Japanner Maikuma eerste aanwinst AZ voor nieuw voetbalseizoen
ALKMAAR (ANP) - De Japanse verdediger Seiya Maikuma voetbalt vanaf komend seizoen voor AZ. De Alkmaarse Eredivisionist neemt de achtvoudig international over van Cerezo Osaka. Maikuma (26) heeft een contract tot de zomer van 2028 getekend.
Rechtsback Maikuma kwam sinds 2020 uit voor V-Varen Nagasaki, op het tweede niveau in Japan. In 2022 maakte hij de overstap naar de J1 League bij Cerezo Osaka. Vorig jaar werd hij voor het eerst geselecteerd voor de nationale ploeg van zijn land. "Ik heb veel geleerd bij Osaka en heb me daar goed kunnen doorontwikkelen", zegt Maikuma op de website van zijn nieuwe club. Bij AZ treft hij met Yukinari Sugawara een landgenoot. "Hij stuurde me een berichtje toen ik in Japan was. Ik hoop hem hier snel te zien in Nederland."
Mogelijk vertrekt Sugawara uit Alkmaar, denkt directeur voetbalzaken Max Huiberts. "Maikuma was beschikbaar als concurrent voor de positie van rechtervleugelverdediger. Met de verwachting dat Yukinari Sugawara waarschijnlijk een stap gaat maken, was het goed om daar alvast op in te spelen." Volgens Huiberts zijn er veel overeenkomsten tussen 'Mike', zoals hij ook wordt genoemd, en Sugawara. "Hij is aanvallend ingesteld, comfortabel aan de bal en in het verdedigende deel misschien zelfs nog iets volwassener. Hij zal de concurrentie moeten aangaan met Denso Kasius."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
2 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Arsenal heeft een dag na de verloren finale tegen Paris Saint-Germain in de Champions League de Engelse landstitel gevierd met een parade door Londen. Daarbij waren honderdduizenden supporters aanwezig. Het was voor Arsenal de eerste landstitel sinds 2004.
3 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/RTR) - Uruguay gaat zonder Luis Suárez naar het wereldkampioenschap voetbal. De 39-jarige oud-speler van Ajax en FC Barcelona speelde in september 2024 zijn laatste interland, maar had aangegeven beschikbaar te zijn. Bondscoach Marcelo Bielsa maakt van die gelegenheid geen gebruik, is zondag duidelijk geworden bij de bekendmaking van de selectie.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
6 uur geleden