Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japanner Maikuma eerste aanwinst AZ voor nieuw voetbalseizoen

Japanner Maikuma eerste aanwinst AZ voor nieuw voetbalseizoen

ALKMAAR (ANP) - De Japanse verdediger Seiya Maikuma voetbalt vanaf komend seizoen voor AZ. De Alkmaarse Eredivisionist neemt de achtvoudig international over van Cerezo Osaka. Maikuma (26) heeft een contract tot de zomer van 2028 getekend.

Rechtsback Maikuma kwam sinds 2020 uit voor V-Varen Nagasaki, op het tweede niveau in Japan. In 2022 maakte hij de overstap naar de J1 League bij Cerezo Osaka. Vorig jaar werd hij voor het eerst geselecteerd voor de nationale ploeg van zijn land. "Ik heb veel geleerd bij Osaka en heb me daar goed kunnen doorontwikkelen", zegt Maikuma op de website van zijn nieuwe club. Bij AZ treft hij met Yukinari Sugawara een landgenoot. "Hij stuurde me een berichtje toen ik in Japan was. Ik hoop hem hier snel te zien in Nederland."

Mogelijk vertrekt Sugawara uit Alkmaar, denkt directeur voetbalzaken Max Huiberts. "Maikuma was beschikbaar als concurrent voor de positie van rechtervleugelverdediger. Met de verwachting dat Yukinari Sugawara waarschijnlijk een stap gaat maken, was het goed om daar alvast op in te spelen." Volgens Huiberts zijn er veel overeenkomsten tussen 'Mike', zoals hij ook wordt genoemd, en Sugawara. "Hij is aanvallend ingesteld, comfortabel aan de bal en in het verdedigende deel misschien zelfs nog iets volwassener. Hij zal de concurrentie moeten aangaan met Denso Kasius."

Meer uit Voetbal

AC Milan verkleint gat met Inter dankzij winst in stadsderby

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.

9 uur geleden
Bekerfinalist NEC na ruime zege op FC Volendam naar derde plaats

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.

10 uur geleden
PSV kan 'de komende periode' geen beroep doen op verdediger Dest

EINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.

11 uur geleden
Ajax vervangt hoofdtrainer Grim door García

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.

12 uur geleden
Feyenoord komt bij NAC Breda niet verder dan gelijkspel (3-3)

BREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.

13 uur geleden
FC Twente klimt door winst bij Go Ahead Eagles naar derde plaats

DEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.

15 uur geleden
Sparta Rotterdam en PEC Zwolle weten weer niet te winnen: 1-1

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.

17 uur geleden