Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Janet Hakkeling: ‘ De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in’

Janet Hakkeling: ‘ De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in’

Janet Hakkeling is directeur van drie scholen van OcTHO; De Casembroot, De Schalm en Die Heenetrecht. Op alle drie de scholen wordt in het regulier lesaanbod aandacht besteed aan natuur, grotendeels in samenwerking met Natuurouders. ‘Zij zijn een begrip en hebben ons en de kinderen al veel gebracht.’ 

Janet hecht grote waarde aan natuuronderwijs: “Op obs De Casembroot is een natuurtuin aangelegd vanuit een ontwerp van de kinderen. Hier kunnen ze in spelen, maar ook leren van en in de natuur. Deze hebben de Natuurouders helemaal geregeld. Ze zijn samen met de kinderen gaan ontwerpen, hebben ervoor gezorgd dat de tuin gerealiseerd werd en zorgen nu met de kinderen voor deze tuin. Met het thematisch werken is het al steeds meer een gewoonte geworden om te kijken welke rol de natuurouders kunnen spelen. Zodra we zelf een idee hebben, nemen we contact met ze op en andersom ook. Doordat de natuurouders er zijn, zijn de kinderen veel meer actief bezig met de natuur en hun omgeving. De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in. De kinderen leren hoe leuk en hoe belangrijk de natuur is en hoe ze daar goed mee om kunnen gaan. De Natuurouders zorgen dus naast natuureducatie ook direct voor een stukje burgerschapsvorming, zorg dragen voor je omgeving. Het is erg fijn om te zien dat Natuurouders Renée en Digna hun schouders onder het project hebben gezet en het niet alleen bij de school van hun eigen kinderen hebben gehouden. De natuurouders zijn binnen OcTHO in elk geval een begrip. Mijn collega’s van de andere scholen weten Renée en Digna te vinden als ze hulp nodig hebben om natuurouders te vinden of om te ondersteunen bij de gastlessen. Het zou mooi zijn als we toe kunnen werken naar een brede kennisdeling, waarbij de natuurouders gemeente breed over de verschillende scholen ingezet kunnen worden.”

Meer uit Tholen

Minder parkeren en meer groen op de Hoge Markt voor ‘vriendelijker straatbeeld’

SCHERPENISSE - In de Hoge Markt verdwijnen elf parkeerplekken en in de Spuidamstraat komen er veertien bij. Dat blijkt uit het nieuwe ontwerp van de gemeente voor deze straten in Scherpenisse waar inwoners binnenkort hun mening over kunnen geven. Ook komt er meer groen in de Hoge Markt.

4 uur geleden
In één klap miljonair: Tholenaar wint hoofdprijs van 1,2 miljoen euro bij Lotto

THOLEN - Een inwoner van de gemeente Tholen heeft afgelopen weekend de hoofdprijs van 1,2 miljoen euro gewonnen bij de Lotto. Het winnende lot was een abonnement, waarmee de speler zes van de zeven getrokken cijfers goed had voorspeld.

10 uur geleden
Bestuurster slingert over Postweg, schampt boom en komt meters verder tot stilstand

THOLEN - Een bestuurster is afgelopen nacht op de Postweg in Tholen opnieuw in de problemen gekomen. Volgens getuigen reed de vrouw opvallend slingerend waarna ze in de berm belandde, een boom schampte en pas tientallen meters verder tot stilstand kwam. Het was haar tweede incident in een korte tijd.

11 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Zonsondergang bij de Schelphoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Psalmzangavond in Scherpenisse onder begeleiding van organist Bart Kruithof

SCHERPENISSE - De Gereformeerde Gemeente van Scherpenisse organiseert op zaterdagavond 13 december een psalmzangavond met bovenstem, muzikaal begeleid door organist Bart Kruithof. De toegang is gratis. Er wordt een collecte gehouden waarvan de opbrengst bestemd is voor het Deputaatschap voor Israël.

2 dagen geleden
PvdA-GroenLinks waarschuwt: ‘Aantal laadpalen op Tholen schiet tekort’

THOLEN - Tholen wil elektrisch rijden stimuleren, maar volgens PvdA-GroenLinks blijft het aantal laadpalen achter. De fractie maakt zich zorgen over de trage uitrol, terwijl het college onder andere wijst op een tekort aan technici die de laadpunten kunnen installeren.

3 dagen geleden
Vandaag kun je struinen langs ruim 35 kraampjes bij Winterfair De Meestoof

SINT-ANNALAND - Wie zin heeft in een gezellige dag vol activiteiten, kan vanaf vanmiddag terecht bij streekmuseum De Meestoof. Van 16.00 tot 21.00 uur staat het streekmuseum in het teken van de jaarlijkse Winterfair met een mix van kraampjes, lekkernijen en muziek voor jong en oud.

3 dagen geleden