Janet Hakkeling: ‘ De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in’
Janet Hakkeling is directeur van drie scholen van OcTHO; De Casembroot, De Schalm en Die Heenetrecht. Op alle drie de scholen wordt in het regulier lesaanbod aandacht besteed aan natuur, grotendeels in samenwerking met Natuurouders. ‘Zij zijn een begrip en hebben ons en de kinderen al veel gebracht.’
Janet hecht grote waarde aan natuuronderwijs: “Op obs De Casembroot is een natuurtuin aangelegd vanuit een ontwerp van de kinderen. Hier kunnen ze in spelen, maar ook leren van en in de natuur. Deze hebben de Natuurouders helemaal geregeld. Ze zijn samen met de kinderen gaan ontwerpen, hebben ervoor gezorgd dat de tuin gerealiseerd werd en zorgen nu met de kinderen voor deze tuin. Met het thematisch werken is het al steeds meer een gewoonte geworden om te kijken welke rol de natuurouders kunnen spelen. Zodra we zelf een idee hebben, nemen we contact met ze op en andersom ook. Doordat de natuurouders er zijn, zijn de kinderen veel meer actief bezig met de natuur en hun omgeving. De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in. De kinderen leren hoe leuk en hoe belangrijk de natuur is en hoe ze daar goed mee om kunnen gaan. De Natuurouders zorgen dus naast natuureducatie ook direct voor een stukje burgerschapsvorming, zorg dragen voor je omgeving. Het is erg fijn om te zien dat Natuurouders Renée en Digna hun schouders onder het project hebben gezet en het niet alleen bij de school van hun eigen kinderen hebben gehouden. De natuurouders zijn binnen OcTHO in elk geval een begrip. Mijn collega’s van de andere scholen weten Renée en Digna te vinden als ze hulp nodig hebben om natuurouders te vinden of om te ondersteunen bij de gastlessen. Het zou mooi zijn als we toe kunnen werken naar een brede kennisdeling, waarbij de natuurouders gemeente breed over de verschillende scholen ingezet kunnen worden.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De zomervakantie begint voor scholieren in Regio Zuid met volop zon en tropische temperaturen. Vrijdag, wanneer de scholen de deuren sluiten, kan het kwik in het zuiden lokaal oplopen tot 30 graden. Ook de dagen daarna blijft het warm, al neemt later volgende week de kans op een regen- of onweersbui toe.
5 uur geledenTHOLEN - Een personenauto is donderdagochtend door een onbekende oorzaak in een sloot langs de Lorentzweg in Tholen beland. Niemand raakte gewond bij het ongeluk. Dat meldt HVZeeland.
23 uur geledenSTAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een dag vol muziek, activiteiten en ontmoeting. Op zaterdag 11 juli vindt de vierde editie van de Havendag plaats, een evenement dat in korte tijd is uitgegroeid tot een vaste zomerse traditie in het dorp. De Havendag wordt georganiseerd door Joke van der Pol, voormalig beheerster van dorpshuis De Stove, samen met Cor Grijs van 't Packhuys.
23 uur geledenTHOLEN - Ada Pérez en Tim Veldman zullen op zaterdag 11 juli om 15.30 uur de bezoekers laten dromen over Europa. In het oude stadhuis van Tholen spelen zij op flauto traverso en clavecimbel muziek van de Italiaan Locatelli, de Duitser Telemann, de Brit Purcell en de Fransman Hotteterre.
1 dag geledenHALSTEREN/SCHERPENISSE - De 19-jarige jongeman uit Halsteren die afgelopen weekend om het leven kwam bij een eenzijdig ongeval in Scherpenisse, was onderweg naar huis na een feestje in Sint-Maartensdijk. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.
1 dag geledenTHOLEN - De organisatie van de Zevendorpentocht heeft vanwege de verwachte hitte een aantal aanpassingen gedaan. Wandel Sport Club Vosmeer wil ervoor zorgen dat deelnemers veilig en verantwoord kunnen genieten van de wandeltocht over het eiland Tholen. Op zaterdag 11 juli kunnen wandelaars deelnemen aan deze wandeltocht.
2 dagen geledenTHOLEN/SINT-ANNALAND - Muziekliefhebbers kunnen deze week terecht bij twee gratis zomerconcerten in de openlucht. Koninklijke Fanfare Accelerando speelt woensdagavond in Sint-Annaland, terwijl Koninklijke Muziekvereniging Concordia vrijdagavond een concert geeft in Tholen.
2 dagen geleden