
Jaap Sinke (63) stopt als wethouder
KRUININGEN - Jaap Sinke legt zijn functie van wethouder in de gemeente Reimerswaal per 1 april neer. De 63-jarige SGP’er vindt het na veertien jaar wethouderschap tijd om een stapje terug te doen, brengt hij dinsdag naar buiten.
Zijn terugtreden noemt Sinke geen impulsieve beslissing, wel een moeilijke. De geboren Flevolander heeft er verschillende redenen voor. “Allereerst de sterk toegenomen werkdruk in de laatste anderhalf jaar. Met name vorig jaar was het drukker dan ooit. Te vaak moesten er zaken ‘onder stoom en kokend water’ geregeld worden.”
Daarbij worden dossiers steeds complexer, vindt Sinke. “Dat is niet erg, maar ook als er vergaderd wordt tot na middernacht moet ik er de volgende morgen gewoon weer staan. Uitgerust en wel. Dit wringt soms.”
Accu
Ook vanwege zijn leeftijd vindt Sinke de tijd rijp om gas terug te nemen. “De rek leek er in de afgelopen maanden af en toe een beetje uit. Gelukkig heb ik de accu tijdig en voldoende kunnen opladen, maar dit moet niet te vaak voorkomen.” Sinke concludeert dat het, na veertien jaar wethouderschap en daarvoor twaalf jaar gemeenteraadslid te zijn geweest in Reimerswaal, mooi is geweest. “Ik ben gezegend geweest met een goede gezondheid en heb dag aan dag moed en krachten ontvangen om het vele werk te kunnen doen. Het is nu echter tijd om het stokje over te dragen aan de jongere generatie.”
Koers
Als Sinke dat per 1 april doet, is de huidige zittingsperiode halverwege. “Dan zijn er voor mijn opvolger nog genoeg uitdagingen over om mee aan de slag te gaan. Ik prijs me gelukkig dat er aan mijn vertrek geen verstoorde verhoudingen ten grondslag liggen of dat het schip van Reimerswaal zinkend zou zijn. Dit schip ligt juist goed op koers.”
Meer uit Reimerswaal
KAPELLE - Op zaterdag 17 mei organiseert Stichting het Gehandicapte Kind voor de vierde keer de Mega Wandel Marathon. Het wandelfeest vindt plaats in en rondom Arnhem waarbij deelnemers uit het hele land meelopen. Zo worden ook Zeeuwen opgeroepen om mee te wandelen voor kinderen met een handicap.
18 uur geledenHANSWEERT - Tijdens de Nationale Herdenking op zondag 4 mei 2025 herdenken we allen - burgers en militairen - die in het Koninkrijk der Nederlanden of waar ook ter wereld zijn omgekomen sinds het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog, in oorlogssituaties en bij vredesmissies.
21 uur geledenWEMELDINGE - Het lijkt een wereld van verschil: een gezellig kaartavondje in een dorpssportzaal en het bruisende pokercircuit van Las Vegas. Toch begint het voor sommige spelers precies daar - in Wemeldinge - waar op 11 mei opnieuw een voorronde wordt gehouden van het Open Nederlands Kampioenschap Poker (ONK Poker).
1 dag geledenKRUININGEN - Op woensdag 21 mei vindt in Kruiningen een speelgoedruil plaats. Tussen 13.00 en 16.00 uur kunnen bezoekers in Ons Dorpshuis aan de Berghoekstraat 3 speelgoed inleveren en ruilen.
1 dag geledenREIMERSWAAL - De gemeente Reimerswaal wil peilen hoeveel belangstelling er is voor de documentaire: 'In dienst van de vrede'. Deze film is speciaal gemaakt voor veteranen, hun families en andere geïnteresseerden.
1 dag geledenGOES - Een kleine moeite met grote gevolgen: dat blijkt uit de actie "Band op Spanning Reimerswaal", die afgelopen januari door de gemeente werd georganiseerd. Op twee zaterdagen konden inwoners gratis hun autobanden laten controleren en oppompen. Het doel? Meer bewustwording over het belang van de juiste bandenspanning - voor zowel het milieu als de portemonnee.
1 dag geledenKAPELLE - Vanaf 1 mei is de gemeente Kapelle een nieuwe kracht rijker: de wijk-GGD'er. Deze professional richt zich op het ondersteunen van mensen met verward of onbegrepen gedrag en speelt een belangrijke rol bij het vroegtijdig signaleren van problemen in de wijk.
2 dagen geleden