
‘Je wilt natuurlijk de best mogelijke zorg voor je dieren’
NIEUWDORP - Alpacaboerderij Alpaca Zeeland in Nieuwdorp heeft een drukke zomer achter de rug, vertelt eigenaar Ron Schrijver. Ook hij kan merken dat steeds meer mensen graag een alpaca-activiteit ondernemen. “Een Rotterdams gezin is hier dit jaar al vijf keer geweest om met alpaca’s te wandelen en zo zijn er meer mensen”, zegt Schrijver.Bij Alpaca Zeeland kun je onder meer highteaën en wandelen met alpaca’s. “Ze zien eruit als grote knuffels en dat heeft aantrekkingskracht op mensen”, verklaart Schrijver de populariteit. Bij alle activiteiten zijn begeleiders aanwezig, zegt hij, voor het welzijn van zowel mens als dier.
Zo’n vier jaar geleden kocht Schrijver zijn eerste alpaca’s. Nu heeft hij er zeventien. “Pascha en Cooper zijn afgelopen augustus op dezelfde dag geboren. Hun moeders zijn ook op dezelfde dag gedekt, dus dat is wel bijzonder.” Voor de aanschaf heeft Schrijver zich verdiept in het houden van alpaca’s en dat moet iedereen doen, vindt hij. “Ze hebben onder meer genoeg ruimte nodig en je moet de weide goed schoonhouden. Ook moet je alpaca’s consequent voeren en ‘s winters op tijd vitamines geven.” Over de verzorging heeft hij contact met andere fokkers. Dierenartsen weten niet zoveel over alpaca’s als bijvoorbeeld paarden en Schrijver hoopt dat de kennis onder dierenartsen met de populariteit van alpaca’s groter wordt. “Je wilt natuurlijk de best mogelijke zorg voor je dieren.”
Meer uit Beveland
GOES - Een groep van zo'n 40 medewerkers van dagbesteding 'Kom us Kieke' van 't Gors werd donderdag 19 juni in het zonnetje gezet. Zij kregen van wethouder Joan Veldhuizen een badge opgespeld en mogen zich daarmee officieel 'zwerfafvalheld' noemen.
4 uur geledenKAMPERLAND - Een windsurfer is zaterdagmiddag overleden bij het Veerse Meer ter hoogte van Kamperland. Hulpdiensten rukten massaal uit, maar hulp mocht niet meer baten.
19 uur geledenGoes - Bos Men Shop is een begrip in de Zeeuwse en West-Brabantse winkelstraten. De herenzaak bestaat inmiddels al 103 jaar, is hofleverancier en wordt nog altijd gerund als familiebedrijf. De herenzaak heeft vier winkels, één in Goes, twee in Middelburg en één in Bergen op Zoom, en daarnaast een snelgroeiende webshop. Bos Men Shop heeft een duidelijke missie: elke man eerlijke service en stijlvolle kleding bieden, ongeacht budget of gelegenheid.
23 uur geledenGOES - In de regio Oosterscheldebekken zijn momenteel oplichters actief die zich voordoen als politieagenten. De politie waarschuwt via sociale media en roept op om direct actie te ondernemen bij contact met deze fraudeurs.
1 dag geledenHEINKENSZAND - De 54e Zeeuwse dag van het paard wordt zaterdag 28 juni gehouden in Heinkenszand. Er is de hele dag van 08.30 tot 17.00 van alles te doen bij Stal Vermue aan de Plattedijk 3.
1 dag geledenZe duiken de laatste jaren steeds vaker op in het straatbeeld: kastjes waar je iets uit mag pakken of juist iets in kunt leggen. Drie bewoners van Goes en Kloetinge vertellen hoe een simpel kastje een plek werd om te delen.
1 dag geledenCOLIJNSPLAAT - Dit weekend staat Colijnsplaat in het teken van het Deltaweekend, dat dit jaar zijn 50e editie viert. Drie dagen lang, op vrijdag 26, zaterdag 27 en zondag 28 juni, kleuren tientallen zeilboten het water van de Oosterschelde tijdens deze bijzondere jubileumuitgave. Het Deltaweekend is inmiddels uitgegroeid tot een toonaangevend zeilevenement in Nederland en brengt jaarlijks zeilliefhebbers uit het hele land en daarbuiten samen voor sportieve competitie en gezelligheid.
1 dag geleden