Japanse beurs omlaag door coronazorgen
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio ging woensdag flink omlaag. De stemming werd gedrukt door de aanhoudende zorgen over het stijgende aantal coronabesmettingen in het land en een tekort aan zorgpersoneel en ziekenhuisbedden in de Japanse hoofdstad. Daarnaast werd gewacht op de notulen van de meest recente beleidsvergadering van de Federal Reserve, die later op de dag worden vrijgegeven. De aantekeningen bevatten mogelijk aanwijzingen over hoe de Fed-bestuurders denken over de oplopende inflatie in de Verenigde Staten, die afgelopen week voor onrust zorgde op de beurzen.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot 1,3 procent lager op 28.044,45 punten. Op macro-economisch vlak bleek dat de Japanse industriële productie in maart iets minder sterk is toegenomen dan eerder werd gemeld. De fabrikant van airconditioners Daikin Industries, bouwmachinemaker Komatsu en de producent van landbouwmachines Kubota behoorden tot de grootste dalers met verliezen van rond 4 procent. Autofabrikant Toyota, die dinsdag nog de hoogste koers ooit bereikte, daalde dik 1 procent. Het bedrijf kondigde aan de autoproductie in het noorden van Japan volgende maand stil te leggen vanwege een tekort aan chips.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,5 procent in de min, na drie winstbeurten op rij. Grootste dalers waren de energiebedrijven en banken. Ook bedrijven die actief zijn op het gebied van cryptomunten stonden onder druk. Peking heeft financiële bedrijven en betalingsondernemingen verboden diensten te verlenen gerelateerd aan transacties met digitale munten. Ook waarschuwde de Chinese centrale bank voor de speculatieve handel in cryptomunten.
De All Ordinaries in Sydney zakte 1,9 procent en kende daarmee de slechtste beursdag in bijna drie maanden. Vooral de grote Australische banken en mijnbouwers werden van de hand gedaan. In Hongkong en Zuid-Korea hadden beleggers een vrije dag.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) voert de komende jaren een reorganisatie door om 10 procent van de kosten te besparen. Door het schrappen van zo'n 60 miljoen euro aan kosten wil de centrale bank dat de begroting in 2030 ongeveer even groot is als nu, ondanks verdere loon- en prijsstijgingen. DNB telt nu ruim 2300 voltijdkrachten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) waarschuwt voor de historisch hoge standen van aandelenbeurzen in met name de Verenigde Staten. Onder meer door optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI) en beter dan verwachte prestaties van de economie zijn op Wall Street sinds begin april winsten van zo'n 20 procent geboekt. Dat brengt volgens DNB-president Olaf Sleijpen risico's met zich mee.
6 uur geleden