Jaap de Wilde van ‘t Frietkot: ‘Zelf ben ik er ook gek op. Op zaterdag en zondag eet ik niet anders’
THOLEN- Een frietje met of een frietje speciaal. Curry, ketchup of juist met mayo en satésaus. Of Joppiesaus. Een vaste frietdag in de week of gewoon als je er zin in hebt. Friet met een snackje, met een half haantje of gewoon even een puntzak ‘uit het vuistje’. Friet leeft. Vraag aan een willekeurige voorbijganger waar ze de lekkerste friet hebben en je krijgt meteen een antwoord. Reden genoeg om eens een kijkje te nemen bij drie frietzaken in de gemeente Tholen.
‘t Frietkotje in Scherpenisse. No nonsens friet en snacks van Jaap de Wilde. Razend populair onder duikers en toeristen en alleen te verkrijgen van 1 april tot 1 oktober op zaterdag en zondag. Voor Jaap is friet bakken een uit de hand gelopen hobby, maar wat hij geweldig vindt om te doen.
‘Vier jaar geleden ben ik begonnen met het verkopen van friet en snacks vanaf mijn eigen erf aan de Gatweg. Eigenlijk kun je wel zeggen dat ik erin ben gerold. Ik kon de verkoopwagen op de kop tikken, heb hem opgeknapt en ben friet gaan verkopen. Het is hier op de Zeedijk van april tot oktober druk met onder andere duikers en toeristen dus ik zag daar wel brood in”, aldus Jaap die doordeweeks aan de slag is als ZZP’er in het loonwerk.
“Ik verkoop de gangbare snacks zoals kroketten, frikandellen, mexicano’s, dat soort dingen. En kibbeling. Dat verkoop ik nog het meest. Binnenkort kom ik met het frietje Mr. Frank Visser. Die was hier namelijk vorige week vanwege een geschilletje tussen mij en de provincie. Ik had een bord langs de kant van de weg staan dat ik friet verkoop, maar dat bord blijkt daar niet te mogen staan. Dus nu moet ik het van mond-tot-mondreclame hebben.”
Jaap verkoopt vooral aan dagjesmensen, maar ook mensen uit de buurt komen graag naar ‘t Frietkotje. “Mensen komen nu eenmaal op goede friet af en dat verkoop ik”, zegt Jaap lachend. “Zelf lust ik het ook graag. Op zaterdag en zondag eet ik niet anders. En een frikandel speciaal of een bamihap gaat er ook altijd in.”
Meer uit Tholen
ZEELAND - Automobilisten die normaal door de Vlaketunnel rijden, kunnen tijdens de afsluiting in april met flinke korting de trein nemen. Rijkswaterstaat voert werkzaamheden uit aan de tunnel, waardoor deze van donderdag 9 april 21.00 uur tot maandag 20 april 05.00 uur in beide richtingen dichtgaat voor al het verkeer.
40 minuten geledenTHOLEN - Anco Fase, Petrina Geluk-den Engelsman en Aad Prins hebben woensdagavond tijdens hun afscheid als raadsleden een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Ze zijn alle drie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau.
4 uur geledenTHOLEN - De KNVB heeft de opgelegde boete van 227 euro aan Tholense Boys ingetrokken, zo laat de club weten in een verklaring. De boete volgde op ongeregeldheden tijdens de derby tegen WHS, die begin maart gestaakt werd nadat een speler van WHS een supporter van Tholense Boys sloeg. Volgens WHS zou de supporter hem racistisch hebben bejegend.
20 uur geledenTHOLEN/SINT-MAARTENSDIJK - Zwembad De Spetter in Tholen is vandaag begonnen met de voorverkoop van abonnementen voor het nieuwe zwemseizoen. Volgende week gaat ook de voorverkoop van start bij Zwembad Haestinge in Sint-Maartensdijk. Beide gemeentelijke zwembaden openen op 5 mei hun deuren.
23 uur geledenOUD-VOSSEMEER - Een politiehelikopter die cirkelde boven het industrieterrein, tientallen agenten en brandweerlieden die metingen kwamen verrichten. Het Klaverveld leek woensdagmiddag eerder op een scène uit de serie Breaking Bad dan op de normaal zo rustige straat. Bij een inval in een loods heeft de politie een in werking zijnde productielocatie voor synthetische drugs aangetroffen. Tijdens de inval zijn vier verdachten aangehouden. Het team Landelijke Faciliteit Ontmantelen (LFO) heeft uitgebreid onderzoek gedaan in de loods.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Bij een pand op het industrieterrein Klaverveld in Oud-Vossemeer is woensdagmiddag een drugslab aangetroffen. De politie viel het pand binnen en heeft vier verdachten aangehouden.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - Hoe kun je het verleden van Sint-Maartensdijk op een speelse manier nieuw leven inblazen? Dolores Bijl vond het antwoord in Haas Teun. In de nieuwe wandelroute het Hazenpad vertelt dit fictieve personage de parels van het dorp, zodat de verhalen niet verloren gaan.
1 dag geleden