Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan roept op niet te hamsteren na aardbevingswaarschuwing

Japan roept op niet te hamsteren na aardbevingswaarschuwing

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse autoriteiten dringen bij de bevolking aan geen grote voorraden in te slaan na een waarschuwing voor een mogelijke mega-aardbeving. Inwoners van een deel van het land kregen het advies voorbereidingen te treffen voor het geval dat.

Sommige supermarkten zeggen dat er een tekort is aan bepaalde producten en voeren aankoopbeperkingen in. Op de website van e-commercegigant Rakuten behoren mobiele toiletten, conserven en fleswater tot de meest gezochte producten. Dergelijke producten zijn ook populair bij andere verkopers, melden Japanse media.

De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde donderdag voor het eerst voor een mogelijke "mega-aardbeving" in de Nankai-trog voor de kust, kort na een beving met een kracht van 7.1. Op deze locatie vonden in het verleden zeer verwoestende aardbevingen plaats. De regering schatte eerder de kans op de volgende grote beving in de komende dertig jaar op ongeveer 70 procent.

Vrijdag vond iets ten zuiden van Tokio een beving met een kracht van 5.3 plaats. Volgens veel seismologen had deze beving geen directe link met de Nankai-trog.

Meer uit Buitenland

Spanje wil dat EU associatieverdrag met Israël beëindigt

MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.

18 minuten geleden
Iran pakt buitenlanders op voor importeren Starlink-apparatuur

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.

1 uur geleden
Trump: Amerikaanse onderhandelaars maandag in Pakistan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Nog acht personen in ziekenhuis na schietpartij Kyiv

KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.

2 uur geleden
Regering en rebellen Congo maken afspraken over humanitaire hulp

KINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.

2 uur geleden
Zelensky: Patriot-raketten kunnen elke week opraken

HILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."

3 uur geleden
Organisatie: poging tot brandstichting bij synagoge Londen

LONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.

4 uur geleden