
'Je mist het spontane bij café draaien'
KAPELLE - Na een ongekende leegte van elf weken niets, waren Angelique en Jurgen Schneider van hotel café restaurant De Zwaan in Kapelle vanzelfsprekend blij dat zij de deuren weer konden openen. “Gelukkig was het toen meteen hartstikke druk”, blikt Angelique terug op de zomer.Angelique is niet negatief over de zomer, maar de coronamaatregelen beperken ondernemers wel. “Aan de bar is het soms een gedoe met de anderhalve meter, want mensen zijn sociale wezens. En als iemand slecht in zijn vel zit, geef ik graag een schouderklopje. Dat mag nu niet, en dat vind ik jammer. Je mist het spontane bij café draaien.” Gelukkig beschikt De Zwaan over een groot terras. Daar streken deze zomer veel Nederlandse gasten neer en in het bijzonder fietsliefhebbers. “We hadden op den duur zelfs extra snoeren nodig om alle elektrische fietsen te kunnen opladen! Maar die gasten waren hartstikke leuk en het hielp ons door de zomer heen. Want in het weekeinde dat het eigenlijk Kapelse Dag zou zijn, was het erg stilletjes.”Feesten
De nazomer brengt prettig weer en Angelique hoopt, met vele anderen, dat het nog even zo blijft. “Voor het najaar wordt het afwachten hoe het loopt, want binnen hebben we minder capaciteit. Feesten en partijen kunnen we nog niet houden. De dag dat dát weer kan, doen we het meteen.”
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - Al meer dan dertig jaar organiseert de Ondernemersvereniging Kapelle (OVK) een bijzondere traditie: de jaarlijkse OVK Puzzelrit. Dit evenement is bedoeld voor de leden van de ondernemersvereniging, maar de impact ervan reikt verder dan alleen de deelnemende bedrijven. De puzzelrit verbindt ondernemers, brengt hen langs bijzondere plekken in de omgeving en leidt vaak tot nieuwe samenwerkingen die ook inwoners van Kapelle en omgeving merken.
8 uur geledenKAPELLE - Martijn Akkerman, bekend van het televisieprogramma Tussen Kunst & Kitsch, komt zaterdagmiddag 27 september naar dorpshuis De Vroone in Kapelle voor een lezing en exclusieve Kapelse versie van Kunst & Kitsch.
13 uur geledenKRUININGEN - Op de A58 bij Kruiningen is dinsdagavond een bestelauto op zijn kant in de berm beland. Omdat de bestuurder aangaf dat hij beschoten zou zijn, rukten agenten en marechaussees met kogelwerende vesten uit.
16 uur geledenOSSENDRECHT - Is bodemherstel de oplossing voor het stikstofprobleem op de Brabantse Wal? Dorpsplatform Ossendrecht organiseert op donderdag 18 september een informatieavond waar twee deskundigen hun visie geven op de toekomst van dit unieke Natura 2000-gebied.
1 dag geledenYERSEKE - Maandagavond is een auto in een sloot terechtgekomen langs de Postweg in Yerseke. De bestuurder is met spoed naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle gaf in 2024 bijna 3,3 miljoen euro uit aan de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo). Dat is het hoogste bedrag sinds 2020, blijkt uit nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
2 dagen geledenREIMERSWAAL - Online criminaliteit blijft groeien. In 2024 werden 2,4 miljoen Nederlanders slachtoffer van oplichting of fraude. Dat betekent dat ongeveer één op de zeven inwoners hiermee te maken kreeg.
2 dagen geleden