Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeansmerk Levi Strauss fors onderuit op Wall Street na cijfers

Jeansmerk Levi Strauss fors onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Het bekende Amerikaanse jeansmerk Levi Strauss stond donderdag kort na opening van de beurshandel in New York flink in de min. Levi Strauss kwam met kwartaalcijfers en zei daarbij dat de omzet in het gehele boekjaar waarschijnlijk met slechts 1 procent zal groeien, wat aan de onderkant ligt van de eerder afgegeven verwachtingen. Het aandeel dook daarop zo'n 11 procent in het rood.

In het afgelopen kwartaal bleef de omzet van het spijkerbroekenbedrijf uit San Francisco met 1,5 miljard dollar onveranderd in vergelijking met een jaar eerder. Verder maakte Levi Strauss bekend een verkoop te overwegen van zijn dochtermerk Dockers en dat Bank of America is ingeschakeld om de opties te bekijken. Bij Dockers zakte de omzet in het afgelopen kwartaal met 15 procent.

De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen ook omlaag. De Dow-Jonesindex toonde in de vroege handel een min van 0,4 procent op 42.017 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 5694 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,2 procent tot 17.885 punten.

Cybertrucks

Beleggers kregen onder meer nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt te verwerken. Het aantal uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten lag vorige week hoger dan verwacht. Vrijdag wordt het banenrapport van de overheid naar buiten gebracht, wat van belang is voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Tesla noteerde een fractie lager. Het bedrijf roept op de Amerikaanse markt meer dan 27.000 Cybertrucks terug omdat er problemen zijn met de camera's voor achteruitrijden. Door dat probleem kunnen videobeelden met vertraging zichtbaar zijn, wat risico's oplevert voor bestuurders. Een software-update moet het probleem verhelpen. Op woensdag verloor Tesla ook al door tegenvallende cijfers over de verkopen in het afgelopen kwartaal.

Chinese bedrijven met noteringen in New York deden verder een stapje terug, in navolging van de verliezen op de beurs in Hongkong door winstnemingen. Daarmee kwam een einde aan de sterke opmars van Chinese aandelen door de grote steunplannen van de overheid voor de zwakke economie van China. Bedrijven als Alibaba, Baidu, PDD Holdings en JD.com noteerden minnen tot bijna 5 procent op Wall Street.

Meer uit Financieel

Bloomberg: eerste West-Europese schip verlaat Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.

14 minuten geleden
Investeerders Vesteda stemmen in met pakket maatregelen

AMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.

42 minuten geleden
Gasunie: Nederlandse gasvoorraden worden voorzichtig aangevuld

GRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
Dieselprijs aan de pomp meer dan 10 eurocent omhoog

EINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.

2 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea klimmen na hoop op heropening Hormuz

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Bronnen: SpaceX mikt bij grootste beursgang op biljoenenwaarde

NEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.

3 uur geleden
TNO: robotisering nodig om maakindustrie te redden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.

5 uur geleden