Japan beleeft met 17 gouden medailles succesvolste Spelen ooit
TOKIO (ANP) - De Olympische Spelen zijn voor de Japanse sporters nu al de meest succesvolle ooit. Bij het degenschermen verzekerde het gastland zich vrijdag van de zeventiende gouden medaille. Vooral de judoploeg had een groot aandeel in het Japanse succes.
De Japanse sporters behaalden tot dusverre ook vier zilveren en zeven bronzen plakken. China staat met negentien gouden medailles en tien zilveren en elf bronzen eerste in het medailleklassement, Japan is de nummer 2. De Verenigde Staten volgen op de derde positie met veertien keer goud, zestien maal zilver en elf keer brons.
Nederland is dankzij het goud van BMX'er Niek Kimmann opgeklommen naar de achtste plek in de stand, met nu drie gouden, zeven zilveren en vijf bronzen medailles.
De vreugde over de vele medailles bij de Japanse sporters wordt in Japan overschaduwd door de aanhoudende coronapandemie. Het landelijke aantal nieuwe besmettingen steeg vrijdag voor de derde dag op rij. Er waren 10.743 gevallen binnen 24 uur. In Tokio waren er 3300 coronagevallen, wat betekent dat het aantal nieuwe besmettingen daar al drie dagen boven de 3000 ligt. De organisatoren en het Internationaal Olympisch Comité benadrukken echter dat de Olympische Spelen niets te maken hebben met het besmettingspercentage onder de Japanse bevolking.
Meer uit Sport
HILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
20 minuten geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
38 minuten geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geledenNESSEBAR (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma - Lease a Bike kan in de Ronde van Italië rekenen op hulp van de Nederlanders Wilco Kelderman en Bart Lemmen. Zijn andere helpers zijn de Belgen Victor Campenaerts, Timo Kielich en Tim Rex, de Italiaan Davide Piganzoli en de Amerikaan Sepp Kuss.
1 dag geledenROME (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft de tweede ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De 30-jarige Nederlander was met sterk spel in twee sets te sterk voor de Fransman Alexandre Müller: 7-5 6-3.
1 dag geleden