Japanner Doan schiet PSV langs Fortuna Sittard
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft zich zonder problemen geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De koploper van de Eredivisie versloeg degradatiekandidaat Fortuna Sittard met 2-0. Beide treffers kwamen van de voet van de Japanner Ritsu Doan.
PSV, met zes wijzigingen in het basisteam ten opzichte van het voorgaande uitduel zondagavond met NEC (1-2), had weinig te duchten van Fortuna Sittard. De Limburgers, ook met veel andere spelers dan afgelopen zaterdag in de gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (0-1), konden nauwelijks onder de Eindhovense druk vandaan komen.
PSV was echter slordig in de laatste fase van de aanvalsopbouw. In de voorste linie leed de thuisclub nogal veel balverlies en was ook de eindpass vaak niet zuiver genoeg. Daardoor kreeg de ploeg van trainer Roger Schmidt in de eerste helft niet veel grote kansen.
28e minuut
In de 28e minuut liet Doan zien dat hij niet alleen goed kan voetballen, maar ook prima kan afronden. De Japanner soleerde door de chaotische defensie van Fortuna en haalde bij gebrek aan tegenstanders vervolgens doeltreffend uit (1-0). PSV-doelman Joël Drommel hoefde voor de rust nauwelijks in actie te komen, maar maakte tijdens zijn spaarzame werk geen al te zekere indruk.
Met Bruma en Cody Gakpo voor Mario Götze en Carlos Vinícius begon PSV aan de tweede helft. Het was opnieuw Doan die zich onderscheidde. Met een fraai diagonaal schot in de verre hoek liet hij doelman Yanick van Osch kansloos: 2-0. Daarmee was het eenzijdige duel gespeeld.
Richard Ledezma kon nog als invaller zijn langverwachte rentree maken bij PSV in de slotfase. De Amerikaanse middenvelder liep een jaar geleden een zware knieblessure op. Sindsdien kwam hij niet meer in actie in een officieel duel van de hoofdmacht.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
20 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
1 dag geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
1 dag geleden