
'Japan wil vervuild water Fukushima in zee lozen'
TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering wil vervuild koelwater uit de verwoeste kerncentrale Fukushima in zee lozen. Dat zal waarschijnlijk later deze maand formeel bekend worden gemaakt, berichten Japanse media. Minister Hiroshi Kajiyama (Industrie) benadrukt dat nog geen besluit is genomen, maar dat gaat volgens hem wel snel gebeuren.
Elektriciteitsbedrijf Tepco zou in totaal meer dan een miljoen ton vervuild water hebben opgeslagen sinds de ramp bij de kerncentrale. Die is in 2011 getroffen door een zware aardbeving en een tsunami. Het koelwater dat destijds is gebruikt zit momenteel in enorme opslagtanks. Het zou de bedoeling zijn het water te filteren en er veel radioactief materiaal uit te halen.
Het wegwerken van het water is een hoofdpijndossier voor de Japanse regering. Experts adviseerden eerder dit jaar om het in zee te pompen, maar Japanse vissers voelen daar niets voor. Zij vrezen dat zo'n maatregel slecht kan uitpakken voor hun beroepsgroep. Zo legde Zuid-Korea na de kernramp de import van vis uit het gebied bij Fukushima stil.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt dat de stoffelijke resten van nog twee gijzelaars zijn geïdentificeerd. De lichamen werden woensdagavond door Hamas aan Israël overgedragen.
17 minuten geledenPORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Trinidad en Tobago onderzoekt of twee van de zes dodelijke slachtoffers van een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot uit Venezuela, burgers zijn. Dat zei de politie van het Caribische land donderdag tegen persbureau AFP.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De wederopbouw van Gaza kan mogelijk over een paar weken beginnen. De Wereldbank wil op korte termijn van start gaan met projecten voor het herstel van basisvoorzieningen, nu er een wapenstilstand is tussen Israël en Hamas. In gesprek met het ANP stelt Wereldbank-bestuurslid Eugene Rhuggenaath dat er al een plan van aanpak voor de wederopbouw wordt uitgewerkt. Wel moet nog worden bekeken of de situatie echt veilig is en er moet binnen de bank nog een formeel besluit volgen. Verder is dringend meer geld nodig.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Tientallen journalisten hebben woensdag hun werkplek in het Pentagon ontruimd en hun perspassen ingeleverd vanwege het nieuwe persbeleid van het Amerikaanse ministerie van Defensie. In dat beleid staat onder meer dat journalisten als veiligheidsrisico kunnen worden bestempeld en dat zij geen ongeoorloofd materiaal mogen verkrijgen of gebruiken, ook als dat niet geheim is.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft de Indiase premier Narendra Modi toegezegd te zullen stoppen met het kopen van olie uit Rusland. Dat zei Trump tegen journalisten in het Witte Huis. Hij voegde eraan toe dat hij zal proberen om China ook zover te krijgen, in een poging de Russische inkomsten uit energie af te snijden en vredesonderhandelingen met Oekraïne af te dwingen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De CIA heeft van president Donald Trump toestemming gekregen om in het geheim operaties uit te voeren in Venezuela tegen drugskartels. Trump noemt als reden voor dat besluit de grote hoeveelheid drugs die volgens hem via Venezuela de VS zou binnenkomen, evenals de gevangenen die het land zou vrijlaten en die richting de VS zouden komen.
8 uur geledenANTANANARIVO (ANP/AFP/DPA) - De Afrikaanse Unie heeft Madagaskar "met onmiddellijke ingang" geschorst. Het samenwerkingsverband besloot dit nadat een elite-eenheid van het leger de macht had overgenomen en het parlement president Andry Rajoelina had afgezet. Eerder sprak de unie zich al uit tegen elke "ongrondwettelijke machtswisseling" en riep alle partijen op met elkaar in gesprek te gaan.
9 uur geleden