Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse regeringspartij wil streep door Chinees staatsbezoek

Japanse regeringspartij wil streep door Chinees staatsbezoek

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse regeringspartij wil een staatsbezoek van de Chinese president Xi Jinping aan Japan afzeggen als gevolg van de omstreden nationale veiligheidswet voor Hongkong, die China deze week aannam. De Liberaal-Democratische Partij van premier Shinzo Abe heeft daarvoor een wetsvoorstel ingediend.

Als het voorstel komende week een meerderheid krijgt, kan het op zijn snelst dinsdag aan premier Abe worden voorgelegd, zei de LDP-parlementariër die de buitenlandcommissie van de fractie voorzit.

"De LDP volgt de situatie in Hongkong met grote bezorgdheid", zei de parlementariër. "Het feit dat er op de eerste dag dat de wet van kracht was vierhonderd mensen zijn gearresteerd is iets dat wij als mede-Aziaten, -democraten en -voorvechters van vrijheid niet kunnen negeren." De politie in Hongkong arresteerde woensdag minstens 370 demonstranten, van wie er tien werden opgepakt voor het overtreden van de nieuwe veiligheidswet.

Milde termen

De Japanse regering heeft zich tot nu toe in relatief milde termen uitgelaten over China, de belangrijkste handelspartner van Japan. Toen China de veiligheidswet dinsdag goedkeurde, deed de Japanse minister van Buitenlandse Zaken in een verklaring een beroep op China om de rechten van Japanners en Japanse bedrijven in Hongkong te respecteren.

China was daar niet over te spreken. Een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat China bezwaar heeft gemaakt tegen de Japanse kritiek. Die noemde hij "betekenisloos". "We hebben daar geen tijd voor en zijn er niet in geïnteresseerd", aldus de woordvoerder.

Meer uit Buitenland

Krant: doden en veel gewonden na massale vergiftiging in Moskou

MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Duitse als eerste persoon in rolstoel naar de ruimte

VAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.

1 uur geleden
VS stellen driehoeksoverleg voor met Oekraïne en Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.

3 uur geleden
Zelensky: geen verkiezingen mogelijk in door Rusland bezet gebied

KYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.

4 uur geleden
Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

5 uur geleden
17 jaar voor Pakistaanse oud-premier Khan en zijn vrouw om fraude

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.

6 uur geleden
Tienduizenden aanwezigen bij uitvaart studentenleider Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - Tienduizenden mensen woonden zaterdag de uitvaart bij van de vermoorde Bengalese studentenleider en verkiezingskandidaat Sharif Osman Hadi. Hij werd vorige week door gemaskerde aanvallers in zijn hoofd geschoten terwijl hij zijn verkiezingscampagne aftrapte. Zijn dood zes dagen later leidde tot gewelddadige protesten in het land.

6 uur geleden