Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jansen stuurt AZ in vorm en met vertrouwen naar duel met Ajax

Jansen stuurt AZ in vorm en met vertrouwen naar duel met Ajax

WIJDEWORMER (ANP) - AZ-coach Pascal Jansen wil als favoriet de topper met Ajax in de Johan Cruijff Arena in gaan. "Zo gaan wij elke wedstrijd in. Wij zijn in goede vorm en vol vertrouwen en gaan naar de ArenA met onze eigen ideeën en dan zal blijken of dat goed genoeg is om Ajax daar te verslaan", keek de trainer vooruit.

Dat Ajax een mindere fase doormaakt, neemt Jansen wel mee in de voorbereiding. "Zoals gebruiken analyseren wij van iedere tegenstander waar de kracht en de zwaktes liggen en hoe zich dat verhoudt tot de plannen die wij hebben. We nemen een aantal dingen mee die aan de oppervlakte zijn gekomen en daar proberen we profijt van te trekken."

De Alkmaarders staan tweede in de Eredivisie met 19 punten. Ajax staat vijftiende met 5 punten, maar heeft nog een duel minder gespeeld en de wedstrijd tegen RKC die nog moet worden voltooid. "In de manier van spelen zullen bij ons niet veel verrassingen zijn", zei Jansen. Hij zegt wel rekening te houden met de snelheid voorin bij Ajax met Steven Bergwijn, Brian Brobbey en Carlos Forbs, maar denkt niet dat dit de speelwijze van zijn ploeg zal veranderen.

De ploeg die donderdagavond speelde in de met 1-0 gewonnen wedstrijd tegen Legia Warschau is volgens Jansen fit. Daarnaast kreeg Jansen goed nieuws over Riechedly Bazoer, die was uitgevallen in het duel met Heracles Almelo en de duels met Fortuna Sittard en Legia miste. "Hij heeft vandaag meegetraind. Hij zal morgen weer aansluiten als hij goed binnenkomt", zei Jansen. "Hij heeft prima kunnen trainen. Als hij morgen goed binnenkomt is de kans groot dat hij bij de selectie zit."

Meer uit Voetbal

Slot wil dood Jota verwerken zoals de speler dat zelf zou doen

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Arne Slot heeft zijn spelers bij Liverpool voorgesteld om het voorbeeld van hun overleden ploeggenoot Diogo Jota te volgen bij de verwerking van diens dood. Volgens de coach van Liverpool was Jota altijd zichzelf en liet hij zich nooit van de wijs brengen.

2 uur geleden
Feyenoord verhuurt Ivanusec aan PAOK Saloniki

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luka Ivanusec verhuurd aan het Griekse PAOK Saloniki. Dat hebben beide clubs bevestigd. De 26-jarige Ivanusec heeft 55 officiële wedstrijden gespeeld voor de Rotterdamse voetbalclub, waarin hij vier doelpunten maakte en zeven assists gaf. Zijn contract bij Feyenoord loopt nog door tot de zomer van 2028.

2 uur geleden
Voetballers moeten 72 uur rust krijgen tussen wedstrijden

NEW YORK (ANP) - Voetballers moeten minimaal 72 uur rust krijgen tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in New York in aanloop naar de eindstrijd van het WK voor clubs tussen Paris Saint-Germain en Chelsea. Het is nog geen regel, maar een voornemen.

4 uur geleden
Duitsland kijkt vooruit na nederlaag op EK voetbal tegen Zweden

ZÜRICH (ANP/DPA) - De 4-1-nederlaag tegen Zweden is hard aangekomen bij de Duitse ploeg. Niet eerder leed Duitsland op een EK voetbal voor vrouwen zo'n forse nederlaag als zaterdagavond in Zürich. Duitsland eindigde als tweede in groep C achter Zweden. "We gingen deze wedstrijd in met de ambitie om als eerste in de groep te eindigen", verzuchtte bondscoach Christian Wück in Zwitserland tegen persbureau DPA.

5 uur geleden
Messi maakt voor vijfde keer op rij twee doelpunten voor Miami

MIAMI (ANP) - Lionel Messi heeft een nieuw record in handen. De 38-jarige spelmaker is de eerste voetballer in de Amerikaanse Major League Soccer (MLS) die in vijf opeenvolgende wedstrijden twee keer wist te scoren. Dat deed Messi in de thuiswedstrijd van zijn club Inter Miami tegen Nashville SC. Messi's eigen record staat nog scherper. Hij zette bij FC Barcelona in 2012 een serie van zes duels met twee treffers neer.

7 uur geleden
Trump bezoekt finale WK voetbal voor clubs

EAST RUTHERFORD (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zondag zijn opwachting bij de finale van het WK voetbal voor clubs tussen het Franse Paris Saint-Germain en het Engelse Chelsea. De Amerikaanse president ziet de eindstrijd als een test voor de WK-finale voor landenteams die in de zomer van 2026 in hetzelfde MetLife Stadium wordt gespeeld.

8 uur geleden
Zweedse voetbalsters groepswinnaar op EK na zege op Duitsland

ZÜRICH (ANP) - De Zweedse voetbalsters hebben na drie zeges als groepswinnaar de kwartfinales van het EK in Zwitserland bereikt. In Zürich won de ploeg van bondscoach Peter Gerhardsson met 4-1 van Duitsland, dat na twee zeges ook al zeker was van de laatste acht.

18 uur geleden