Italië zet stap om belang in oudste bank ter wereld te verkopen
ROME (ANP) - De Italiaanse regering heeft stappen gezet om haar belang in de bank Monte dei Paschi di Siena te verkopen. De oudste bank ter wereld zag zich eind 2016 genoodzaakt om staatssteun aan te vragen, nadat het financiële concern door verliezen op slechte leningen dreigde om te vallen. De regering stak vervolgens miljarden euro's in Monde dei Paschi en is nog altijd voor ruim 64 procent eigenaar. Nu meldt het ministerie van Financiën te zoeken naar financieel en juridisch adviseurs die de verkoop van het belang moeten begeleiden.
Het ministerie meldt dat verkoop in een of meerdere fases zal gebeuren. Mogelijk biedt de regering de aandelen publiekelijk te koop aan, maar ze houdt ook de optie van een combinatie met een andere bank open. Het doel is om de maximale waarde van het belang te "realiseren in het belang van de bank en alle aandeelhouders".
Onlangs schreef persbureau Bloomberg dat de Italiaanse regering Monte dei Paschi wil laten fuseren met een andere bank van hetzelfde formaat. Ingewijden meldden dat Rome eerst een minderheidsbelang via de markt wil verkopen, oplopend tot 15 procent. Daarmee zou Italië kunnen aantonen dat ze werk maken van het opheffen van hun overheidssteun aan de bank, wat de Europese Commissie graag wil.
Italië ondernam al eerder pogingen om van zijn belang in de 551 jaar oude bank af te komen. Twee jaar geleden mislukte een poging om de kredietverstrekker te laten fuseren met branchegenoot UniCredit. Maar de resultaten van Monte dei Paschi zijn sindsdien verbeterd, na jaren van grote reorganisaties en sluitingen van kantoren.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.
39 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toezichthouders, de politie en het Openbaar Ministerie (OM) vinden dat het EU-verbod op apps die AI gebruiken om naaktbeelden van mensen te maken, niet ver genoeg gaat. Het Europees Parlement stemde vorige week voor een verbod op apps die dit soort beelden genereren zonder de toestemming van die persoon. De organisaties willen dat de tools helemaal worden verboden.
1 uur geledenHEERLEN (ANP) - ABP, het grootste pensioenfonds van Nederland, heeft zijn aandelen van het omstreden Amerikaanse softwarebedrijf Palantir verkocht, bevestigde een woordvoerster naar aanleiding van berichtgeving van onder andere De Telegraaf.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft Nederlandse pensioenfondsen een knauw gegeven door scherpe koersdalingen op de financiële markten. De gemiddelde dekkingsgraad, een graadmeter voor de financiële gezondheid van een fonds, daalde in maart tot 123 procent. Dat maakte onderzoeksbureau Aon woensdag bekend. Eind februari was de dekkingsgraad nog 128 procent.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie is met een voorstel gekomen voor een kleine aanpassing in het Europese emissiehandelssysteem (ETS). Dat moet helpen de prijs van de uitstoot van broeikasgassen stabieler te houden en op die manier veel energie verbruikende bedrijven in Europa tegemoet te komen.
2 uur geleden