Jaren zwoegen voor een paar dagen ijspret
Gab Havermans (JZ,69), de vader van Dirkjan, is net als Naamgenoot Gab Havermans (boven) één van de gezichten van de Vosmeerse ijsbaan. Sinds hij zich kan herinneren komt hij al op de ijsbaan, want zijn vader was al in de kindertijd van Gab de drijvende kracht. “Iets met een paplepel”, grapt hij.
Gab is duidelijk trots op de locatie. Hij vertelt vol enthousiasme over de ijsclub die dit jaar zestig jaar bestaat, de waterpompen, het materiaal om de ijsbaan mooi glad te krijgen én het huisje waar de vrijwilligers op kunnen warmen en administratieve taken kunnen doen. “Voorheen zaten we hierin”, zegt hij terwijl hij een foto van een kleine caravan laat zien. De vrijwilligers komen niet alleen in actie als er flinke vorst op komst is, het hele jaar door zorgen ze op een aantal zaterdagen voor het onderhoud. “En dat voor een paar dagen vorst per jaar. Als je geluk hebt”, zegt Gab lachend.
“Ik lach er wel mee, maar het is wel jammer hoor dat we niet meer van die winters hebben zoals vroeger. Dan kon je soms wel veertien dagen achter elkaar schaatsen. Toch is het het allemaal waard vind ik. Ik schaats zelf niet meer, maar het is fantastisch op het dorp dit te kunnen geven. In 1997 hadden we vijftien schaatsdagen, geweldig was dat! Soms moet je wel politieagentje spelen hoor. En door de omroepinstallatie roepen dat er geen ijsballen gegooid mogen worden, want dat is natuurlijk gevaarlijk. Maar ach, we hebben het zelf ook gedaan.”
Voor komende winter hoopt Gab op strenge vorst (en coronamaatregelen die de opening van de schaatsbaan toelaten). “Voor het dorp en het plezier, maar ook voor de ijsclub. De bodem van onze reserves is na aan aantal jaren zonder schaatsplezier in zicht. Daarom zijn we genoodzaakt weer contributie te gaan vragen. Anders kunnen we het niet volhouden en het laatste wat we willen is dat deze mooie voorziening ter ziele gaat.”
Meer uit Tholen
SINT PHILIPSLAND - Door een lekkage hebben inwoners van Sint Philipsland mogelijk last van een lage waterdruk. Brabant Water werkt momenteel aan een oplossing. De storing wordt naar verwachting in de loop van de middag opgelost.
5 uur geledenTHOLEN - De Oesterdam staat weer op de route van de ZLM Tour. Twee jaar geleden kwamen de wielrenners hier voor het laatst voorbij, maar in september keert Tholen terug op de routekaart tijdens de derde etappe, die start in Roosendaal en eindigt in Bergen op Zoom. De renners steken de Oesterdam daarbij maar liefst twee keer over.
6 uur geledenTHOLEN - Vandaag mogen alle kiesgerechtigde Tholenaren stemmen voor de gemeenteraad. Lees er alles over in onze liveblog hieronder.
12 uur geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Weet je nog niet op welke partij je gaat stemmen? Alle deelnemende partijen hebben zich in de verkiezingskrant van de Thoolse Bode voorgesteld. Hieronder zetten we de negen fracties en hun boodschap aan de kiezers nog eens op een rij. Zo kun je alle partijen gemakkelijk vergelijken.
1 dag geledenTHOLEN - Op woensdag 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Twintigduizend Tholenaren mogen dan hun stem uitbrengen om de koers van de gemeente te bepalen. Inwoners kunnen terecht bij zeventien stembureaus verspreid over alle kernen. Ook rijdt er een mobiel stembureau langs verschillende locaties. Een compleet overzicht van alle stembureaus staat onderaan dit artikel.
1 dag geledenTHOLEN - Op 18 maart zijn de gemeenteraadsverkiezingen. Tholenaren kunnen kiezen uit maar liefst negen verschillende partijen. In de verkiezingskrant, die de Thoolse Bode uitbracht in samenwerking met de gemeente Tholen, stellen de partijen zich voor aan de kiezers. Ook burgemeester Marleen Sijbers heeft een boodschap.
1 dag geledenTHOLEN - Tholen kiest woensdag een nieuwe gemeenteraad. Tijd voor een opfriscursus: hoe ziet de huidige raad er ook weer uit en wie zitten er nu in het college van burgemeester en wethouders? Een overzicht van de zetelverdeling en het dagelijks bestuur in Tholen.
1 dag geleden