Je bent welkom met een hoofddoekje of kruisje aan je hals, als je maar wel open luistert naar de ander’
Janet Hakkeling, directeur van obs De Casembroot, obs De Schalm en obs Die Heenetrecht. Ze staat al haar hele werkzame leven op openbare basisscholen en dat is niet zomaar: “De verzuilde maatschappij is er niet meer. Daarom ben ik van mening dat kinderen al op jonge leeftijd mee moeten krijgen dat iedereen er mag zijn.”
“Vroeger was onze lijfspreuk: je bent welkom. Iedereen is welkom op onze scholen dus. Je mag hier jezelf zijn. We staan voor iedereen open en we luisteren naar ieders mening en verhaal. Nu is onze lijfspreuk: waar verhalen samen komen. Prachtig vind ik dat en het is echt zo. Je bent welkom met een hoofddoekje of kruisje aan je hals, als je maar wel open luistert naar de ander. Dat is ook zo met onze leerkrachten. Ikzelf ben niet gelovig opgevoed, maar we hebben bijvoorbeeld een juf die Christelijk is en een juf die Gereformeerd is. Dat mag natuurlijk allemaal, maar ook zij staan open voor anderen en pertinent niet de eigen religie voorop stellen. We gaan naar de synagoge en moskee, leren wat er allemaal nog meer is. Het welkom zijn geldt niet alleen op het gebied van religie, ook qua achtergrond. Arm of rijk. Gelijkheid, vrijheid en ontmoeting. Daar draait het om. Kernwaarden waar de maatschappij om draait. Landelijk gezien worden openbare scholen steeds populairder. Want in hoeverre is het bijzondere basisonderwijs nog passend. Die leerlingen krijgen later al heel snel een bijbaantje bij bijvoorbeeld de Hema of de Jumbo en leren dan ook jongeren kennen die anders denken. Dan is het alleen maar goed dat je daar almee bekend bent.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De voorgenomen coalitie van SGP, ChristenUnie en de VVD stuit op kritiek van andere partijen. Forum voor Democratie, het CDA en Algemeen Belang Tholen vinden dat deze keuze geen recht doet aan de verkiezingsuitslag.
7 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Mannenzang Tholen organiseert op vrijdag 17 april de derde mannenzangavond in de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk. Tijdens deze muzikale avond wordt geld ingezameld voor Gevangenenzorg Nederland.
11 uur geledenSINT-ANNALAND - De vijfde editie van het Op d'n Dreef Festival gaat aankomend weekend van start. Dit jaar niet alleen met een muzikaal programma op vrijdag en zaterdag, maar ook met een ladies bingo op de donderdagavond. "Zo proberen we het eiland levendig te houden", zegt medeorganisator André van Ast.
1 dag geledenTHOLEN - Na enkele gesprekken wil de SGP opnieuw een coalitie vormen met de CU en VVD. Daarmee blijft het college wat betreft partijen onveranderd. Wel wordt gezocht naar een vierde wethouder; in de vorige periode waren dat er drie.
1 dag geledenTHOLEN - Op 1 en 8 april vond het jaarlijkse damtoernooi voor Thoolse basisscholen plaats. Na een spannende strijd wist Ter Tolne 1 de felbegeerde bokaal binnen te slepen. Zij mogen zich kronen tot Thools damkampioen 2026.
1 dag geledenTHOLEN - Tholen heeft zich aangesloten bij het Zonvenant van het Nationaal Huidfonds. Met deze samenwerking wil de gemeente inwoners en bezoekers bewuster maken van het belang van bescherming tegen schadelijke uv-straling en zo huidkanker helpen voorkomen. Om die reden zijn op donderdag 9 april drie zonnebrandpalen geplaatst bij drukbezochte strandopgangen.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Een anonieme tip heeft onlangs geleid tot de vondst van verdovende middelen in een woning in Sint-Annaland. Ook op meerdere locaties in West-Brabant trof de politie drugs aan na binnengekomen tips via Meld Misdaad Anoniem. Er zijn meerdere verdachten aangehouden.
2 dagen geleden