Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeansmerk Levi Strauss fors onderuit op Wall Street na cijfers

Jeansmerk Levi Strauss fors onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Het bekende Amerikaanse jeansmerk Levi Strauss stond donderdag kort na opening van de beurshandel in New York flink in de min. Levi Strauss kwam met kwartaalcijfers en zei daarbij dat de omzet in het gehele boekjaar waarschijnlijk met slechts 1 procent zal groeien, wat aan de onderkant ligt van de eerder afgegeven verwachtingen. Het aandeel dook daarop zo'n 11 procent in het rood.

In het afgelopen kwartaal bleef de omzet van het spijkerbroekenbedrijf uit San Francisco met 1,5 miljard dollar onveranderd in vergelijking met een jaar eerder. Verder maakte Levi Strauss bekend een verkoop te overwegen van zijn dochtermerk Dockers en dat Bank of America is ingeschakeld om de opties te bekijken. Bij Dockers zakte de omzet in het afgelopen kwartaal met 15 procent.

De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen ook omlaag. De Dow-Jonesindex toonde in de vroege handel een min van 0,4 procent op 42.017 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 5694 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,2 procent tot 17.885 punten.

Cybertrucks

Beleggers kregen onder meer nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt te verwerken. Het aantal uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten lag vorige week hoger dan verwacht. Vrijdag wordt het banenrapport van de overheid naar buiten gebracht, wat van belang is voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Tesla noteerde een fractie lager. Het bedrijf roept op de Amerikaanse markt meer dan 27.000 Cybertrucks terug omdat er problemen zijn met de camera's voor achteruitrijden. Door dat probleem kunnen videobeelden met vertraging zichtbaar zijn, wat risico's oplevert voor bestuurders. Een software-update moet het probleem verhelpen. Op woensdag verloor Tesla ook al door tegenvallende cijfers over de verkopen in het afgelopen kwartaal.

Chinese bedrijven met noteringen in New York deden verder een stapje terug, in navolging van de verliezen op de beurs in Hongkong door winstnemingen. Daarmee kwam een einde aan de sterke opmars van Chinese aandelen door de grote steunplannen van de overheid voor de zwakke economie van China. Bedrijven als Alibaba, Baidu, PDD Holdings en JD.com noteerden minnen tot bijna 5 procent op Wall Street.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

9 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

11 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

14 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

14 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

15 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

16 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

17 uur geleden