Italië wint ook laatste duel, met liefst 9-1
PALERMO (ANP) - Italië heeft alle wedstrijden in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap van volgend jaar gewonnen. Het elftal van bondscoach Roberto Mancini bleef maandag ook in het slotduel met Armenië foutloos. Het werd maar liefst 9-1.
Italië is het zevende Europese land dat een EK- of WK-kwalificatiecampagne afsluit zonder puntenverlies. Frankrijk (twee keer), Duitsland (twee keer), Spanje (twee keer), Tsjechië, Engeland en Nederland gingen de Italianen voor. België kan zich dinsdag bij winst op Cyprus ook in dat rijtje scharen.
Ciro Immobile en Nicolo Zaniolo maakten al vroeg in de eerste helft de eerste twee doelpunten voor Italië. Na een half uur zorgde Nicolo Barella voor de 3-0, kort daarop gevolgd door de tweede treffer van Immobile. In de tweede helft scoorde ook Zaniolo voor de tweede keer. Het zesde doelpunt kwam op naam van Alessio Romagnoli. Jorginho (strafschop), debutant Riccardo Orsolini en Federico Chiesa voerden de score daarna verder op. Edgar Babayan maakte het doelpunt voor Armenië.
John van 't Schip behaalde met Griekenland de derde zege op rij. In Athene zag de Nederlandse trainer zijn elftal met 2-1 winnen van Finland, dat zich vrijdag voor het eerst in de geschiedenis voor het EK plaatste. Griekenland was al uitgeschakeld. Finland leidde bij rust nog dankzij Teemu Pukki. Griekenland sloeg na rust toe via Petros Mantalos en Konstantinos Galanopoulos.
Bosnië en Herzegovina versloeg Liechtenstein (0-3) en eindigde achter Griekenland als vierde in de poule.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
2 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur van de KNVB richt zich na de uitspraak in het kort geding tegen NAC Breda "op het verdere verloop van de competitie". Dat heeft de KNVB laten weten nadat de rechter in Utrecht het verzoek van NAC om een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles over te mogen spelen heeft afgewezen. Volgens NAC stond er een speler op het veld die niet speelgerechtigd was.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
18 uur geleden