Jaco maakt ultieme roadtrip door Zeeland
SINT MAARTENSDIJK - De 46-jarige Jaco van Halum uit Sint-Maartensdijk vertrekt op zaterdag 17 oktober voor een roadtrip langs de mooiste plekken van Zeeland. Binnen acht dagen zal Jaco een afstand van circa 300 kilometer afleggen. Jaco’s doel van de wandeltocht: geld inzamelen voor Kika, onderweg tevens zwerfafval opruimen en even tot rust komen na een zware periode. “Ik heb mijzelf wel een extreem doel gesteld maar ik hou van extremiteiten”, vertelt Van Halum.
Jaco heeft een pittige tijd achter rug. Naast zijn baan in de gehandicaptenzorg heeft Jaco het afgelopen halfjaar 77 nachtdiensten gewerkt in het Groene Hart Ziekenhuis in Gouda. Dit alles omdat het ziekenhuis een nijpend tekort had aan verpleegkundigen vanwege de Coronacrisis.
Zorg
In eerste instantie nam Jaco vijf weken vrij van zijn huidige baan. Hij werkte steeds zes nachten in het ziekenhuis met daarna maar één nacht vrij voordat hij opnieuw aan zes nachtdiensten begon. Na de vijf weken was het tekort nog nijpend en Jaco besloot te blijven helpen, maar nu wel gecombineerd met zijn baan in de gehandicaptenzorg.
Zwerfafval
Het was tijdens één van die nachtdiensten dat Jaco de ultieme roadtrip door Zeeland langs de acht mooiste plekken tegenkwam op internet. Officieel is het een autoroute en van Halum heeft de route dan ook iets aangepast. Jaco wilde graag de route lopen om tot rust te komen na zo een hectische periode. “Ik had zes weken vakantie gepland staan, hoe ga ik die invullen? Naar het buitenland zag ik niet zitten vanwege de nog geldende maatregelen, dus ik wilde iets van een retraet gaan doen. Ik dacht als ik dan toch ga, plak ik er meteen een goed doel aan vast. Ik heb voor Kika gekozen omdat ik in mijn tijd als verpleegkundige al veel mensen met kanker zag. Volwassen horen het niet te krijgen maar kinderen al helemaal niet, die horen gewoon kind te kunnen zijn”, legt Jaco uit. Tijdens zijn tocht zal Jaco ook het zwerfafval opruimen wat hij tegenkomt. De gemeente Tholen ondersteunt Jaco zijn initiatief door hulpmiddelen te sponsoren om het afval op te ruimen.
Training
Getraind heeft Jaco niet. “Ik wandel en fiets veel maar ik heb nog nooit 40 kilometer achtereenvolgens gelopen. Ik heb mijzelf wel een extreem doel gesteld maar ik hou van extremiteiten”, vertelt Van Halum. Onderweg hoopt Jaco dat de lokale bevolking hem wil steunen met maaltijden. Slapen wil Jaco zoveel mogelijk in de buitenlucht gaan doen. “Het wordt wel een hele uitdaging, maar wel een leuke”, aldus Jaco
Collectebus
De actie om Jaco te sponsoren loopt 77 dagen, precies het aantal nachtdiensten dat hij werkte. Om het in die trend te houden hoopt Jaco dan ook 7777,77 euro op te halen. Jaco is te volgen tijdens zijn route via https://www.polarsteps.com/JacovanHalum/3748466-roadtrip-zeeland?s=fa0a782f-bc6e-48f5-a25f-c79d3e7ce958. Via Kika zelf kan er gedoneerd worden maar Jaco is ook persoonlijk te benaderen via zijn Facebookpagina. De collectebus van Kika gaat mee op avontuur, dus mocht u hem tegenkomen, een donatie is meer dan welkom.
Meer uit Tholen
THOLEN - De eerste sneeuwbuien van het jaar zijn weer over Tholen getrokken. We vroegen jullie om de mooiste foto's in te sturen en daar hebben jullie massaal gehoor aan gegeven. In de reacties van onze oproep op Facebook kwamen bijna 100 foto's binnen! Van sneeuwpoppen en iglo's tot talloze honden die zich in de sneeuw vermaken.
10 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Bij basisschool De Rieburch in Sint-Maartensdijk is donderdagmiddag rook waargenomen die uit het dak en het plafond van het gebouw kwam. Uit voorzorg is de school ontruimd. Hulpdiensten zijn met meerdere eenheden aanwezig
13 uur geledenTHOLEN - De gemeente Tholen kijkt tevreden terug op de jaarwisseling. Over het algemeen verliep het feest rustig en zonder grote incidenten. Er is dit jaar ongeveer 6.050 euro aan schade aan gemeentelijke eigendommen gemeld. Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Anna Jacobapolder en Scherpenisse bleven schadevrij.
16 uur geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - Vanochtend is het nog steeds glad op de wegen. Dit komt door bevriezing, eerder gevallen sneeuw en regen op koude wegen. Vanavond kan regen opnieuw verraderlijke gladheid veroorzaken. In het weekend gaat het flink vriezen.
19 uur geledenTHOLEN - Tholen is sinds deze week bedekt onder een laagje sneeuw. Heb jij hier foto's van? We zijn op zoek naar jullie gezelligste sneeuwfoto, de mooiste sneeuwpoppen, actiefoto's van jullie sneeuwgevecht of andere prachtige sneeuwfoto's. Stuur je foto vandaag nog in via onze website.
1 dag geledenTHOLEN - Voor Zeeland geldt niet langer code oranje van het KNMI. Wel blijft er vanwege het winterse weer tot vrijdagochtend 11.00 uur code geel van kracht.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De Philipsdam is weer open voor het verkeer, meldt de Provincie Zeeland om 13.17 uur. De weg was vanochtend afgesloten nadat een vrachtwagen geschaard was door hevige sneeuwval.
1 dag geleden