
Janne Schra en Eric Vloeimans komen naar EEF
WISSENKERKE - De Belgische bluesmuzikant David Ronaldo, jazztrompettist Eric Vloeimans en zangeres Janne Schra behoren tot de eerste namen die tijdens het Eindeloos Eiland Festival (EEF) zijn te zien.
Laatstgenoemde treedt op de zondag op met op muziek gezette gedichten van Vasalis. Ronaldo staat op vrijdag op het podium, Vloeimans op zaterdag.
Andere namen op het programma zijn AAD, de Zeeuwse componist en muzikant Douwe Eisenga, Black Feathers, Golden Glows, Fanfare 9x13 en La Chapelle Sauvauge dat muziek van Grieg en Gerswin speelt.
Dichters
Naast muziek treden er acteurs, dichters, schrijvers, beeldend kunstenaars en dansers op tijdens het festival. Er zijn in totaal meer dan honderd activiteiten. EEF vindt vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 juni plaats op landschapscamping Wilgenoord in Wissenkerke.
Meer informatie is te vinden op de website van het festival.
Meer uit Beveland
WISSENKERKE - Het kleine dijkhuisje aan de Oosterschelde bij Wissenkerke bestaat dit jaar precies 100 jaar. Ooit was het een onmisbare werkplek voor de dijkbaas, die vanaf hier de veiligheid van de dijken bewaakte. "Het was vaak penibel, maar ook een mooie tijd," vertelt voormalig dijkbaas Bas van Liere. In 1970 begon Van Liere bij het waterschap Noord-Beveland. Het werk als dijkbaas betekende lange nachten en barre omstandigheden. "We hadden niet die goede jassen van tegenwoordig. Je stond daar maar in de kou en nattigheid. Als het stormde, vloog het water soms over de kruin en werd het gras zwart van het zout."
2 uur geledenGOES - De gemeente Goes wil de komende jaren drie plekken in de binnenstad flink vergroenen: de Zusterstraat, het Bastion en de omgeving van het stadskantoor. Het plan maakt deel uit van het Europese project Cool Neighbourhoods, waarbij Goes samenwerkt met andere steden.
4 uur geleden's-GRAVENPOLDER - Elektromonteur John Eggebeen (21) uit 's Gravenpolder heeft goud veroverd op EuroSkills 2025, het Europees kampioenschap beroepen. In het Deense Herning streden ruim 580 jongeren uit 32 landen om de Europese titels in 38 vakrichtingen.
5 uur geledenBORSSELE - Op het traject van de Westerscheldetunnel is vanmorgen een vrachtwagen met een kraan in een sloot beland. De chauffeur is naar een ziekenhuis vervoerd.
7 uur geledenOVEZANDE - Mannenzangkoor PIUS X vierde zaterdag 13 september zijn 70-jarig jubileum met een speciale viering in Ovezande. Tijdens de feestavond werd Kees Boonman, die al vanaf de oprichting lid is, geëerd met een uniek erediploma van de Gregoriusvereniging en benoemd tot Mister PIUS X.
8 uur geledenGOES - Twee jaar geleden arriveerde de Turkse vluchteling Kamil Özdemir in Nederland. Sinds tien maanden woont hij met zijn vrouw en drie kinderen in het asielzoekerscentrum (AZC) in Goes. Samen bouwen ze stap voor stap aan een nieuw leven. Daarbij krijgen ze hulp van taalcoach Bert Braamse uit Nisse, die hen wegwijs maakt in de Nederlandse taal en cultuur.
10 uur geledenGoes - De gemeente Goes organiseert op maandagavond 22 september workshops over het nieuwe programma Groen. Met dit programma wil de gemeente de komende jaren duidelijke doelen stellen op het gebied van groenvoorziening in de stad en de dorpen. Het gaat onder meer om straatgroen, bomen, parken, plantsoenen en biodiversiteit.
11 uur geleden