Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanner Maikuma eerste aanwinst AZ voor nieuw voetbalseizoen

Japanner Maikuma eerste aanwinst AZ voor nieuw voetbalseizoen

ALKMAAR (ANP) - De Japanse verdediger Seiya Maikuma voetbalt vanaf komend seizoen voor AZ. De Alkmaarse Eredivisionist neemt de achtvoudig international over van Cerezo Osaka. Maikuma (26) heeft een contract tot de zomer van 2028 getekend.

Rechtsback Maikuma kwam sinds 2020 uit voor V-Varen Nagasaki, op het tweede niveau in Japan. In 2022 maakte hij de overstap naar de J1 League bij Cerezo Osaka. Vorig jaar werd hij voor het eerst geselecteerd voor de nationale ploeg van zijn land. "Ik heb veel geleerd bij Osaka en heb me daar goed kunnen doorontwikkelen", zegt Maikuma op de website van zijn nieuwe club. Bij AZ treft hij met Yukinari Sugawara een landgenoot. "Hij stuurde me een berichtje toen ik in Japan was. Ik hoop hem hier snel te zien in Nederland."

Mogelijk vertrekt Sugawara uit Alkmaar, denkt directeur voetbalzaken Max Huiberts. "Maikuma was beschikbaar als concurrent voor de positie van rechtervleugelverdediger. Met de verwachting dat Yukinari Sugawara waarschijnlijk een stap gaat maken, was het goed om daar alvast op in te spelen." Volgens Huiberts zijn er veel overeenkomsten tussen 'Mike', zoals hij ook wordt genoemd, en Sugawara. "Hij is aanvallend ingesteld, comfortabel aan de bal en in het verdedigende deel misschien zelfs nog iets volwassener. Hij zal de concurrentie moeten aangaan met Denso Kasius."

Meer uit Voetbal

Trainer Maresca per direct weg bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.

1 uur geleden
Neymar verlengt alsnog contract bij FC Santos met een jaar

SANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.

3 uur geleden
Hoofdrol Feyenoorder Hadj Moussa in laatste groepsduel Algerije

RABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.

20 uur geleden
Linksback Hartman op Instagram: ik ga niet naar Ajax

BURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.

21 uur geleden
Hartoperatie voormalig Braziliaans international Roberto Carlos

RIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.

22 uur geleden
Slot zit niet te wachten op herhaling van 'chaotisch gelijkspel'

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot hoopt dat zijn elftal het zichzelf donderdag in de thuiswedstrijd tegen Leeds United in de Premier League niet zo moeilijk maakt als een kleine maand geleden. Toen eindigde het eerste duel tussen de twee clubs in de competitie in Leeds in 3-3. Liverpool verspeelde toen eerst een voorsprong van 2-0 en daarna van 3-2.

22 uur geleden
Boete oud-Ajacied Traoré op Afrika Cup voor beledigen arbiter

RABAT (ANP/RTR) - Bertrand Traoré heeft op de Afrika Cup een boete gekregen van 10.000 dollar, omgerekend ongeveer 8500 euro. De aanvoerder van Burkina Faso, oud-speler van Ajax, wordt daarmee gestraft voor aanmerkingen op de wedstrijdleiding.

22 uur geleden