 
                    Jaarmarkt in Wemeldinge met oude ambachten en ringrijden
WEMELDINGE - Zaterdag 2 juli wordt in Wemeldinge de jaarmarkt georganiseerd. De hele dag kunnen bezoekers genieten van ringsteken, oude ambachten, muziek en kinderentertainment.
De organisatie van deze markt heeft voor dit jaar een vijftiental beoefenaars van oude ambachten uitgenodigd om hun vaardigheden aan het publiek te tonen. In de Dorpsstraat hebben alle ambachten hun stand ingericht. Van 10.00 tot 17.00 uur kan de bezoeker kennismaken met Laeti en Gerbrand van ‘Dot arts” beschilderen allerlei producten op een zeer professionele wijze. Marjolein maakt allerlei figuren van fimo klein. Een kleisoort die heel geschikt is om leuke hebbedingetjes van te maken.
Zilvervrouwtje
Het zilvervrouwtje uit Schiedam heeft haar stand ingericht met een grote collectie zilveren en halfedelsteensieraden. Haar man Huub was jarenlang nautisch schilder en toont enkele van zijn werken. Ina van Lomwel uit Vlissingen toont een groot aantal Zeeuwse borstbeelden die ze in haar atelier aan huis vervaardigt.Admiraal Hans maakte jarenlang houten scheepsmodellen. Hij weet jongeren te boeien met zijn vele spannende verhalen over zeeslagen.
Zeeuwse knoop
Paul Walthuis toont de mooiste regionale knopen ook als deurknop. Jozien heft zich de laatste maanden toegelegd op het maken van artikelen met de originele Zeeuwse knoop. De babbelaars zullen ook niet ontbreken op deze markt. Bij Adri kan men het maken van de babbelaars bewonderen, terwijl de stichting Zeeuwse klederdracht met haar info en souvenirstand de echte regionale kussentjes van omslagdoek weer zal presenteren naast de vele boerenzakdoeken en folkloristische wens- en ansichtkaarten. Ook souvenirtjes van natuurproducten zijn erg in trek. Rineke de Groes uit Vrouwenpolder beheerst de techniek van het zijde schilderen. De hele dag verzorgt ze workshops beschilderen van zijde. Haar stand hangt vol met zeer kleurrijke doeken en shawls.
Houtsnijwerk
Kees de Koeijer verzorgt houtsnijwerk. Zijn stand staat vol met allerlei kunstwerkjes gesneden uit diverse soorten hout. Zijn broer Piet heeft zich toegelegd op het schilderen van grote en kleine doeken. Carlo van Grembergheis gespecialiseerd in het maken van echte originele Zeeuwse paeremessen. Hij kan de nieuwsgierige bezoeker hier alles over vertellen. Een levensgroot mes in zijn kraam trekt zeker de aandacht.
Zeeuwse klederdracht
Jan van de Guchte komt met zijn vrouw in Zeeuwse klederdracht en richt zijn stand in met een groot aantal pendules. Hij repareert aan huis elke pendule met gebreken. Elisabeth uit Biezelinge maakt van diverse textiel producten de mooiste cadeautjes voor jong en oud. Voor gezinnen met kinderen is het een zeer leerzame en kleurrijke doe dag. Er worden producten aangeboden die eigenlijk niet meer te vinden zijn in de reguliere winkels in Nederland. Vooral ook voor het vinden van een leuk cadeautje is een bezoek aan deze markt zeer de moeite waard. Voor nadere informatie: zie www.stzk.nl.
Meer uit Reimerswaal
KRABBENDIJKE - De gemeenteraad van Reimerswaal heeft dinsdagavond 28 oktober unaniem ingestemd met de begroting voor 2026. De begroting is financieel sluitend, maar de gemeente ziet voor de langere termijn nog steeds grote uitdagingen.
1 uur geledenKAPELLE - Met vijftien punten uit de eerste vijf wedstrijden kent VV Kapelle een goede start van de competitie. Toch gaat niet alles rooskleurig. Na zes weken trainen op het grasveld ligt het trainingsveld van VV Kapelle er namelijk gehavend bij: kale plekken, losse grashopen, diepe sporen. Trainer Marcel Kole zucht terwijl hij de pionnen neerzet: "Het is eigenlijk niet meer verantwoordt om hier te trainen." Hoe komt het dat het veld er zo slecht bij ligt en wat kan de club eraan doen?
19 uur geledenWEMELDINGE - Zodra de schemer valt, vullen verklede kinderen en buurtbewoners de straat voor de jaarlijkse Halloweentocht. Achter elke voordeur schuilt een verrassing, van griezelige geluiden tot plotselinge rookwolken, en dat alles dankzij buurtvereniging 't Halve Durp."Toen ik hier zo'n vijf jaar geleden kwam wonen, werd er al iets met Halloween gedaan," vertelt Roberto Cornelisse, bestuurslid van de buurtvereniging. "Toen ik erbij kwam, dacht ik: dit moeten we blijven voortzetten. Het is gewoon te leuk om verloren te laten gaan." Inmiddels is het dorpsfeest niet meer weg te denken uit de straat.
1 dag geledenREIMERSWAAL/ KAPELLE - Overal in Nederland gaan vrijwilligers begin november weer aan de slag voor de natuur. Ook in Zeeland wordt flink gewerkt tijdens de Nationale Natuurwerkdag, die dit jaar voor de 25e keer wordt gehouden. In de gemeenten Reimerswaal en Kapelle zijn er activiteiten in Krabbendijke en Wemeldinge, waar knotwilgen worden geknot en struiken worden gesnoeid.
1 dag geledenREIMERSWAAL/KAPELLE - Vandaag mogen inwoners van Reimerswaal en Kapelle hun stem uitbrengen voor de verkiezingen van de Tweede Kamer. Alle stembureaus zijn open van 7.30 tot 21.00 uur.Iedereen met een geldige stempas en identiteitsbewijs kan in elk stembureau binnen de eigen gemeente terecht.
2 dagen geledenKAPELLE - De gemeente Kapelle heeft de omgevingsvergunning verleend voor een kleinschalige noodopvang voor asielzoekers op bedrijventerrein De Smokkelhoek. Ook is het Veiligheid- en Leefbaarheidsplan vastgesteld.
2 dagen geledenRILLAND - Goochelkampioenen Niek en Guy staan op zaterdag 1 november op het podium van Dorpshuis Luctor et Emergo in Rilland met hun voorstelling Legatum. Het optreden maakt deel uit van het programma van Podium Reimerswaal.
3 dagen geleden 
             
                             
                             
                             
                             
                             
                            