Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanse autoriteiten bezorgd over uitbraak corona op bases VS

Japanse autoriteiten bezorgd over uitbraak corona op bases VS

NAHA (ANP) - De Japanse autoriteiten hebben bezorgd gereageerd op een corona-uitbraak op Amerikaanse bases in hun land. De gouverneur van Okinawa zegt te zijn geïnformeerd dat in zijn prefectuur tientallen medewerkers van de Amerikaanse strijdkrachten besmet zijn geraakt en is daar niet over te spreken.

Gouverneur Denny Tamaki trok volgens Japanse media in twijfel of de Amerikanen voldoende voorzorgsmaatregelen hebben genomen om verspreiding van het virus te voorkomen. Hij noemt het "bijzonder betreurenswaardig" dat in korte tijd sprake was van een groot aantal besmettingen.

De autoriteiten zeggen te zijn geïnformeerd over 61 coronabesmettingen. Ook kregen ze van Amerikaanse strijdkrachten te horen dat maatregelen zijn genomen op twee bases, Air Station Futenma en Camp Hansen. Japan en de Verenigde Staten zijn bondgenoten en de VS hebben meerdere bases in het Aziatische land.

Geweigerd

Het Amerikaanse leger zou hebben geweigerd gedetailleerde informatie te geven over de besmette personen, tot frustratie van de lokale autoriteiten. Er werken ook Japanners op de installaties en de overheid houdt er rekening mee dat zij mogelijk zijn blootgesteld aan het virus.

Lokale functionarissen en inwoners van het gebied vreesden volgens de krant al voor een uitbraak onder Amerikaanse militairen. Er zouden grote feesten zijn gehouden om de Amerikaans Onafhankelijkheidsdag op 4 juli te vieren, zowel op de bases als erbuiten. Daar waren ook Japanners bij aanwezig.

Het aantal besmettingen in Okinawa is tot dusver relatief beperkt gebleven. Bij 153 mensen is vastgesteld dat ze het coronavirus hebben opgelopen.

Meer uit Buitenland

Burgemeester New York houdt woord en boycot Israel Day Parade

NEW YORK (ANP) - Burgemeester Zohran Mamdani heeft zondag de jaarlijkse Israel Day Parade in New York geboycot. Mamdani is de eerste burgemeester van de Amerikaanse stad die niet deelneemt aan de jaarlijkse mars.

51 minuten geleden
Frans museum meldt diefstal van kunstzinnige banaan

METZ (ANP/AFP) - Een museum in de Oost-Franse stad Metz heeft zondag bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van een banaan. Een suppoost ontdekte zaterdag dat de vrucht, die met tape aan een muur was bevestigd als onderdeel van het kunstwerk Comedian van de Italiaanse kunstenaar Maurizio Cattelan, verdwenen was.

2 uur geleden
Aanpak drugsgeweld centraal bij presidentsverkiezingen Colombia

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De stembussen voor de verkiezingen in Colombia zijn geopend. De kandidaten voor het presidentschap verschillen vooral in hun voorgestelde aanpak van het drugsgeweld in het land.

5 uur geleden
Libanon meldt doden en gewonden door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Door Israëlische aanvallen op het zuiden van Libanon zijn minstens elf doden gevallen, meldt het Libanese persbureau NNA. Bij een aanval in de buurt van een ziekenhuis zouden daarnaast zeker twaalf medewerkers gewond zijn geraakt.

8 uur geleden
Meer arrestaties en gewonden bij voetbalrellen in Parijs

PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.

9 uur geleden
Frankrijk wil spoedvergadering VN-Veiligheidsraad om Libanon

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.

9 uur geleden
Maltese Arbeidspartij wint voor vierde keer op rij verkiezingen

VALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.

10 uur geleden