Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Janet Hakkeling: ‘ De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in’

Janet Hakkeling: ‘ De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in’

Janet Hakkeling is directeur van drie scholen van OcTHO; De Casembroot, De Schalm en Die Heenetrecht. Op alle drie de scholen wordt in het regulier lesaanbod aandacht besteed aan natuur, grotendeels in samenwerking met Natuurouders. ‘Zij zijn een begrip en hebben ons en de kinderen al veel gebracht.’ 

Janet hecht grote waarde aan natuuronderwijs: “Op obs De Casembroot is een natuurtuin aangelegd vanuit een ontwerp van de kinderen. Hier kunnen ze in spelen, maar ook leren van en in de natuur. Deze hebben de Natuurouders helemaal geregeld. Ze zijn samen met de kinderen gaan ontwerpen, hebben ervoor gezorgd dat de tuin gerealiseerd werd en zorgen nu met de kinderen voor deze tuin. Met het thematisch werken is het al steeds meer een gewoonte geworden om te kijken welke rol de natuurouders kunnen spelen. Zodra we zelf een idee hebben, nemen we contact met ze op en andersom ook. Doordat de natuurouders er zijn, zijn de kinderen veel meer actief bezig met de natuur en hun omgeving. De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in. De kinderen leren hoe leuk en hoe belangrijk de natuur is en hoe ze daar goed mee om kunnen gaan. De Natuurouders zorgen dus naast natuureducatie ook direct voor een stukje burgerschapsvorming, zorg dragen voor je omgeving. Het is erg fijn om te zien dat Natuurouders Renée en Digna hun schouders onder het project hebben gezet en het niet alleen bij de school van hun eigen kinderen hebben gehouden. De natuurouders zijn binnen OcTHO in elk geval een begrip. Mijn collega’s van de andere scholen weten Renée en Digna te vinden als ze hulp nodig hebben om natuurouders te vinden of om te ondersteunen bij de gastlessen. Het zou mooi zijn als we toe kunnen werken naar een brede kennisdeling, waarbij de natuurouders gemeente breed over de verschillende scholen ingezet kunnen worden.”

Meer uit Tholen

Warmste 3 maart ooit: ‘De komende dagen mogelijk opnieuw warmterecords’

THOLEN - Het is vandaag officieel de warmste 3 maart ooit gemeten. Ook gisteren werd een warmterecord gebroken. Daarmee is vandaag het tweede warmterecord van dit jaar.

1 uur geleden
Onrust bij bewoners over sloop van hun huurwoningen in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - De geplande sloop van 26 verouderde huurwoningen aan de Tienhoven en de Van den Bosstraat in Sint-Annaland leidt tot onrust onder de bewoners. Tijdens de commissievergadering vorige week stelde Fractie Deurloo dat de huurders geen antwoord krijgen op hun vragen bij Stadlander. De woningcorporatie laat weten dat alle bewoners een brief hebben ontvangen met extra toelichting over de sloop.

2 uur geleden
Vrouw komt met auto in sloot terecht in Tholen, hulpdiensten naar verkeerde straat

THOLEN - Een vrouw is maandagmiddag met haar auto in een sloot beland op industrieterrein Welgelegen in Tholen. In eerste instantie werden de hulpdiensten naar de verkeerde straat gestuurd. Het is niet bekend of de bestuurster bij het ongeval gewond is geraakt.

7 uur geleden
Thoolse college volgt uitgebreide procedure voor huisvesting arbeidsmigranten

THOLEN - Een metaalverwerkend bedrijf wil bij de Slabbecoornweg in Tholen tijdelijke woonunits bouwen voor internationale medewerkers. Vorige maand had Han van 't Hof (ABT) hierover schriftelijke vragen gesteld aan het college. Het college meldt dat de aanvraag nog nader onderzoek vergt voordat deze aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

23 uur geleden
Nieuw pompstation in Scherpenisse moet drinkwater op het eiland veiligstellen

SCHERPENISSE - Evides Waterbedrijf zet een belangrijke stap naar de toekomstbestendige drinkwaterlevering voor de Inwoners, bedrijven en toeristen op het eiland Tholen. De start van de bouw van een nieuw pompstation in Scherpenisse is gevierd met het boren van de eerste fundatiepaal.

1 dag geleden
Tholenaren vergroenen massaal hun voortuin: 229 nieuwe bomen met steun van gemeente [FOTOALBUM]

THOLEN - Een groene leefomgeving draagt bij aan een fijn leefklimaat en is goed voor het milieu. Mede om deze redenen heeft de gemeente Tholen samen met Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) en de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) opnieuw een succesvolle actie georganiseerd waarbij Tholenaren konden intekenen op een boom. Dolblij zijn de gelukkigen met hun toegewezen boom, maar hoe plant je nu zo'n boom?

1 dag geleden
Hogere btw op logies raakt ook Tholen: ‘Niets doen en wel meer afdragen is geen optie’

THOLEN - Sinds 1 januari is de wereld van het overnachten in Nederland opgeschud. De btw op logies ging van 9 naar 21 procent. Deze maatregel moet jaarlijks 1,1 miljard euro opleveren voor de schatkist. De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) rekende uit dat een weekendje weg in eigen land gemiddeld 11 procent duurder wordt. Bij de vakantieparken en B&B's op Tholen wordt de eerste balans langzaam zichtbaar.

2 dagen geleden