Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan steekt honderden miljoenen in chipsector

Japan steekt honderden miljoenen in chipsector

TOKIO (ANP/AFP) - Japan wil zijn positie op de chipmarkt versterken. Het land kondigde aan samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC omgerekend 276 miljoen euro te investeren in de ontwikkeling van geavanceerde chiptechnologie in het land.

De stap van Japan komt op het moment dat de industrie worstelt met wereldwijde tekorten aan halfgeleiders. Die zorgen ervoor dat de fabricage van tal van producten, met name auto's, wordt gehinderd.

De chipfabrieken van Taiwan behoren tot de grootste en meest geavanceerde ter wereld. Het Japans-Taiwanese onderzoeksproject is bedoeld om het concurrentievermogen in de sector te versterken. Ongeveer twintig Japanse bedrijven zullen samenwerken met TSMC. Het project kost 37 miljard yen, waarvan de overheid iets meer dan de helft zal betalen, meldde het Japanse ministerie van Economie, Handel en Industrie.

Chipvoorraden

Het onderzoek zal zich met name richten op technologie voor 3D-chipassemblage. De bouw van de onderzoeksfaciliteiten zal deze zomer beginnen.

De coronapandemie zorgde er eerder voor dat de vraag naar elektrische apparaten voor thuisgebruik stevig toenam. Toen ook de auto-industrie weer op gang kwam, kwamen de chipvoorraden verder onder druk te staan. De crisis in de sector werd verergerd door een koudegolf in de VS, een droogteperiode in Taiwan en een brand bij de Japanse fabrikant Renesas.

Halfgeleiders zijn een essentieel onderdeel van moderne technologie, van smartphones tot spelconsoles en nieuwe auto's. De auto-industrie wordt het hardst getroffen door de tekorten. Meerdere fabrikanten moesten al productielijnen tijdelijk stilleggen.

Meer uit Financieel

Ontslagen voorzitter olieconcern BP ontkent wangedrag

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De ontslagen voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, Albert Manifold, ontkent de beschuldigingen omtrent wangedrag. In een e-mail aan persbureau Bloomberg stelt hij dat er "valse verhalen" worden verteld rondom zijn gedwongen vertrek.

2 minuten geleden
Aantal faillissementen neemt met 12 procent af in april

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in april op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal werden er vorige maand 293 bedrijven failliet verklaard, een daling van 12 procent. Ten opzichte van maart daalde het aantal faillissementen met 3 procent.

10 minuten geleden
Heijmans gaat gevangenis Heerhugowaard verbouwen voor 83 miljoen

HEERHUGOWAARD (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft een opdracht gekregen voor de verbouwing van de penitentiaire inrichting (PI) van Heerhugowaard. De verbouwing van de gevangenis begint in januari volgend jaar en zal ongeveer 4,5 jaar duren. De opdracht levert Heijmans 83 miljoen euro aan omzet op.

11 minuten geleden
Gemeenten vergunden helft minder tijdelijke woningen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten gaven vorig jaar de helft minder vergunningen af voor tijdelijke woningen dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Er werden in 2025 voor ongeveer 3000 tijdelijke woningen vergunningen afgegeven, tegenover 6000 in 2024.

1 uur geleden
Verkoop nieuwe benzineauto's vorige maand gehalveerd

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in Nederland is vorige maand gehalveerd ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de Europese autobrancheorganisatie ACEA. Ook de verkoop van dieselauto's liep in april met bijna 24 procent terug in Nederland.

1 uur geleden
Recorduitgaven aan WK-reclames verwacht ondanks tijdverschil

DEN HAAG (ANP) - De Oranje-reclames zullen de komende weken weer volop te zien zijn. Supermarktketens als Jumbo en Albert Heijn en KNVB-hoofdsponsor ING presenteren deze week weer grote campagnes rond het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De Stichting Etherreclame (Ster), die de reclameruimte voor de NPO verkoopt, verwacht hogere uitgaven dan tijdens het EK van 2024 in Duitsland en het WK van 2022 in Qatar.

1 uur geleden
Samsung-medewerkers ontvangen miljoenenpremies voor chipproductie

SEJONG (ANP) - Vakbonden en bedrijfsvertegenwoordigers bij het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung hebben een akkoord goedgekeurd waarin de chipmedewerkers gigantische premies worden beloofd.

2 uur geleden