Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan roept op niet te hamsteren na aardbevingswaarschuwing

Japan roept op niet te hamsteren na aardbevingswaarschuwing

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse autoriteiten dringen bij de bevolking aan geen grote voorraden in te slaan na een waarschuwing voor een mogelijke mega-aardbeving. Inwoners van een deel van het land kregen het advies voorbereidingen te treffen voor het geval dat.

Sommige supermarkten zeggen dat er een tekort is aan bepaalde producten en voeren aankoopbeperkingen in. Op de website van e-commercegigant Rakuten behoren mobiele toiletten, conserven en fleswater tot de meest gezochte producten. Dergelijke producten zijn ook populair bij andere verkopers, melden Japanse media.

De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde donderdag voor het eerst voor een mogelijke "mega-aardbeving" in de Nankai-trog voor de kust, kort na een beving met een kracht van 7.1. Op deze locatie vonden in het verleden zeer verwoestende aardbevingen plaats. De regering schatte eerder de kans op de volgende grote beving in de komende dertig jaar op ongeveer 70 procent.

Vrijdag vond iets ten zuiden van Tokio een beving met een kracht van 5.3 plaats. Volgens veel seismologen had deze beving geen directe link met de Nankai-trog.

Meer uit Buitenland

Ruim honderd partijgenoten spreken steun uit voor Starmer

LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.

29 minuten geleden
Duitsland ziet meer cyberaanvallen en wil gaan terugslaan

BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.

3 uur geleden
Kritieke grens bereikt: 81 partijgenoten willen Starmer weg

LONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.

4 uur geleden
Libanon: 380 doden bij aanvallen sinds ingaan bestand met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.

4 uur geleden
Rusland bevestigt einde bestand met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.

4 uur geleden
Israël keurt oprichting tribunaal voor aanvallen 7 oktober goed

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.

5 uur geleden
Starmer zegt ondanks druk dat hij doorgaat met land besturen

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."

6 uur geleden