James na vierde NBA-titel ook beste speler van NBA-finale
ORLANDO (ANP) - LeBron James is na het behalen van de titel in NBA met Los Angeles Lakers voor de vierde keer in zijn carrière uitgeroepen tot beste speler van de finale. Hij is de eerste basketballer in de NBA die bij drie verschillende teams is geëerd met de titel van MVP (most valuable player).
James leidde de Lakers met 28 punten, 14 rebounds en 10 assists naar een zege van 106-93 op Miami Heat in wedstrijd zes van de finalereeks en beklonk daarmee het zeventiende kampioenschap in het Amerikaanse profbasketbal voor de ploeg uit Los Angeles. Hij behaalde eerder in zijn loopbaan titels met Miami Heat (2x) en Cleveland Cavaliers.
Alleen Michael Jordan is meer gelauwerd dan James met zes NBA-titels en evenzoveel uitverkiezingen tot beste speler van de NBA-finale. "Maar ik zet James boven Jordan", zei coach Frank Vogel van LA Lakers na de finale. "In mijn ogen is hij de beste basketballer die er ooit is geweest. Daar kom je achter als je iedere dag in zijn buurt doorbrengt en ziet hoe hij zijn geest werkt, hoe hij zich aanpast en de groep leidt."
Drijvende kracht
Zijn ploegmaat Kyle Kuzma noemde James de drijvende kracht achter de ploeg, zowel in als buiten het speelveld. "Hij is een van de grote leiders in de sport, niet alleen in de NBA. LeBron gaat altijd voorop in de strijd, praat en zorgt ervoor dat iedereen zich goed voelt. Hij tilt alle spelers naar een hoger niveau."
De 35-jarige 'King' James had maar één doel toen hij zich in de zomer van 2018 aansloot bij de beroemde basketbalclub, die aan het wegkwijnen was. "Ik zei tegen voorzitter Jeanie Bush dat ik deze ploeg weer zou terugbrengen naar de positie waar het thuishoort en dat is aan de top. Het betekent veel voor mij om deze club te vertegenwoordigen. Het gaat ook om respect; de club verdient respect en ik verdien ook respect", aldus de grote vedette.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
4 uur geleden