Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaren zwoegen voor een paar dagen ijspret

Jaren zwoegen voor een paar dagen ijspret

Gab Havermans (JZ,69), de vader van Dirkjan, is net als Naamgenoot Gab Havermans (boven) één van de gezichten van de Vosmeerse ijsbaan. Sinds hij zich kan herinneren komt hij al op de ijsbaan, want zijn vader was al in de kindertijd van Gab de drijvende kracht. “Iets met een paplepel”, grapt hij.

Gab is duidelijk trots op de locatie. Hij vertelt vol enthousiasme over de ijsclub die dit jaar zestig jaar bestaat, de waterpompen, het materiaal om de ijsbaan mooi glad te krijgen én het huisje waar de vrijwilligers op kunnen warmen en administratieve taken kunnen doen. “Voorheen zaten we hierin”, zegt hij terwijl hij een foto van een kleine caravan laat zien. De vrijwilligers komen niet alleen in actie als er flinke vorst op komst is, het hele jaar door zorgen ze op een aantal zaterdagen voor het onderhoud. “En dat voor een paar dagen vorst per jaar. Als je geluk hebt”, zegt Gab lachend. 

“Ik lach er wel mee, maar het is wel jammer hoor dat we niet meer van die winters hebben zoals vroeger. Dan kon je soms wel veertien dagen achter elkaar schaatsen. Toch is het het allemaal waard vind ik. Ik schaats zelf niet meer, maar het is fantastisch op het dorp dit te kunnen geven. In 1997 hadden we vijftien schaatsdagen, geweldig was dat! Soms moet je wel politieagentje spelen hoor. En door de omroepinstallatie roepen dat er geen ijsballen gegooid mogen worden, want dat is natuurlijk gevaarlijk. Maar ach, we hebben het zelf ook gedaan.” 

Voor komende winter hoopt Gab op strenge vorst (en coronamaatregelen die de opening van de schaatsbaan toelaten). “Voor het dorp en het plezier, maar ook voor de ijsclub. De bodem van onze reserves is na aan aantal jaren zonder schaatsplezier in zicht. Daarom zijn we genoodzaakt weer contributie te gaan vragen. Anders kunnen we het niet volhouden en het laatste wat we willen is dat deze mooie voorziening ter ziele gaat.” 

Meer uit Tholen

Spoedreparatie op Haringvlietbrug: A29 zondag richting Bergen op Zoom dicht

WEST-BRABANT/THOLEN - De Haringvlietbrug (A29) richting Bergen op Zoom is zondag afgesloten voor een spoedreparatie. Rijkswaterstaat repareert dan schade aan het asfalt, waardoor automobilisten en vrachtverkeer moeten omrijden.

1 minuut geleden
Provincie Zeeland verkort periode van traditioneel zeegroenten snijden

THOLEN - De provincie Zeeland past het snijseizoen voor zeegroenten aan. Vanaf volgend jaar mogen zeekraal en lamsoor pas worden gesneden ná het broedseizoen van vogels, van 15 juli tot en met 31 augustus. Voorheen kon dit al vanaf 15 april, wat betekent dat het snijseizoen met drie maanden wordt ingekort.

1 dag geleden
Gitaarduo Elias en Cordas vullen het oude stadhuis met Italiaanse klanken

THOLEN - Komende zaterdag verandert het oude stadhuis van Tholen voor één avond in een Italiaans theater. Het gitaarduo Izhar Elias en Fernando Riscado Cordas brengt dan een programma met beroemde Italiaanse melodieën, van opera tot filmscores.

1 dag geleden
Zoeking in straat Sint-Maartensdijk waar man overleed, ‘drones bij woning bewoner’

SINT-MAARTENSDIJK - In Sint-Maartensdijk doet de politie vandaag een zoeking in de straat van een woning waar 2,5 week geleden een man overleed. De aanleiding voor de zoeking is nog onduidelijk.

1 dag geleden
‘Geen gezondheidsrisico’s voor Thoolse inwoners door PFAS-vervuiling Sabic’

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Thoolse huishoudens lopen geen gezondheidsrisico's door de PFAS-vervuiling van het Bergse chemiebedrijf Sabic in de Westerschelde. Dat laat het college van burgemeester en wethouders weten op schriftelijke vragen van de fractie GroenLinks-PvdA. Sabic heeft jarenlang, zonder dit te melden, PFAS-houdend afvalwater geloosd in het milieu.

2 dagen geleden
Gaslek bij uitgebrand autobedrijf in Tholen, brandweer vindt oorzaak na speurwerk

THOLEN - Bij het uitgebrande autobedrijf aan de Schelde-Rijnweg in Tholen is woensdagavond een gaslekkage ontdekt. De brandweer heeft het lek afgesloten en de situatie vervolgens overgedragen aan de netbeheerder.

2 dagen geleden
De Vlôôientrappers jaagt de kou weg met 11-11: ‘Trek op zaeterdag je dikste jas an’

OUD-VOSSEMEER - De winter komt steeds dichterbij, maar bij Café De Hoop kun je zaterdag nog even opwarmen. Daar wordt om 20.30 uur de aftrap gegeven voor het nieuwe carnavalsseizoen met de Elluf-Elluf viering op Grôôt Pesôôt. Het belooft een feest te worden vol muziek en bekendmakingen.

2 dagen geleden