Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanner Maikuma eerste aanwinst AZ voor nieuw voetbalseizoen

Japanner Maikuma eerste aanwinst AZ voor nieuw voetbalseizoen

ALKMAAR (ANP) - De Japanse verdediger Seiya Maikuma voetbalt vanaf komend seizoen voor AZ. De Alkmaarse Eredivisionist neemt de achtvoudig international over van Cerezo Osaka. Maikuma (26) heeft een contract tot de zomer van 2028 getekend.

Rechtsback Maikuma kwam sinds 2020 uit voor V-Varen Nagasaki, op het tweede niveau in Japan. In 2022 maakte hij de overstap naar de J1 League bij Cerezo Osaka. Vorig jaar werd hij voor het eerst geselecteerd voor de nationale ploeg van zijn land. "Ik heb veel geleerd bij Osaka en heb me daar goed kunnen doorontwikkelen", zegt Maikuma op de website van zijn nieuwe club. Bij AZ treft hij met Yukinari Sugawara een landgenoot. "Hij stuurde me een berichtje toen ik in Japan was. Ik hoop hem hier snel te zien in Nederland."

Mogelijk vertrekt Sugawara uit Alkmaar, denkt directeur voetbalzaken Max Huiberts. "Maikuma was beschikbaar als concurrent voor de positie van rechtervleugelverdediger. Met de verwachting dat Yukinari Sugawara waarschijnlijk een stap gaat maken, was het goed om daar alvast op in te spelen." Volgens Huiberts zijn er veel overeenkomsten tussen 'Mike', zoals hij ook wordt genoemd, en Sugawara. "Hij is aanvallend ingesteld, comfortabel aan de bal en in het verdedigende deel misschien zelfs nog iets volwassener. Hij zal de concurrentie moeten aangaan met Denso Kasius."

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

8 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

8 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

9 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

10 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

12 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

12 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

13 uur geleden