Japanse regering houdt meerderheid in parlement
TOKIO (ANP/RTR) - De regeringscoalitie van premier Fumio Kishida heeft zondag bij de parlementsverkiezingen in Japan haar meerderheid in het lagerhuis weten te behouden. Volgens de eerste resultaten kan de coalitie rekenen op zeker 259 van de 465 zetels, meldt staatsomroep NHK.
De liberale LDP van premier Fumio domineert al decennialang de Japanse politiek. De partij heeft op dit moment nog in haar eentje een meerderheid in het parlement, met 276 zetels. Of ze die weet te behouden is nog onduidelijk. In een exitpoll van NHK komt de LDP uit op 212 tot 253 zetels.
De 64-jarige Kishida is sinds begin oktober leider van de LDP en premier. Zijn voorganger Yoshihide Suga trad af wegens onder meer kritiek op zijn coronabeleid. Een van de eerste dingen die Kishida deed, was verkiezingen uitschrijven.
De grootste oppositiepartij, de democratische CDP, heeft waarschijnlijk haar positie kunnen handhaven en kan rekenen op 99 tot 141 zetels. Een andere oppositiepartij, Nippon Ishin, verdriedubbelt mogelijk haar huidige zetelaantal van 11, aldus de poll van NHK.
Naar schatting heeft zo'n 56 procent van de kiesgerechtigden zondag een stem uitgebracht.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
50 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
53 minuten geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
1 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - NASA zegt "op de goede weg" te zijn om de Artemis II-missie de ruimte in te sturen. Aanvankelijk stond een lancering van die maanmissie gepland voor februari, maar die moest worden uitgesteld door technische mankementen. De ruimtevaartorganisatie spreekt nu van op zijn vroegst 1 april. Wel waarschuwde NASA dat er "nog werk te doen is" voordat het zover is.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt een nieuwe aanvalsgolf op de Iraanse hoofdstad Teheran uit te voeren. Op X schrijft de IDF dat de aanvallen gericht zijn op infrastructuur van het Iraanse regime.
3 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - Bij het schietincident bij een synagoge in de Amerikaanse staat Michigan zijn voor zover bekend geen gewonden gevallen. Dat meldt de county-sheriff aan CNN. "Op dit moment zijn er geen berichten dat iemand gewond is geraakt, op wellicht de schutter na."
4 uur geleden