Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaren zwoegen voor een paar dagen ijspret

Jaren zwoegen voor een paar dagen ijspret

Gab Havermans (JZ,69), de vader van Dirkjan, is net als Naamgenoot Gab Havermans (boven) één van de gezichten van de Vosmeerse ijsbaan. Sinds hij zich kan herinneren komt hij al op de ijsbaan, want zijn vader was al in de kindertijd van Gab de drijvende kracht. “Iets met een paplepel”, grapt hij.

Gab is duidelijk trots op de locatie. Hij vertelt vol enthousiasme over de ijsclub die dit jaar zestig jaar bestaat, de waterpompen, het materiaal om de ijsbaan mooi glad te krijgen én het huisje waar de vrijwilligers op kunnen warmen en administratieve taken kunnen doen. “Voorheen zaten we hierin”, zegt hij terwijl hij een foto van een kleine caravan laat zien. De vrijwilligers komen niet alleen in actie als er flinke vorst op komst is, het hele jaar door zorgen ze op een aantal zaterdagen voor het onderhoud. “En dat voor een paar dagen vorst per jaar. Als je geluk hebt”, zegt Gab lachend. 

“Ik lach er wel mee, maar het is wel jammer hoor dat we niet meer van die winters hebben zoals vroeger. Dan kon je soms wel veertien dagen achter elkaar schaatsen. Toch is het het allemaal waard vind ik. Ik schaats zelf niet meer, maar het is fantastisch op het dorp dit te kunnen geven. In 1997 hadden we vijftien schaatsdagen, geweldig was dat! Soms moet je wel politieagentje spelen hoor. En door de omroepinstallatie roepen dat er geen ijsballen gegooid mogen worden, want dat is natuurlijk gevaarlijk. Maar ach, we hebben het zelf ook gedaan.” 

Voor komende winter hoopt Gab op strenge vorst (en coronamaatregelen die de opening van de schaatsbaan toelaten). “Voor het dorp en het plezier, maar ook voor de ijsclub. De bodem van onze reserves is na aan aantal jaren zonder schaatsplezier in zicht. Daarom zijn we genoodzaakt weer contributie te gaan vragen. Anders kunnen we het niet volhouden en het laatste wat we willen is dat deze mooie voorziening ter ziele gaat.” 

Meer uit Tholen

Inschrijving geopend voor vijf kilometer lange Color Run in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De inschrijving voor de Color Run van Stichting Stavoord6 is sinds afgelopen weekend geopend. Op zaterdag 6 september vindt de vierde editie van de activiteit plaats in en rond Sint-Annaland, als onderdeel van de feestelijkheden rond het 550-jarig bestaan van het dorp.

9 uur geleden
Al veertien verkeersdoden in Zeeland dit jaar, waarvan twee op Tholen

THOLEN - In Zeeland zijn dit jaar al veertien mensen om het leven gekomen bij verkeersongevallen. Als deze stijging doorzet, kan 2025 het dodelijkste verkeersjaar worden sinds 2022. In de gemeente Tholen zijn dit jaar al twee dodelijke ongelukken gebeurd.

13 uur geleden
Derde editie Havendag Stavenisse met zomermarkt, oude ambachten en muziek

STAVENISSE - De Havendag strijkt komende zaterdag weer neer in Stavenisse voor de derde editie. Bezoekers kunnen hun hart ophalen op de zomermarkt in de Voorstraat. Daarnaast zijn er op het havenplateau oude ambachten te bewonderen en is er muziek tot in de late uurtjes. 

1 dag geleden
Trekker van Floriaan uit Scherpenisse in de race voor titel Mooiste Truck van Nederland

SCHERPENISSE- Vrachtwagenchauffeur Floriaan van Twist uit Scherpenisse maakt kans om een bijzondere titel in de wacht te slepen. Zijn trekker DAF XG+ 530 is genomineerd voor de verkiezing van de Mooiste Truck van Nederland, die eind juli plaatsvindt op het Profile Truckstar Festival in Assen.

1 dag geleden
Brandweer rukt uit voor ongeluk op sloep bij Tholen, maar het blijkt loos alarm

THOLEN - De brandweerboot Eendracht is dinsdagavond uitgevaren na een melding van een mogelijk ongeluk op het water bij Tholen. Uiteindelijk bleek er geen sprake van een ongeval aan boord, maar van een technisch probleem.

1 dag geleden
Geen Vrijmibotho in 2026: ‘Na tien edities slaan we een jaartje over’

THOLEN - Tijdens de feestelijke afterborrel op donderdag 10 juli bedankte de organisatie van Vrijmibotho hun vrijwilligers. Ook maakten ze bekend welke goede doelen een cheque ontvingen. Verder werd duidelijk dat er volgend jaar geen Vrijmibotho is. De bedoeling is dat de vrijdagmiddagborrel in 2027 weer op de kalender staat.

2 dagen geleden
Ruim 100 meter lang schip met biodiesel vastgelopen bij Sint Philipsland

BRUINISSE/SINT PHILIPSLAND - Een Nederlands vrachtschip dat in de nacht van dinsdag op woensdag vastliep op de Oosterschelde, is inmiddels weer losgetrokken. Sleepboot Zephyrus slaagde vanochtend in een tweede poging om het schip vlot te trekken.

2 dagen geleden