Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Italië wint ook laatste duel, met liefst 9-1

Italië wint ook laatste duel, met liefst 9-1

PALERMO (ANP) - Italië heeft alle wedstrijden in de kwalificatie voor het Europees kampioenschap van volgend jaar gewonnen. Het elftal van bondscoach Roberto Mancini bleef maandag ook in het slotduel met Armenië foutloos. Het werd maar liefst 9-1.

Italië is het zevende Europese land dat een EK- of WK-kwalificatiecampagne afsluit zonder puntenverlies. Frankrijk (twee keer), Duitsland (twee keer), Spanje (twee keer), Tsjechië, Engeland en Nederland gingen de Italianen voor. België kan zich dinsdag bij winst op Cyprus ook in dat rijtje scharen.

Ciro Immobile en Nicolo Zaniolo maakten al vroeg in de eerste helft de eerste twee doelpunten voor Italië. Na een half uur zorgde Nicolo Barella voor de 3-0, kort daarop gevolgd door de tweede treffer van Immobile. In de tweede helft scoorde ook Zaniolo voor de tweede keer. Het zesde doelpunt kwam op naam van Alessio Romagnoli. Jorginho (strafschop), debutant Riccardo Orsolini en Federico Chiesa voerden de score daarna verder op. Edgar Babayan maakte het doelpunt voor Armenië.

John van 't Schip behaalde met Griekenland de derde zege op rij. In Athene zag de Nederlandse trainer zijn elftal met 2-1 winnen van Finland, dat zich vrijdag voor het eerst in de geschiedenis voor het EK plaatste. Griekenland was al uitgeschakeld. Finland leidde bij rust nog dankzij Teemu Pukki. Griekenland sloeg na rust toe via Petros Mantalos en Konstantinos Galanopoulos.

Bosnië en Herzegovina versloeg Liechtenstein (0-3) en eindigde achter Griekenland als vierde in de poule.

Meer uit Voetbal

Koeman onthult tegel op Walk of Fame PSV

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.

37 minuten geleden
Grim noemt nederlaag van Ajax bij Groningen 'hard en pijnlijk'

GRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.

1 uur geleden
Ajax lijdt bij FC Groningen vierde nederlaag in de Eredivisie

GRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.

2 uur geleden
Spits Weghorst opnieuw in basis bij Ajax voor duel met Groningen

GRONINGEN (ANP) - Wout Weghorst begint als spits van Ajax in de basis bij het uitduel met FC Groningen. Coach Fred Grim geeft opnieuw de voorkeur aan de Nederlandse international boven Kasper Dolberg. De Deense aanvaller zit op de bank. Steven Berghuis krijgt voor het eerst sinds zijn liesblessure een basisplaats, ten koste van Rayane Bounida. Berghuis maakte de afgelopen weken al twee invalbeurten.

5 uur geleden
PSV'er Wanner kiest nationaal team Oostenrijk boven Duitsland

EINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) gaat voor Oostenrijk voetballen. Dat heeft de middenvelder van de Eindhovense voetbalclub gezegd tegen het Duitse Sky Sport. Wanner laat daarmee een interlandloopbaan voor Duitsland schieten. Hij kwam op het EK onder 21 van afgelopen zomer wel uit voor Jong Duitsland.

8 uur geleden
Rutten wil met Curaçao zelfde route als Advocaat bewandelen

WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.

22 uur geleden
Bayern München na zege op Borussia Mönchengladbach fier aan kop

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.

22 uur geleden