Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jeansmerk Levi Strauss fors onderuit op Wall Street na cijfers

Jeansmerk Levi Strauss fors onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Het bekende Amerikaanse jeansmerk Levi Strauss stond donderdag kort na opening van de beurshandel in New York flink in de min. Levi Strauss kwam met kwartaalcijfers en zei daarbij dat de omzet in het gehele boekjaar waarschijnlijk met slechts 1 procent zal groeien, wat aan de onderkant ligt van de eerder afgegeven verwachtingen. Het aandeel dook daarop zo'n 11 procent in het rood.

In het afgelopen kwartaal bleef de omzet van het spijkerbroekenbedrijf uit San Francisco met 1,5 miljard dollar onveranderd in vergelijking met een jaar eerder. Verder maakte Levi Strauss bekend een verkoop te overwegen van zijn dochtermerk Dockers en dat Bank of America is ingeschakeld om de opties te bekijken. Bij Dockers zakte de omzet in het afgelopen kwartaal met 15 procent.

De belangrijkste graadmeters op Wall Street gingen ook omlaag. De Dow-Jonesindex toonde in de vroege handel een min van 0,4 procent op 42.017 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 5694 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,2 procent tot 17.885 punten.

Cybertrucks

Beleggers kregen onder meer nieuwe cijfers over de Amerikaanse arbeidsmarkt te verwerken. Het aantal uitkeringsaanvragen in de Verenigde Staten lag vorige week hoger dan verwacht. Vrijdag wordt het banenrapport van de overheid naar buiten gebracht, wat van belang is voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.

Tesla noteerde een fractie lager. Het bedrijf roept op de Amerikaanse markt meer dan 27.000 Cybertrucks terug omdat er problemen zijn met de camera's voor achteruitrijden. Door dat probleem kunnen videobeelden met vertraging zichtbaar zijn, wat risico's oplevert voor bestuurders. Een software-update moet het probleem verhelpen. Op woensdag verloor Tesla ook al door tegenvallende cijfers over de verkopen in het afgelopen kwartaal.

Chinese bedrijven met noteringen in New York deden verder een stapje terug, in navolging van de verliezen op de beurs in Hongkong door winstnemingen. Daarmee kwam een einde aan de sterke opmars van Chinese aandelen door de grote steunplannen van de overheid voor de zwakke economie van China. Bedrijven als Alibaba, Baidu, PDD Holdings en JD.com noteerden minnen tot bijna 5 procent op Wall Street.

Meer uit Financieel

Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

9 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

17 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

17 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

20 uur geleden
Philips waarschuwt ziekenhuizen voor gebruik vernevelaars

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft ziekenhuizen gewaarschuwd om bepaalde vernevelaars voor beademingsapparaten niet meer te gebruiken. Het gaat om opzetstukken die medicijnen vernevelen zodat patiënten deze kunnen inademen. Het apparaat kan door de kleine vloeistofdruppeltjes echter defect raken. Patiënten krijgen dan mogelijk te weinig zuurstof zonder dat het apparaat hiervoor waarschuwt, bevestigde een woordvoerder na berichtgeving door het Eindhovens Dagblad.

21 uur geleden
Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

1 dag geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

1 dag geleden