Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse zwemmer Seto geschorst wegens schandaal

Japanse zwemmer Seto geschorst wegens schandaal

TOKIO (ANP) - De Japanse zwemfederatie heeft zwemmer Daiya Seto (26) tot het einde van het jaar geschorst. De straf voor de olympiër is het gevolg van een buitenechtelijke affaire, waarvoor hij zich inmiddels publiekelijk heeft verontschuldigd.

Onlangs verspreidde een Japanse tabloid beelden waarop te zien is hoe de getrouwde Seto met zijn minnares een zogenoemd 'liefdeshotel' betreedt. In Japan wordt van sporters verwacht dat zij zich voorbeeldig gedragen en dus werd Seto bestraft. De Japanse bond heeft Seto tot het einde van het jaar verboden om aan wedstrijden deel te nemen of mee te trainen met de nationale ploeg. De deelname aan de Olympische Spelen van Tokio is niet in gevaar voor hem.

"Hoe kan ik me verontschuldigen? Ik heb mezelf afgevraagd of ik het kan, maar ik denk dat ik dat doe door verder te gaan met zwemmen en het vertrouwen te herstellen van mijn familie, die diep gekwetst is door mijn onverantwoordelijke gedrag", aldus Seto. "Ik ben vastberaden om opnieuw te beginnen, zodat mijn familie en iedereen me weer als zwemmer zullen herkennen. Het spijt me echt."

Seto heeft al vier gouden plakken veroverd op een WK. Op de Spelen van Rio pakte hij een bronzen medaille.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

6 minuten geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

46 minuten geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

5 uur geleden
Atlete Felix wil in Amerikaanse estafetteploeg op Spelen 2028

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.

7 uur geleden
Talpa sluit deal met NOS over WK Voetbal 2026

HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.

22 uur geleden