Japan roept op niet te hamsteren na aardbevingswaarschuwing
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse autoriteiten dringen bij de bevolking aan geen grote voorraden in te slaan na een waarschuwing voor een mogelijke mega-aardbeving. Inwoners van een deel van het land kregen het advies voorbereidingen te treffen voor het geval dat.
Sommige supermarkten zeggen dat er een tekort is aan bepaalde producten en voeren aankoopbeperkingen in. Op de website van e-commercegigant Rakuten behoren mobiele toiletten, conserven en fleswater tot de meest gezochte producten. Dergelijke producten zijn ook populair bij andere verkopers, melden Japanse media.
De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde donderdag voor het eerst voor een mogelijke "mega-aardbeving" in de Nankai-trog voor de kust, kort na een beving met een kracht van 7.1. Op deze locatie vonden in het verleden zeer verwoestende aardbevingen plaats. De regering schatte eerder de kans op de volgende grote beving in de komende dertig jaar op ongeveer 70 procent.
Vrijdag vond iets ten zuiden van Tokio een beving met een kracht van 5.3 plaats. Volgens veel seismologen had deze beving geen directe link met de Nankai-trog.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport. De politie is massaal aanwezig en heeft het centrum van de plaats afgesloten.
29 minuten geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
2 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR) - Het dodental na een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan maandag is opgelopen naar 37. Het is de dodelijkste explosie in China sinds 2019. De reddingswerkzaamheden zijn volgens staatspersbureau Xinhua afgerond. Eén persoon wordt nog vermist, 51 mensen worden in het ziekenhuis behandeld.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Zeker drie hikers zijn overleden na een vulkaanuitbarsting op het Indonesische eiland Halmahera, meldt de lokale politie. Twee van de slachtoffers zijn buitenlanders, een derde komt uit Indonesië. Nog tien anderen worden vermist.
2 uur geleden