Japan steekt nog eens ruim 4 miljard in fabriek chipmaker TSMC
KUMAMOTO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Japanse overheid steekt nog eens 732 miljard yen, omgerekend ruim 4 miljard euro, in de uitbreiding van een chipfabriek van TSMC. De Taiwanese chipfabrikant opende zaterdag zijn eerste Japanse fabriek in het zuiden van het land.
"TSMC is de belangrijkste partner voor Japan om een digitale transformatie tot stand te brengen en de fabriek in Kumamoto levert een belangrijke bijdrage aan het op een stabiele manier verkrijgen van geavanceerde chips die extreem belangrijk zijn voor de toekomst van de industrie in Japan", zei de economieminister Ken Saito bij de openingsceremonie van de fabriek. Japan heeft de chips nodig voor de bouw van allerlei producten, van auto's tot mobiele telefoons.
TSMC, het grootste bedrijf van Taiwan, heeft belangrijke klanten zoals Apple en Nvidia en produceert de helft van alle chips ter wereld. Japan hoorde ooit bij de belangrijkste landen op het gebied van chips, maar heeft die status de afgelopen decennia zien afbrokkelen.
De 92-jarige oprichter van het chipconcern Morris Chang zei dat de opening van de fabriek "een renaissance van de halfgeleiderproductie in Japan" inluidt.
De steun van de Japanse overheid gaat naar de bouw van een nieuwe productielocatie van TSMC naast de bestaande fabriek. Japan had al 476 miljard yen uitgetrokken voor de fabriek van de chipfabrikant.
Meer uit Financieel
KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Aziƫ vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
14 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
14 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
15 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.
16 uur geleden