Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse beurs sluit met verlies, techbedrijven omlaag

Japanse beurs sluit met verlies, techbedrijven omlaag

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met verlies gesloten. Beleggers namen wat winst na de recente rally die de beurs tot het hoogste niveau in ruim dertig jaar stuwde. Vooral de bedrijven in de technologie- en chipsector werden van de hand gedaan in navolging van de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. Verder werd uitgekeken naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag naar buiten worden gebracht.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent in de min op 30.292,19 punten. Eerder deze week keerde de Japanse hoofdindex voor het eerst sinds augustus 1990 terug boven de 30.000 punten. De chip- en techbedrijven TDK, Yaskawa Electric en Tokyo Electron behoorden tot de sterkste dalers met minnen tot ruim 3 procent. Bridgestone zakte 3,8 procent. De Japanse bandenfabrikant leed voor het eerst in 69 jaar een jaarverlies door de coronacrisis. De luchtvaartsector en de spoorwegbedrijven stonden daarentegen in de plus dankzij de start van het vaccinatieprogramma in Japan.

Beter dan verwachte macro-economische cijfers boden eveneens wat steun aan de aandelenhandel. De Japanse export steeg in januari met 6,4 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Vooral de uitvoer naar China, de grootste handelspartner van Japan, nam flink toe. Daarnaast lieten de Japanse machine-orders in december een onverwachte stijging zien van 5,2 procent. Economen hadden gerekend op een daling van ruim 6 procent.

In Hongkong zette de Hang Seng-index de opmars voort na de lange vakantieperiode rond het Chinees Nieuwjaar en noteerde tussentijds 0,9 procent in de plus. De Hongkongse beurs koerst daarmee af op de zevende winstbeurt op rij. De financiële markten in Shanghai gaan donderdag weer open na de vakantieweek in China. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,5 procent lager. De Brits-Australische mijnbouwgroep Rio Tinto steeg 3,6 procent dankzij sterke resultaten.

Meer uit Financieel

Onlinebank Revolut gaat telefoonabonnementen aanbieden

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Revolut gaat in Nederland telefoonabonnementen aanbieden. Klanten van de bank kunnen binnenkort vanuit hun bankapp een mobiel abonnement afsluiten voor data, bellen en sms'en. De bank is naar eigen zeggen de eerste financiële speler in Nederland die een volwaardige telecomdienst aanbiedt.

7 minuten geleden
Banco BPM wil fuseren met oudste bank ter wereld

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De grotere Italiaanse bank Banco BPM heeft aan rivaal Monte dei Paschi di Siena, de oudste bank ter wereld, een fusie tussen gelijken voorgesteld. Als dit tot een samenvoeging leidt, zou dat de op een na grootste bankgroep van Italië opleveren, met een beurswaarde van meer dan 50 miljard euro.

13 uur geleden
Oliekartel OPEC schroeft productiedoelen verder op ondanks oorlog

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC en bondgenoten als Rusland hebben zondag voor de vierde maand op rij besloten hun productiedoelen voor olieproductie op te schroeven. Ze voegen wederom 188.000 vaten olie per dag toe aan hun productiedoelstelling. Het gaat wel om een symbolische verhoging, aangezien de Straat van Hormuz zo goed als afgesloten is en de olielveringen ernstig zijn verstoord.

14 uur geleden
Air France-KLM open voor gesprekken over mogelijke easyJet-deal

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Air France-KLM-topman Ben Smith heeft laten doorschemeren dat hij bereid is om een mogelijke betrokkenheid bij een bod op easyJet te overwegen. Volgens persbureau Bloomberg heeft hij gezegd dat hij een telefoontje van de potentiële koper Castlelake zou aannemen, mocht de Amerikaanse investeringsmaatschappij met een voorstel komen.

14 uur geleden
IATA: productie duurzame vliegtuigbrandstof komt niet op gang

RIO DE JANEIRO (ANP) - De productie van duurzamere vliegtuigbrandstof, ofwel sustainable aviation fuel (SAF), komt wereldwijd amper van de grond. Daarop heeft de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA dit weekend gewezen op een conferentie in Brazilië. De belangenclub waarschuwde dat doelstellingen voor luchtvaartmaatschappijen om meer gebruik hiervan te maken zo in gevaar komen.

15 uur geleden
China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

17 uur geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

18 uur geleden