Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan roept op niet te hamsteren na aardbevingswaarschuwing

Japan roept op niet te hamsteren na aardbevingswaarschuwing

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse autoriteiten dringen bij de bevolking aan geen grote voorraden in te slaan na een waarschuwing voor een mogelijke mega-aardbeving. Inwoners van een deel van het land kregen het advies voorbereidingen te treffen voor het geval dat.

Sommige supermarkten zeggen dat er een tekort is aan bepaalde producten en voeren aankoopbeperkingen in. Op de website van e-commercegigant Rakuten behoren mobiele toiletten, conserven en fleswater tot de meest gezochte producten. Dergelijke producten zijn ook populair bij andere verkopers, melden Japanse media.

De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde donderdag voor het eerst voor een mogelijke "mega-aardbeving" in de Nankai-trog voor de kust, kort na een beving met een kracht van 7.1. Op deze locatie vonden in het verleden zeer verwoestende aardbevingen plaats. De regering schatte eerder de kans op de volgende grote beving in de komende dertig jaar op ongeveer 70 procent.

Vrijdag vond iets ten zuiden van Tokio een beving met een kracht van 5.3 plaats. Volgens veel seismologen had deze beving geen directe link met de Nankai-trog.

Meer uit Buitenland

Bolsonaro lijdt aan huidkanker

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro (70) heeft een vorm van huidkanker. Dat meldt het ziekenhuis in Brasilia waar hij eerder op dinsdag was opgenomen met hevige hik, braakverschijnselen en duizeligheid. Hoewel hij in de loop van de middag aan de beterende hand was en uit het ziekenhuis werd ontslagen, is bij onderzoek een carcinoom vastgesteld.

1 uur geleden
Advocaten melden eerste bezoek aan PKK-leider Öcalan in jaren

ISTANBUL (ANP/AFP) - Het opgesloten PKK-kopstuk Abdullah Öcalan heeft voor het eerst in ongeveer zes jaar zijn advocaten kunnen ontmoeten. Dat meldt zijn juridische team, dat via X liet weten dat het bezoek plaatsvond op 15 september.

2 uur geleden
Anti-Trump-betogers demonstreren in Londen

LONDEN (ANP) - Duizenden mensen demonstreren in Londen tegen de komst van de Amerikaanse president Donald Trump. Betogers hebben spandoeken en borden meegenomen met teksten als "stop Trump", "nee tegen racisme" en "migranten zijn welkom, Trump niet".

3 uur geleden
Meer dan 65.000 doden gemeld in Gazastrook sinds begin oorlog

GAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse autoriteiten in de Gazastrook melden dat het dodental door de oorlog is opgelopen tot boven de 65.000. Bijna 166.000 mensen raakten gewond, bericht nieuwszender Al Jazeera.

4 uur geleden
Eerste door bondgenoten betaalde Amerikaanse wapens naar Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De eerste wapens die Nederland en andere Oekraïne-bondgenoten hebben aangeschaft in de Verenigde Staten zijn volgens de NAVO al naar Oekraïne gestuurd. Onderdelen van vier pakketten van elk zo'n half miljard euro "vloeien al" naar het land, zegt een NAVO-functionaris. De eerste zendingen zullen in ieder geval kostbare luchtverdedigings- en langeafstandsraketten bevatten, zegt Oekraïne.

4 uur geleden
Bolsonaro toont 'gedeeltelijk herstel' na ziekenhuisopname

BRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro toont "gedeeltelijk herstel" na zijn ziekenhuisopname van dinsdag. Het ziekenhuis dat hem behandelt, stelt in een verklaring dat hij medicatie heeft gekregen en dat in de loop van de dag zal worden gekeken hoelang hij nog moet blijven.

6 uur geleden
Israëlische minister dreigt met tegenmaatregelen tegen EU

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar heeft het voorstel van de Europese Commissie voor maatregelen tegen Israël verworpen. Hij dreigt op X met tegenmaatregelen als de lidstaten van de Europese Unie de acties doorzetten, "maar we hopen dat die niet nodig zijn".

6 uur geleden