Janneke Jacobs: ‘Als ik houtsnij staat mijn hoofd even stil en kan ik creëren, heerlijk’
VEERE - Voor kunstenaars is Veere een bron van inspiratie. Hedendaagse kunstenaars zien Veere als een geliefde woon- en werkplek. Ook buiten het stadje, in de Gemeente Veere, wonen en werken kunstenaars die zich graag door de sfeer van hun leefomgeving laten inspireren. Maar wie zijn die kunstenaars? Hanny Mallekote stelt ze aan u voor in een reeks gesprekken speciaal voor De Bode. Deze keer is ze in gesprek met Janneke Jacobs, snijdster van paardenmessen uit GrijpskerkeDOOR: HANNY MALLEKOTE- Janneke Jacobs- Atelier 'De Appel- W: www.zeeuwspaardenmes.nl- E: [email protected]
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG/DOMBURG - In Zeeland zijn vorig jaar in totaal 1.114 bestuurders van de weg geplukt en beboet voor rijden onder invloed van drank, drugs of bepaalde medicijnen. Dat komt neer op 34,7 boetes per 10.000 inwoners. Relatief de meeste van heel Nederland, zo blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van de politie.
2 uur geledenMIDDELBURG - Donderdag 23 januari is om 13.00 uur op last van de burgemeester van de gemeente Middelburg een woning aan de Buitenhovelaan in Middelburg voor 3 maanden gesloten. Op 10 december 2024 trof de politie in dit pand een handelshoeveelheid harddrugs en spullen en middelen voor het vervaardigen van harddrugs aan.
18 uur geledenMIDDELBURG - Delta Fiber heeft besloten om een van zijn drie kantoorlocaties in Zeeland te sluiten. Het gaat om het kantoor op bedrijventerrein Vrijburg in Vlissingen. Omdat steeds meer mensen thuiswerken staan de hoge kosten van het kantoorpand niet meer in verhouding tot het gebruik.
1 dag geledenKOUDEKERKE - Doordat als gevolg van de klimaatverandering natuurrampen steeds vaker zullen voorkomen, zal Reddingshonden Team Zeeland in de toekomst ook regelmatig in het buitenland te hulp schieten. Dat verwacht Olga Franse, secretaris van de stichting die dit jaar haar veertigjarig jubileum viert. Vrijwilliger Corinda Dekker reisde in november af naar rampgebied Valencia. DOOR KAROLIEN SLANGEN-LIEVENSE
1 dag geledenMIDDELBURG - Het zwembad van Feel Fit Center Middelburg-Vlissingen blijft gesloten. Vanwege een storing aan de ketels is de temperatuur van het zwemwater te laag.
2 dagen geledenMIDDELBURG - De kou hield de scouts van Scoutinggroep Gouden Cirkel uit Middelburg niet tegen afgelopen zaterdag. Gewapend met een schep gingen zij boompjes oogsten voor de Bomenhub aan het Meiveldpad. In een Bomenhub worden bomen en struiken tijdelijk opgeslagen, tot ze worden opgehaald en ergens anders worden geplant.
2 dagen geledenMIDDELBURG - Soroptimist club Walcheren heeft de aanschaf van drie nieuwe naaimachines met toebehoren mogelijk gemaakt voor het Pennywafelhuis in Middelburg. Bij het Pennywafelhuis staan activiteiten centraal die bijdragen aan de persoonlijke groei van mensen en sociale interactie. In het naaiatelier leert vrijwilligster Carla Mons (links bij de naaimachine op de foto) aan buurtbewoners naaitechnieken en eigen mode creëren.
3 dagen geleden