Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan beleeft met 17 gouden medailles succesvolste Spelen ooit

Japan beleeft met 17 gouden medailles succesvolste Spelen ooit

TOKIO (ANP) - De Olympische Spelen zijn voor de Japanse sporters nu al de meest succesvolle ooit. Bij het degenschermen verzekerde het gastland zich vrijdag van de zeventiende gouden medaille. Vooral de judoploeg had een groot aandeel in het Japanse succes.

De Japanse sporters behaalden tot dusverre ook vier zilveren en zeven bronzen plakken. China staat met negentien gouden medailles en tien zilveren en elf bronzen eerste in het medailleklassement, Japan is de nummer 2. De Verenigde Staten volgen op de derde positie met veertien keer goud, zestien maal zilver en elf keer brons.

Nederland is dankzij het goud van BMX'er Niek Kimmann opgeklommen naar de achtste plek in de stand, met nu drie gouden, zeven zilveren en vijf bronzen medailles.

De vreugde over de vele medailles bij de Japanse sporters wordt in Japan overschaduwd door de aanhoudende coronapandemie. Het landelijke aantal nieuwe besmettingen steeg vrijdag voor de derde dag op rij. Er waren 10.743 gevallen binnen 24 uur. In Tokio waren er 3300 coronagevallen, wat betekent dat het aantal nieuwe besmettingen daar al drie dagen boven de 3000 ligt. De organisatoren en het Internationaal Olympisch Comité benadrukken echter dat de Olympische Spelen niets te maken hebben met het besmettingspercentage onder de Japanse bevolking.

Meer uit Sport

NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

1 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

13 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

14 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

16 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

16 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

16 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

17 uur geleden