
‘Je ziet ook ineens mensen van vroeger terugkomen’
VLISSINGEN - Helge Prinsen portretteert in de rubriek ‘Ik ben Vlissingen’ elke week een van haar stadsgenoten. Met haar korte portretten wil ze bekende en minder bekende Vlissingers in de schijnwerpers zetten en zo een mooi beeld van de stad schetsen waar zij is geboren en getogen.
Wilma Jacquemijns-Somers (66). Getrouwd, 3 kinderen. Werkt als verzorgende bij Iris Thuiszorg. Geboren in Vlissingen waar haar ouders een bakkerij in de Nieuwstraat hadden.
“Vlissingen was veel kleiner in de jaren zestig. In Paauwenburg begonnen ze net met bouwen. Supermarkten bestonden amper. Brood haalde je gewoon elke dag bij de bakker.”
“Welke ik nog weet: Brokking, Corstanje, Bostelaar, Daane, Speckens, Hament, Van der Linden, Lippens, Feij, Faber, Van de Sande, De Waal, Schoenmakers, Herman, Broederband.”
“De maatschappij was nog sterk verzuild. Je kocht alleen maar bij elkaar. Katholieken bij katholieke winkels. Protestanten bij protestantse. Dat kun je je toch niet meer voorstellen?”
“Toen ik 43 jaar geleden in de Scheldestraat kwam wonen, was het nog een Nederlandse winkelstraat. Nu multicultureel. Niks mis mee. Iedereen is aardig. Staat open voor elkaar.”
“Een drukke straat. Veel passanten. Ben blij dat er nu nieuwbouw om ons heen is. Je ziet ook ineens mensen van vroeger terugkomen. Dat geeft toch aan dat Vlissingen in trek is.”
“De stad is compleet veranderd. Veel waarden zijn weggevallen. Maar de jeugd brengt weer nieuwe dingen in. Ik vind eigenlijk dat je mee moet gaan met de tijd waarin je leeft.”
BIJDRAGE HELGE PRINSEN
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een scooterbestuurder is dinsdagmiddag gewond geraakt bij een aanrijding in het centrum van Vlissingen.
43 minuten geledenVLISSINGEN - Ontmoetingspunt Samenstroom is iedere vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur open in Museum Scheldewerf in Vlissingen.
4 uur geledenVLISSINGEN - Tijdens een zeer zonnige zondag sloot turnvereniging VTV Vlissingen een succesvol en actief seizoen af met het jaarlijkse eindfeest, met vooral veel waterpret.
1 dag geledenVLISSINGEN - De Rotterdamse voetbalclub Feyenoord komt in de zomervakantie naar s.v. Walcheren in Vlissingen met een Feyenoord Soccer Camp voor kinderen van 6 tot en met 16 jaar. Het Feyenoord Soccer Camp duurt twee dagen, 7 en 8 juli, en staat onder leiding van gekwalificeerde trainers.
2 dagen geledenVLISSINGEN - In deze nieuwe rubriek 'Maurits tekent Vlissingen' mogen we iedere twee weken een tekening van Maurits Schoenmaker plaatsen in de Vlissingse Bode.
3 dagen geledenOOST-SOUBURG - Op de A58 ter hoogte van Oost-Souburg zijn zaterdagochtend twee auto's met elkaar in botsing gekomen. Het ongeval gebeurde rond 11.15 uur, net na de oprit vanaf Oost-Souburg richting Vlissingen.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Bij een aanrijding tussen een scootmobiel en een auto is zaterdagochtend een oudere vrouw gewond geraakt. Het ongeluk gebeurde rond 10.10 uur op de Aagje Dekenstraat in Vlissingen.
3 dagen geleden