Japanner Maikuma eerste aanwinst AZ voor nieuw voetbalseizoen
ALKMAAR (ANP) - De Japanse verdediger Seiya Maikuma voetbalt vanaf komend seizoen voor AZ. De Alkmaarse Eredivisionist neemt de achtvoudig international over van Cerezo Osaka. Maikuma (26) heeft een contract tot de zomer van 2028 getekend.
Rechtsback Maikuma kwam sinds 2020 uit voor V-Varen Nagasaki, op het tweede niveau in Japan. In 2022 maakte hij de overstap naar de J1 League bij Cerezo Osaka. Vorig jaar werd hij voor het eerst geselecteerd voor de nationale ploeg van zijn land. "Ik heb veel geleerd bij Osaka en heb me daar goed kunnen doorontwikkelen", zegt Maikuma op de website van zijn nieuwe club. Bij AZ treft hij met Yukinari Sugawara een landgenoot. "Hij stuurde me een berichtje toen ik in Japan was. Ik hoop hem hier snel te zien in Nederland."
Mogelijk vertrekt Sugawara uit Alkmaar, denkt directeur voetbalzaken Max Huiberts. "Maikuma was beschikbaar als concurrent voor de positie van rechtervleugelverdediger. Met de verwachting dat Yukinari Sugawara waarschijnlijk een stap gaat maken, was het goed om daar alvast op in te spelen." Volgens Huiberts zijn er veel overeenkomsten tussen 'Mike', zoals hij ook wordt genoemd, en Sugawara. "Hij is aanvallend ingesteld, comfortabel aan de bal en in het verdedigende deel misschien zelfs nog iets volwassener. Hij zal de concurrentie moeten aangaan met Denso Kasius."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
12 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
16 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
19 uur geleden