Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jaap de Wilde van ‘t Frietkot: ‘Zelf ben ik er ook gek op. Op zaterdag en zondag eet ik niet anders’

Jaap de Wilde van ‘t Frietkot: ‘Zelf ben ik er ook gek op. Op zaterdag en zondag eet ik niet anders’

THOLEN- Een frietje met of een frietje speciaal. Curry, ketchup of juist met mayo en satésaus. Of Joppiesaus. Een vaste frietdag in de week of gewoon als je er zin in hebt. Friet met een snackje, met een half haantje of gewoon even een puntzak ‘uit het vuistje’. Friet leeft. Vraag aan een willekeurige voorbijganger waar ze de lekkerste friet hebben en je krijgt meteen een antwoord. Reden genoeg om eens een kijkje te nemen bij drie frietzaken in de gemeente Tholen.

‘t Frietkotje in Scherpenisse. No nonsens friet en snacks van Jaap de Wilde. Razend populair onder duikers en toeristen en alleen te verkrijgen van 1 april tot 1 oktober op zaterdag en zondag. Voor Jaap is friet bakken een uit de hand gelopen hobby, maar wat hij geweldig vindt om te doen. 

‘Vier jaar geleden ben ik begonnen met het verkopen van friet en snacks vanaf mijn eigen erf aan de Gatweg. Eigenlijk kun je wel zeggen dat ik erin ben gerold. Ik kon de verkoopwagen op de kop tikken, heb hem opgeknapt en ben friet gaan verkopen. Het is hier op de Zeedijk van april tot oktober druk met onder andere duikers en toeristen dus ik zag daar wel brood in”, aldus Jaap die doordeweeks aan de slag is als ZZP’er in het loonwerk. 

“Ik verkoop de gangbare snacks zoals kroketten, frikandellen, mexicano’s, dat soort dingen. En kibbeling. Dat verkoop ik nog het meest. Binnenkort kom ik met het frietje Mr. Frank Visser. Die was hier namelijk vorige week vanwege een geschilletje tussen mij en de provincie. Ik had een bord langs de kant van de weg staan dat ik friet verkoop, maar dat bord blijkt daar niet te mogen staan. Dus nu moet ik het van mond-tot-mondreclame hebben.” 

Jaap verkoopt vooral aan dagjesmensen, maar ook mensen uit de buurt komen graag naar ‘t Frietkotje. “Mensen komen nu eenmaal op goede friet af en dat verkoop ik”, zegt Jaap lachend. “Zelf lust ik het ook graag. Op zaterdag en zondag eet ik niet anders. En een frikandel speciaal of een bamihap gaat er ook altijd in.” 

Meer uit Tholen

Winactie: Doe mee aan de WK-prijsvraag en win een LG Televisie

THOLEN - Ben jij dé WK-kenner van de regio? Doe mee met de WK-prijsvraag van Uitgeverij de Bode en win een LG televisie!

33 minuten geleden
Weervisserij in de Oosterschelde vecht voor toekomst: ‘Jonge aanwas hard nodig’

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Ooit waren er 23 weervissers actief op de Oosterschelde, nu is er nog maar één: Henk van Schilt, schoonzoon van Cor van Dort, de bekendste weervisser van Bergen op Zoom, die in september 2025 overleed op 93-jarige leeftijd.

5 uur geleden
Bravis Ziekenhuis test oplossing tegen medicijnresten in het rioolwater

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis zet een speciaal IC-filter in om medicijnresten, zoals antibiotica, uit het rioolwater te houden. Het filter wordt ingezet op de Intensive Care en is ontwikkeld in samenwerking met Zereau.

22 uur geleden
Meisje op brommer raakt gewond na botsing met paaltje bij Poortvliet

POORTVLIET - Een minderjarig meisje is dinsdagavond gewond geraakt toen zij met haar brommer ten val kwam op de Kadijk bij Poortvliet. Volgens de politie botste ze daarbij tegen een paaltje.

1 dag geleden
Opgelet: Slaakbrug vanaf donderdagavond tijdelijk dicht vanwege onderhoud

SINT PHILIPSLAND/STEENBERGEN - De Slaakbrug (N257) is van donderdag 28 tot en met vrijdag 29 mei afgesloten vanwege onderhoud. Rijkswaterstaat voert dan werkzaamheden uit aan de voegovergangen en opleggingen. Zowel de hoofdrijbaan als de parallelbaan zijn dicht. Als het werk uitloopt, wordt er doorgewerkt tot en met zaterdag.

1 dag geleden
Woning in Sint-Annaland drie maanden gesloten na vondst 399 hennepplanten

SINT-ANNALAND - Burgemeester Marleen Sijbers heeft besloten een woning met bijbehorend erf aan de Van den Bosstraat in Sint-Annaland voor drie maanden te sluiten. Begin april trof de politie in de woning een professionele hennepkwekerij aan met honderden hennepplanten. De sluiting gaat in op 28 mei.

1 dag geleden
Let op: Op deze dag stuurt de overheid een NL-Alert testbericht naar jouw telefoon

WEST-BRABANT/THOLEN - Maandag 1 juni verstuurt de overheid rond 12:00 uur een NL-Alert testbericht. Zo test de overheid het alarmsysteem om zeker te weten dat NL-Alert werkt in geval van nood. Ook kan je controleren of je een NL-Alert ontvangt bij een noodsituatie. Met de NL- Alert App ontvangen Brabanders aan de grens ook NL-Alerts als zij verbonden zijn met een Belgische zendmast. 

1 dag geleden