Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jarenlange celstraffen geëist voor flatexplosie in Groningen

Jarenlange celstraffen geëist voor flatexplosie in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist celstraffen tot zes jaar tegen drie mensen voor de flatexplosie op 1 mei vorig jaar in de stad Groningen. Het trio zou bezig zijn geweest met het voorbereiden van een plofkraak.

De achtergevel van het appartement van verdachte William M. (28) werd weggeblazen. Vier flatwoningen werden onbewoonbaar verklaard. M. en zijn vriendin raakten gewond. Verder hebben zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. "Een wonder", aldus het OM.

Eerst werd gedacht aan een gasexplosie, mede op aangeven van M. Op 2 mei werd bij M. 400 gram van de explosieve stof TATP en 900 gram ammoniumnitraat gevonden. De TATP lag onder zijn bed en in een kast.

TATP

Verder bevonden zich in de woning recepten voor TATP en diverse materialen die gebruikt worden bij plofkraken. Op een aangetroffen laptop stonden instructies voor het opblazen van een geldautomaat in een map met de titel 'knalfeest'.

Volgens het OM is er midden in de woonwijk Beijum een levensgevaarlijke situatie gecreëerd. "TATP is een zeer instabiele springstof die spontaan kan ontploffen", aldus de officier van justitie. "Negen keer gaat het goed, de tiende keer is het mis. De woning was een bomlab."

Uitspraak over een maand

De vriendin van M., Lavinia B. (21) en zijn maat Killian B. (28) zouden ook betrokken zijn geweest. Zij hadden een sleutel van de woning van M. en gebruikten zijn laptop. Ook van hen werd DNA aangetroffen op materialen. Het OM eist tegen M. en Killian B. zes jaar cel. De rol van de vrouw was volgens de aanklager kleiner. Tegen haar eist het OM drie jaar cel, waarvan een jaar voorwaardelijk.

Het drietal ontkent alles en wijst veelvuldig naar elkaar. De rechtbank in Groningen doet over een maand uitspraak.

Meer uit Binnenland

College: kwart mensen met beperking voelt zich minderwaardig

UTRECHT (ANP) - Een op de vier mensen met een beperking zegt het gevoel te hebben niet mee te tellen in de samenleving. Dat komt naar voren in een onderzoek van het College voor de Rechten van de Mens onder ruim 1800 mensen met een beperking. Het College geeft ook aan dat de bestaanszekerheid van mensen met een handicap in het geding is; ruim een derde heeft financiële zorgen.

2 uur geleden
D66: toestemming ouders niet verplicht bij onderzoek mishandeling

DEN HAAG (ANP) - Het belang en de veiligheid van een kind moeten voorop worden gezet als er vermoedens zijn van kindermishandeling, stelt D66. De partij wil dat er beter naar kinderen wordt geluisterd en dat er geen toestemming van ouders meer nodig is om een onderzoek in te stellen.

2 uur geleden
A2-racer rijdt 240 kilometer per uur, auto en rijbewijs ingenomen

HOUTEN (ANP) - De politie heeft het rijbewijs en de auto afgepakt van een bestuurder die zondagochtend met bijna 240 kilometer per uur over de snelweg reed. De automobilist werd met zijn Mercedes gelaserd op de A2, waar 100 kilometer per uur de maximumsnelheid is.

6 uur geleden
Parool blij met aandacht voor Styles-pagina, overweegt bijdrukken

AMSTERDAM (ANP) - Het Parool is "blij en trots" met alle aandacht die de paginagrote advertentie van Harry Styles in de zaterdagkrant genereert. Dat laat hoofdredacteur Michiel Couzy zondag weten aan het ANP. Hij overweegt extra exemplaren van de papieren zaterdageditie bij te laten drukken. In een handgeschreven advertentie bedankte de Britse ster de stad voor de gastvrijheid tijdens zijn tien concerten in de Johan Cruijff ArenA.

17 uur geleden
Twee mannen vrijgelaten na arrestatie bij concert Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - De mannen die zaterdag werden aangehouden voor de verstoring van de openbare orde rond het optreden van rapper Ye in de GelreDome in Arnhem zijn weer vrij na afgelopen avond verhoord te zijn. Dat meldt een woordvoerder van de politie. Het ging om een 22-jarige man uit Schiedam en een 24-jarige man uit Lelystad. Het Openbaar Ministerie gaat over de verdere afhandeling van hun zaak.

17 uur geleden
Afgelopen nacht sliepen 27 asielzoekers in noodopvang in Gieten

GIETEN (ANP) - In de nachtnoodopvang in Gieten in Drenthe hebben in de nacht van zaterdag op zondag 27 asielzoekers overnacht. Dat meldt het Rode Kruis. In de nacht daarvoor sliepen er 25 mensen. In de opvang in sporthal De Goorns is plaats voor 150 mensen.

19 uur geleden
Provocatie blijft uit tijdens eerste show Ye in Arnhem

ARNHEM (ANP) - Ye heeft zich tijdens zijn eerste van twee shows in de GelreDome in Arnhem volledig op de muziek gefocust. De Amerikaanse rapper had vanaf zijn metershoge podium in de vorm van een enorme wereldbol nauwelijks interactie met het publiek en eventuele provocerende uitspraken bleven uit.

1 dag geleden