Jaap de Wilde van ‘t Frietkot: ‘Zelf ben ik er ook gek op. Op zaterdag en zondag eet ik niet anders’
THOLEN- Een frietje met of een frietje speciaal. Curry, ketchup of juist met mayo en satésaus. Of Joppiesaus. Een vaste frietdag in de week of gewoon als je er zin in hebt. Friet met een snackje, met een half haantje of gewoon even een puntzak ‘uit het vuistje’. Friet leeft. Vraag aan een willekeurige voorbijganger waar ze de lekkerste friet hebben en je krijgt meteen een antwoord. Reden genoeg om eens een kijkje te nemen bij drie frietzaken in de gemeente Tholen.
‘t Frietkotje in Scherpenisse. No nonsens friet en snacks van Jaap de Wilde. Razend populair onder duikers en toeristen en alleen te verkrijgen van 1 april tot 1 oktober op zaterdag en zondag. Voor Jaap is friet bakken een uit de hand gelopen hobby, maar wat hij geweldig vindt om te doen.
‘Vier jaar geleden ben ik begonnen met het verkopen van friet en snacks vanaf mijn eigen erf aan de Gatweg. Eigenlijk kun je wel zeggen dat ik erin ben gerold. Ik kon de verkoopwagen op de kop tikken, heb hem opgeknapt en ben friet gaan verkopen. Het is hier op de Zeedijk van april tot oktober druk met onder andere duikers en toeristen dus ik zag daar wel brood in”, aldus Jaap die doordeweeks aan de slag is als ZZP’er in het loonwerk.
“Ik verkoop de gangbare snacks zoals kroketten, frikandellen, mexicano’s, dat soort dingen. En kibbeling. Dat verkoop ik nog het meest. Binnenkort kom ik met het frietje Mr. Frank Visser. Die was hier namelijk vorige week vanwege een geschilletje tussen mij en de provincie. Ik had een bord langs de kant van de weg staan dat ik friet verkoop, maar dat bord blijkt daar niet te mogen staan. Dus nu moet ik het van mond-tot-mondreclame hebben.”
Jaap verkoopt vooral aan dagjesmensen, maar ook mensen uit de buurt komen graag naar ‘t Frietkotje. “Mensen komen nu eenmaal op goede friet af en dat verkoop ik”, zegt Jaap lachend. “Zelf lust ik het ook graag. Op zaterdag en zondag eet ik niet anders. En een frikandel speciaal of een bamihap gaat er ook altijd in.”
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 3: mei en juni.
5 uur geledenSINT-ANNALAND - Sinds dit jaar is de Brabander Edward van den Eijnden (62) het nieuwe gezicht van Alvantho, de laatst overgebleven aardappelveiling van Nederland. Als veilingmeester en commercieel verantwoordelijke werkt hij aan de toekomst van de veiling, met oog voor traditie én vernieuwing.
23 uur geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 2: maart en april.
1 dag geledenTHOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 1: januari en februari.
2 dagen geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
2 dagen geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
3 dagen geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
3 dagen geleden