Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Janet Hakkeling: ‘ De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in’

Janet Hakkeling: ‘ De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in’

Janet Hakkeling is directeur van drie scholen van OcTHO; De Casembroot, De Schalm en Die Heenetrecht. Op alle drie de scholen wordt in het regulier lesaanbod aandacht besteed aan natuur, grotendeels in samenwerking met Natuurouders. ‘Zij zijn een begrip en hebben ons en de kinderen al veel gebracht.’ 

Janet hecht grote waarde aan natuuronderwijs: “Op obs De Casembroot is een natuurtuin aangelegd vanuit een ontwerp van de kinderen. Hier kunnen ze in spelen, maar ook leren van en in de natuur. Deze hebben de Natuurouders helemaal geregeld. Ze zijn samen met de kinderen gaan ontwerpen, hebben ervoor gezorgd dat de tuin gerealiseerd werd en zorgen nu met de kinderen voor deze tuin. Met het thematisch werken is het al steeds meer een gewoonte geworden om te kijken welke rol de natuurouders kunnen spelen. Zodra we zelf een idee hebben, nemen we contact met ze op en andersom ook. Doordat de natuurouders er zijn, zijn de kinderen veel meer actief bezig met de natuur en hun omgeving. De natuur wordt in de school gehaald en de school gaat de natuur in. De kinderen leren hoe leuk en hoe belangrijk de natuur is en hoe ze daar goed mee om kunnen gaan. De Natuurouders zorgen dus naast natuureducatie ook direct voor een stukje burgerschapsvorming, zorg dragen voor je omgeving. Het is erg fijn om te zien dat Natuurouders Renée en Digna hun schouders onder het project hebben gezet en het niet alleen bij de school van hun eigen kinderen hebben gehouden. De natuurouders zijn binnen OcTHO in elk geval een begrip. Mijn collega’s van de andere scholen weten Renée en Digna te vinden als ze hulp nodig hebben om natuurouders te vinden of om te ondersteunen bij de gastlessen. Het zou mooi zijn als we toe kunnen werken naar een brede kennisdeling, waarbij de natuurouders gemeente breed over de verschillende scholen ingezet kunnen worden.”

Meer uit Tholen

Alzheimer Café van Thoolse werkgroep gaat binnenkort weer van start

THOLEN - Alzheimer Werkgroep Tholen houdt maandag 26 januari weer het eerste Alzheimer Café van een serie van vijf bijeenkomsten. Tijdens het Alzheimer Café spreekt meestal een deskundige over een onderwerp rondom dementie. Eén keer per jaar is er een bijeenkomst waarin de deelnemers met elkaar in gesprek gaan.

19 minuten geleden
Leon de Witte verruilt Tholense Boys aan het einde van dit seizoen voor WHS

SINT-ANNALAND - Leon de Witte ruilt de geel-zwarten in voor het groen-wit. De huidige hoofdtrainer van Tholense Boys gaat aan het einde van het seizoen aan de slag bij WHS. Daar heeft hij een contract voor twee jaar getekend.

4 uur geleden
Jongeren zien niks in helmplicht op e-bikes: ‘Dan gaat m’n haar nog slechter zitten’

THOLEN - Het kabinet wil vanaf 2027 een helmplicht voor minderjarigen op e-bikes en fatbikes. Hoe denken jongeren hierover? De gemeente Tholen begrijpt het voornemen, maar de jeugd zit hier niet op te wachten.

21 uur geleden
Drie jubilarissen in het zonnetje bij Fluplandse vrouwenvereniging

SINT PHILIPSLAND - Afgelopen woensdagavond vond de algemene ledenvergadering van Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland plaats in de Wimpel. Hier werden ook drie jubilarissen in het zonnetje gezet.

1 dag geleden
Hulp komt te laat voor schaap op z’n rug: Zo kun je het dier in nood zelf helpen

POORTVLIET - De brandweer was maandag uitgerukt naar Poortvliet nadat iemand een schaap op zijn rug had gezien. Helaas kwam hulp te laat voor het dier. Volgens de Dierenbescherming is een schaap op zijn rug een levensbedreigende situatie en kun je het dier in nood ook zelf helpen.

1 dag geleden
WHS beloont zichzelf niet in goede tweede helft tegen koploper [SPEELRONDE 12]

THOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 17 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 12 in de Derde Klasse.

2 dagen geleden
Dit is waarom christenen deze week elke avond samen bidden in Thoolse kerken

THOLEN - Ook dit jaar staat Tholen in het teken van de Week van Gebed. Vier kerken in de stad slaan opnieuw de handen ineen voor deze interkerkelijke gebedsweek, die jaarlijks christenen uit verschillende tradities samenbrengt. Het thema van dit jaar is Eén van Geest. Maandag vond de eerste gebedsbijeenkomst plaats in de Ichthuskerk.

2 dagen geleden