Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan richt pijlen ook op vrouw van ontsnapte automagnaat Ghosn

Japan richt pijlen ook op vrouw van ontsnapte automagnaat Ghosn

TOKIO (ANP/RTR) - Japan heeft ook een arrestatiebevel uitgevaardigd voor de vrouw van automagnaat Carlos Ghosn. Carole Ghosn, die momenteel met haar man in Libanon vertoeft, wordt verdacht van meineed. Ze zou in april in de rechtbank valse getuigenissen hebben afgelegd.

Carlos Ghosn, die onder meer de leiding had over Nissan en Renault, wist eind december uit Japan te ontsnappen. Hij wordt verdacht van financiële wanpraktijken en was in afwachting van zijn proces in Japan onder huisarrest geplaatst. Tegen hem was eerder al een arrestatiebevel uitgevaardigd.

Ghosn dook vorige week opeens op in Beiroet. Hij zegt Japan te hebben verlaten omdat hij daar geen kans had om zich fatsoenlijk te verdedigen tegen de aanklachten. Er is nog altijd veel onduidelijk over hoe Ghosn, die 24 uur per dag werd bewaakt, Japan is ontvlucht. Wel zeker is dat hij van Japan naar Turkije vloog en daarvandaan met een privévliegtuig naar Beiroet ging.

Verhaal

De kwestie heeft onder meer de tekortkomingen van het Japanse borgtochtsysteem en de grenscontroles blootgelegd. Op verschillende Japanse ministeries worden maatregelen genomen om hiaten te repareren. Nissan beloofde op zijn beurt voet bij stuk te houden met zijn wettelijke stappen tegen zijn voormalig topman en voorzitter.

Ghosn zal woensdag zijn kant van het verhaal uit de doeken doen. Hij beloofde namen te zullen noemen van mensen die verantwoordelijk zijn voor zijn val. Daaronder zijn hooggeplaatste mensen binnen de Japanse overheid. Volgens de automagnaat is sprake van een complot tegen hem.

Contact

Zijn verklaring zal een nieuw hoofdstuk toevoegen aan de saga rond de automagnaat die circa een jaar geleden in Japan voor het eerst werd gearresteerd. Hij zat maanden vast en kwam op borgtocht vrij. Hij werd daarop weer gearresteerd, kwam opnieuw vrij maar moest zijn proces afwachten onder huisarrest.

Ghosn mocht geen contact hebben met zijn vrouw, omdat de autoriteiten geloofden dat zij hem had geholpen bij het verdoezelen van zijn misdaden. Dat zou voor Ghosn de druppel zijn geweest in zijn beslissing om te vluchten. Ghosn ontkende eerder dat zijn vrouw of zijn familie een rol speelden bij zijn ontsnapping.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

2 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

3 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

6 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

8 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

22 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden