Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Japan beleeft met 17 gouden medailles succesvolste Spelen ooit

Japan beleeft met 17 gouden medailles succesvolste Spelen ooit

TOKIO (ANP) - De Olympische Spelen zijn voor de Japanse sporters nu al de meest succesvolle ooit. Bij het degenschermen verzekerde het gastland zich vrijdag van de zeventiende gouden medaille. Vooral de judoploeg had een groot aandeel in het Japanse succes.

De Japanse sporters behaalden tot dusverre ook vier zilveren en zeven bronzen plakken. China staat met negentien gouden medailles en tien zilveren en elf bronzen eerste in het medailleklassement, Japan is de nummer 2. De Verenigde Staten volgen op de derde positie met veertien keer goud, zestien maal zilver en elf keer brons.

Nederland is dankzij het goud van BMX'er Niek Kimmann opgeklommen naar de achtste plek in de stand, met nu drie gouden, zeven zilveren en vijf bronzen medailles.

De vreugde over de vele medailles bij de Japanse sporters wordt in Japan overschaduwd door de aanhoudende coronapandemie. Het landelijke aantal nieuwe besmettingen steeg vrijdag voor de derde dag op rij. Er waren 10.743 gevallen binnen 24 uur. In Tokio waren er 3300 coronagevallen, wat betekent dat het aantal nieuwe besmettingen daar al drie dagen boven de 3000 ligt. De organisatoren en het Internationaal Olympisch Comité benadrukken echter dat de Olympische Spelen niets te maken hebben met het besmettingspercentage onder de Japanse bevolking.

Meer uit Sport

Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

1 uur geleden
Venus Williams krijgt wildcard voor Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.

16 uur geleden
Darter Van Veen voor het eerst in carrière naar halve finale WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.

19 uur geleden
Sloveen Prevc wint nieuwjaarsspringen Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.

1 dag geleden
Van der Poel onklopbaar: zevende zege in zevende veldrit

BAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.

1 dag geleden
Beune krijgt geen aanwijsplek voor 1500 meter op Spelen Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.

1 dag geleden
Groenewoud prolongeert Nederlandse marathontitel kunstijs

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.

1 dag geleden