Japanse premier Kishida niet herkiesbaar als partijleider
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse premier Fumio Kishida heeft woensdag bekendgemaakt dat hij zich niet herkiesbaar stelt als partijleider van de Liberaal Democratische Partij (LDP) volgende maand. Daarmee komt ook een einde aan zijn termijn als premier.
Kishida (67) zag zijn publieke steun afbrokkelen door enkele politieke schandalen en onvrede over inflatie. In een persconferentie woensdag liet hij weten dat hij met zijn besluit de kiezers wil laten zien dat de LDP, die al sinds 1945 vrijwel onafgebroken regeert in Japans, zal veranderen. "De eerste stap daarin is dat ik een stap opzij doe", aldus de premier, die aangaf dat hij de nieuwe partijleider volledig zal steunen.
In Japanse media wordt voormalig defensieminister Shigeru Ishiba genoemd als de grootste kanshebber om Kishida op te volgen als partijleider en premier van de op drie na grootste economie ter wereld. Kishida zei woensdag dat hij het "niet gepast" vond om te speculeren over zijn opvolger. Wel sprak hij de hoop uit dat de transitie de gehoopte verandering binnen de LPD niet zal vertragen.
Meer uit Buitenland
DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
4 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
11 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
11 uur geleden