Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse beurs sluit met verlies, techbedrijven omlaag

Japanse beurs sluit met verlies, techbedrijven omlaag

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Japan is woensdag met verlies gesloten. Beleggers namen wat winst na de recente rally die de beurs tot het hoogste niveau in ruim dertig jaar stuwde. Vooral de bedrijven in de technologie- en chipsector werden van de hand gedaan in navolging van de koersverliezen onder Amerikaanse branchegenoten. Verder werd uitgekeken naar de notulen van de laatste rentevergadering van de Amerikaanse Federal Reserve, die later op de dag naar buiten worden gebracht.

De Nikkei in Tokio eindigde 0,6 procent in de min op 30.292,19 punten. Eerder deze week keerde de Japanse hoofdindex voor het eerst sinds augustus 1990 terug boven de 30.000 punten. De chip- en techbedrijven TDK, Yaskawa Electric en Tokyo Electron behoorden tot de sterkste dalers met minnen tot ruim 3 procent. Bridgestone zakte 3,8 procent. De Japanse bandenfabrikant leed voor het eerst in 69 jaar een jaarverlies door de coronacrisis. De luchtvaartsector en de spoorwegbedrijven stonden daarentegen in de plus dankzij de start van het vaccinatieprogramma in Japan.

Beter dan verwachte macro-economische cijfers boden eveneens wat steun aan de aandelenhandel. De Japanse export steeg in januari met 6,4 procent ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder. Vooral de uitvoer naar China, de grootste handelspartner van Japan, nam flink toe. Daarnaast lieten de Japanse machine-orders in december een onverwachte stijging zien van 5,2 procent. Economen hadden gerekend op een daling van ruim 6 procent.

In Hongkong zette de Hang Seng-index de opmars voort na de lange vakantieperiode rond het Chinees Nieuwjaar en noteerde tussentijds 0,9 procent in de plus. De Hongkongse beurs koerst daarmee af op de zevende winstbeurt op rij. De financiƫle markten in Shanghai gaan donderdag weer open na de vakantieweek in China. De All Ordinaries in Sydney sloot 0,5 procent lager. De Brits-Australische mijnbouwgroep Rio Tinto steeg 3,6 procent dankzij sterke resultaten.

Meer uit Financieel

Nederlandse industrie vraagt om duidelijkheid over heffingen VS

ZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.

2 uur geleden
Bloomberg: India stelt afronden handelsdeal met VS uit

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.

2 uur geleden
Donald Trump eist vertrek van Netflix-bestuurslid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.

4 uur geleden
Handelspartners VS onderzoeken impact nieuwe Amerikaanse tarieven

CANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.

5 uur geleden
JPMorgan sloot rekening van Trump een maand na Capitoolbestorming

NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.

12 uur geleden
Trump verhoogt wereldwijde importheffing van 10 naar 15 procent

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.

20 uur geleden
Merz verwacht lagere tariefdruk na uitspraak VS-hooggerechtshof

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.

20 uur geleden