
Japan steekt honderden miljoenen in chipsector
TOKIO (ANP/AFP) - Japan wil zijn positie op de chipmarkt versterken. Het land kondigde aan samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC omgerekend 276 miljoen euro te investeren in de ontwikkeling van geavanceerde chiptechnologie in het land.
De stap van Japan komt op het moment dat de industrie worstelt met wereldwijde tekorten aan halfgeleiders. Die zorgen ervoor dat de fabricage van tal van producten, met name auto's, wordt gehinderd.
De chipfabrieken van Taiwan behoren tot de grootste en meest geavanceerde ter wereld. Het Japans-Taiwanese onderzoeksproject is bedoeld om het concurrentievermogen in de sector te versterken. Ongeveer twintig Japanse bedrijven zullen samenwerken met TSMC. Het project kost 37 miljard yen, waarvan de overheid iets meer dan de helft zal betalen, meldde het Japanse ministerie van Economie, Handel en Industrie.
Chipvoorraden
Het onderzoek zal zich met name richten op technologie voor 3D-chipassemblage. De bouw van de onderzoeksfaciliteiten zal deze zomer beginnen.
De coronapandemie zorgde er eerder voor dat de vraag naar elektrische apparaten voor thuisgebruik stevig toenam. Toen ook de auto-industrie weer op gang kwam, kwamen de chipvoorraden verder onder druk te staan. De crisis in de sector werd verergerd door een koudegolf in de VS, een droogteperiode in Taiwan en een brand bij de Japanse fabrikant Renesas.
Halfgeleiders zijn een essentieel onderdeel van moderne technologie, van smartphones tot spelconsoles en nieuwe auto's. De auto-industrie wordt het hardst getroffen door de tekorten. Meerdere fabrikanten moesten al productielijnen tijdelijk stilleggen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - KLM schrapt woensdag ongeveer honderd vluchten vanwege de staking bij het grondpersoneel. Duizenden passagiers zijn omgeboekt naar de eerstvolgende beschikbare vlucht. Dit meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij dinsdag, nadat op de website van Schiphol al te zien was dat vele tientallen KLM-vluchten zijn geannuleerd.
20 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse automaker Jaguar Land Rover (JLR) heeft nog altijd last van de zware cyberaanval begin deze maand. JLR, eigendom van het Indiase Tata Motors, heeft de productiestop verlengd tot 24 september.
38 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - TikTok wordt in de Verenigde Staten mogelijk gekocht door een consortium van bedrijven met onder meer softwarebedrijf Oracle. Het populaire socialemediaplatform kan dan blijven bestaan in de VS als het maandag bereikte 'raamwerkakkoord' is afgerond. Dit melden ingewijden aan CBS News.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail heeft een stap gezet richting het herstel van viaducten op de hogesnelheidslijn (HSL) tussen Schiphol en Rotterdam. Door problemen met het ontwerp moeten treinen noodgedwongen langzamer over een aantal viaducten. De spoorwegbeheerder heeft nu drie ingenieursbedrijven de opdracht gegeven om ontwerpen te maken voor het herstel van negen viaducten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag licht omhoog. Beleggers deden het rustig aan na de stevige opmars een dag eerder en houden met een schuin oog de begrotingsplannen van het kabinet in de gaten, die op Prinsjesdag worden gepresenteerd. De aandacht gaat verder vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan de tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De tijdelijke financieel topman van Unilever, Srinivas Phatak, vervult die rol voortaan permanent. Het bedrijf achter Axe, Knorr en Dove heeft hem formeel benoemd tot hoogste financiële baas van het Britse concern. Hij treedt ook onmiddellijk toe tot het uitvoerend bestuur van Unilever.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De productie van olie en gas uit bestaande velden daalt sterker dan verwacht. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een rapport. Volgens het IEA gaat vooral de productie bij bestaande offshorevelden en bij schalieprojecten sterker omlaag. Nieuwe investeringen zullen daarom nodig zijn om de productie op peil te houden.
3 uur geleden