerk Levi Strauss fors onderuit op Wall Street na cijfers

Jeansmerk Levi Strauss fors onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Het bekende Amerikaanse jeansmerk Levi Strauss stond donderdag kort na opening van de beurshandel in New York flink in de min. Levi Strauss kwam met kwartaalcijfers en zei daarbij dat de omzet in het gehele boekjaar waarschijnlijk met slechts 1 procent zal groeien, wat aan de onderkant ligt van de eerder afgegeven verwachtingen. Het aandeel dook daarop zo'n 11 procent in het rood.

In het afgelopen kwartaal bleef de omzet van het spijkerbroekenbedrijf uit San Francisco met 1,5 miljard dollar onveranderd in vergelijking met een jaar eerder. Verder maakte Levi Strauss bekend een verkoop te overwegen van zijn dochtermerk Dockers en dat Bank of America is ingeschakeld om de opties te bekijken. Bij Dockers zakte de omzet in het afgelopen kwartaal met 15 procent.

De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen ook omlaag. De Dow-Jonesindex toonde in de vroege handel een min van 0,4 procent op 42.017 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 5694 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,2 procent tot 17.885 punten.

Cybertrucks

Beleggers kregen onder meer nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt te verwerken. Het aantal uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten lag vorige week hoger dan verwacht. Vrijdag wordt het banenrapport van de overheid naar buiten gebracht, wat van belang is voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Tesla noteerde een fractie lager. Het bedrijf roept op de Amerikaanse markt meer dan 27.000 Cybertrucks terug omdat er problemen zijn met de camera's voor achteruitrijden. Door dat probleem kunnen videobeelden met vertraging zichtbaar zijn, wat risico's oplevert voor bestuurders. Een software-update moet het probleem verhelpen. Op woensdag verloor Tesla ook al door tegenvallende cijfers over de verkopen in het afgelopen kwartaal.

Chinese bedrijven met noteringen in New York deden verder een stapje terug, in navolging van de verliezen op de beurs in Hongkong door winstnemingen. Daarmee kwam een einde aan de sterke opmars van Chinese aandelen door de grote steunplannen van de overheid voor de zwakke economie van China. Bedrijven als Alibaba, Baidu, PDD Holdings en JD.com noteerden minnen tot bijna 5 procent op Wall Street.

Meer uit Financieel

OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

31 minuten geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

3 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

4 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

19 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

22 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

23 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

1 dag geleden