Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse voetbalsters als groepswinnaar naar achtste finales WK

Japanse voetbalsters als groepswinnaar naar achtste finales WK

WELLINGTON (ANP) - Voetbalster Hinata Miyazawa heeft Japan aan de groepszege op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland geholpen. De aanvalster had met twee doelpunten en een assist voor een treffer van Riko Ueki een groot aandeel aan een zege op Spanje (4-0). Mina Tanaka bepaalde in de slotfase de eindstand.

Met het oog op de achtste finales was de Japanse bondscoach voorzichtig met Miyazawa. De uitblinkster werd al in de rust gewisseld.

Beide ploegen waren al voor de laatste groepswedstrijd zeker van een plaats in de achtste finales. Japan vervolgt het WK zaterdag met een wedstrijd tegen Noorwegen om een plek in de kwartfinales. Zwitserland is zaterdag de tegenstander van Spanje in de achtste finales.

Zambia neemt als nummer 3 van poule C afscheid van het WK, na een zege op het eveneens uitgeschakelde Costa Rica (3-1). Lushomo Mweemba maakte het eerste doelpunt ooit van Zambia op het WK. De 2-0 van Barbra Banda was de duizendste treffer ooit op een WK voor vrouwen. Melissa Herrera verkleinde vlak na rust de achterstand van Costa Rica. In blessuretijd maakte Racheal Kundananji het derde en laatste doelpunt van Zambia.

Meer uit Voetbal

Heracles wint ook bij Excelsior en is bijna van laatste plaats af

ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.

2 uur geleden
Doekhi bezorgt Bayern met twee treffers eerste puntenverlies

BERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.

2 uur geleden
Voetbalsters Ajax verslaan PSV in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).

4 uur geleden
Ierse voetbalbond wil dat Israël door UEFA wordt geschorst

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.

4 uur geleden
De Ligt redt in blessuretijd punt voor Manchester United

LONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).

4 uur geleden
Koploper ADO Den Haag rekent af met Roda JC

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.

22 uur geleden
Twente weet ondanks vele kansen niet te scoren tegen Telstar

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.

22 uur geleden